Philips PUS8535 - ustawienia obrazu.

12jojko

Banned
Chętnie bym wrzucił, gdyby mój telefon robił dobre zdjęcia, a tak to wychodzi na nich przekłamany obraz. Puściłem ten filmik i u mnie obraz wygląda dokładnie tak samo, jak w poście ze zdjęciem od k3firoo, tylko on ma pewnie inne ustawienia obrazu niż ja, ale czerń jest czarna, tak jak u niego.
 

el_traumatik

New member
Te zdjęcia robiłeś w nocy?
Mam ten sam tv, mam netflix.
Odpalilem teraz w dzień oba te filmy i te wszystkie sceny spauzowalem, ustawilem wszystkie tryby i nie mam czegoś takiego jak Ty.
Sprawdzę raz jeszcze wieczorem te same sceny i Twoje zdjęcia.

Włącz tryb obrazu normalny. Ja na takim oglądam..

Albo możliwe, ze u philipsa to loteria. Jeden trafi dobrze, drugi zle i philips wypuścił wadliwa serie tv.

Powiem tez, ze czerń dużo zależy od materialu nagranego.
Porownywalem tv jednoczesnie z surface pro 4 przy youtube. I tu i tam tez przy słabej jakości robi sie maly artefakt i jakość inna, ale nie mam czegoś takiego jak Ty.
Sprawdzę w nocy te sceny

Tak, tak - w nocy.

Nie wiem co juz mam zrobić, jak to cholerstwo ustawić.
Naprawdę odechciewa sie oglądania cxegokolwiek na tym TV, bo ciągle tylko doszukuje sie kolejnych dramatów na ekranie.
Macie może jakas złotą rade?
Ten zamglony prostokat na środku ekranu widoczny w ciemnych scenach to raczej chyba nie jest normalne?
Zwracać go czy jak?
 

12jojko

Banned
Ja bym zwrócił, ten prostokąt to jak dla mnie wada matrycy, a nie problem z kalibracją.

Oglądał ktoś na Netflix „Kronikę świąteczną 2” w 4K Dolby Vision? Ja dziś obejrzałem, jakość żyleta, ale przy niektórych scenach nocnych miałem wrażenie „drabinki” w tle, albo moje oczy widziały coś, czego nie było. Kompletnie to nie przeszkadzało w oglądaniu, ale jak tak biegałem oczami po ekranie w ciemnych scenach, to miałem wrażenie jakby jakieś zakłócenie było, ale mogło mi się zdawać i to np. był śnieg lub może mam za jasny obraz ustawiony - oglądałem na stylu DV jasny, z kontrastem wideo i podświetlenia na 100, a jasnością na 50. Będę musiał w któryś dzień obejrzeć tam film, w którym więcej scen jest w nocy, żeby sprawdzić, czy rzeczywiście coś widziałem.
 
Ostatnia edycja:

rafallo777

New member
Ja bym zwrócił, ten prostokąt to jak dla mnie wada matrycy, a nie problem z kalibracją.

Oglądał ktoś na Netflix „Kronikę świąteczną 2” w 4K Dolby Vision? Ja dziś obejrzałem, jakość żyleta, ale przy niektórych scenach nocnych miałem wrażenie „drabinki” w tle, albo moje oczy widziały coś, czego nie było. Kompletnie to nie przeszkadzało w oglądaniu, ale jak tak biegałem oczami po ekranie w ciemnych scenach, to miałem wrażenie jakby jakieś zakłócenie było, ale mogło mi się zdawać i to np. był śnieg lub może mam za jasny obraz ustawiony - oglądałem na stylu DV jasny, z kontrastem wideo i podświetlenia na 100, a jasnością na 50. Będę musiał w któryś dzień obejrzeć tam film, w którym więcej scen jest w nocy, żeby sprawdzić, czy rzeczywiście coś widziałem.

Odpaliłem teraz ale tryb obrazu dv czy jasny czy ciemny mi się w ogóle nie podoba.
Mam hdr jasny i jest dużo dużo lepszy od trybow dolby vision.

To samo kalibracja. U mnie kolory mdle. Ustawienia standardowe duuuzi lepsze, tryb normalny lub standardowy.

Punischer to samo, tylko tryb hdr jasny. Dv jest dla mnie zbyt ciemny.
 

12jojko

Banned
A nie czasem HDR jaskrawy? U mnie nie ma HDR jasny na nf. Jaskrawy jest dla mnie zdecydowanie zbyt przebarwiony. Do SDR mam tryb normalny ustawiony, ale to raczej z przyzwyczajenia, bo też mi te ISF Noc i Film wyglądają na mdłe.
 

rafallo777

New member
Tak, tak - w nocy.

Nie wiem co juz mam zrobić, jak to cholerstwo ustawić.
Naprawdę odechciewa sie oglądania cxegokolwiek na tym TV, bo ciągle tylko doszukuje sie kolejnych dramatów na ekranie.
Macie może jakas złotą rade?
Ten zamglony prostokat na środku ekranu widoczny w ciemnych scenach to raczej chyba nie jest normalne?
Zwracać go czy jak?

Jutro sprawdzę obraz na samsungu z tych filmów i dam znać.
Po zdjęciach widzę, ze masz inny tryb ustawiony. Kolor ,,universal pictures...,, jest inny od mojego. We wszystkich trybach nie uzyskalem takiego koloru co u Ciebie. Może telefon przeswietlil zdjecie?
Na tym zdjęciu nie mam takiej plamy na górze co u Ciebie, ale już z tego filmu, gdzie chowa się facet po prawej stronie mam podobnie, gdzie jest ten mur.
Jutro sprawdzę na samsungu te same sceny.

https://www.youtube.com/watch?v=Q3KpPbCK_RU

Obejrzyjcie początek filmu. Jak Piotr idzie po chodniku jest nic.
Sprawdzałem jednocześnie na Surface Pro 4 i tez gdy jakość obrazu jest gorsza to na czarnym tle są takie artefakty. Nie tylko na tv.
Skalowanie na surface pro 4 lepsze niż na tv.

Jutro ta scenę tez porównam na Samsungu. Ale mowie, dużo zależy od jakosci, z czego film był nagrany i w jakiej rozdzialce.
 

rafallo777

New member
A nie czasem HDR jaskrawy? U mnie nie ma HDR jasny na nf. Jaskrawy jest dla mnie zdecydowanie zbyt przebarwiony. Do SDR mam tryb normalny ustawiony, ale to raczej z przyzwyczajenia, bo też mi te ISF Noc i Film wyglądają na mdłe.

Hdr jaskrawy. Zgadza się.
Ja chyba nie potrafiłbym jechać na trybach z kalibracja.
Każdy tv jaki miałem to tryb był standardowy, normalny.
Przy każdym tv w trybie ,,film,, obraz dla mnie mdly, malo nasycony, bez barw, ciemny.
Dlatego kalibracja nie jest chyba dla mnie. Dlatego tez używam HDR jaskrawy i rozumiem teraz samsung czemu nie idzie w Dolby Vision. Po prostu wielu ludzi woli oglądać jasne nasycone kolory.
Albo możliwe, ze Philips ma skopany tryb hdr i dv, bo ludzie piszą ze tryb dv jest dużo leszy od hdr.
Niestety Philips to moj pierwszy tv z tym trybem i nie mam porównania.

Jutro posprawdzam te wszystkie filmy, zdjęcia z Samsungiem i dam znać jak tak to wygląda.

Ale mowie, przy słabym sygnale artefakty będą szczególnie przy większych ekranach tv.
Moj surface ma jakieś 12 cali i tez widać na czarnym tle w tym filmie z youtube takie smugi? Tv ma 58 cali wiec różnica ogromna.
 

el_traumatik

New member
Jutro sprawdzę obraz na samsungu z tych filmów i dam znać.
Po zdjęciach widzę, ze masz inny tryb ustawiony. Kolor ,,universal pictures...,, jest inny od mojego. We wszystkich trybach nie uzyskalem takiego koloru co u Ciebie. Może telefon przeswietlil zdjecie?
Na tym zdjęciu nie mam takiej plamy na górze co u Ciebie, ale już z tego filmu, gdzie chowa się facet po prawej stronie mam podobnie, gdzie jest ten mur.
Jutro sprawdzę na samsungu te same sceny.

https://www.youtube.com/watch?v=Q3KpPbCK_RU

Obejrzyjcie początek filmu. Jak Piotr idzie po chodniku jest nic.
Sprawdzałem jednocześnie na Surface Pro 4 i tez gdy jakość obrazu jest gorsza to na czarnym tle są takie artefakty. Nie tylko na tv.
Skalowanie na surface pro 4 lepsze niż na tv.

Jutro ta scenę tez porównam na Samsungu. Ale mowie, dużo zależy od jakosci, z czego film był nagrany i w jakiej rozdzialce.



No niestety ale telefon nie prześwietlił zdjecia 🤬
Na drugim tel (innej marki) jest to samo.
Na trybie naturalnym poprawy nie zauważyłem.
Dalej obraz jest slaby...
Zauważylem dodatkowo po YT i Netflix, ze w ogole obraz jest jakby zamglony. Do tego z "ostrością" mozna dosyć grubo polemizować. 🤦***♂️
 

wrz

New member
Dzisiaj pozbyłem się badziewia pod nazwą 70PUS8535.Zwróciłem do sklepu. Przy okazji parę fotek które pokazują "jego" możliwości.
 

Attachments

  • IMG_20201120_232834.jpg
    IMG_20201120_232834.jpg
    371,7 KB · Wyś: 79
Ostatnia edycja:

rafallo777

New member

Podaj link do youtube I dokladne minuty to sprawdze u siebie
 

rafallo777

New member
https://youtu.be/5oXvF1Wam7k

Pusc ten film. Tak od 49 sekundy.

U mnie czern jest jak smola czarna.
Czerwony bardzo intensywny, prawdziwa czerwien.
Nie mam artefaktow, rozjasnien, itp. Czarny to czarny. Czerwony to czerwony.

Ustawienia styl obrazu naturalny.

Zrob zdjecie z 49 do 54 sekundy. Jak masz jakis rozblysk to masz tv do wymiany
 
Ostatnia edycja:

rafallo777

New member
1:11, 1:47 oraz 2:29 z tego filmu***https://youtu.be/NC0WPQd_bds

0:11, ok 0:40 i ok 0:56 z tego filmu https://youtu.be/7rzF_itNzsM

Sprawdzalem I u mnie wszystkie filmiki ok, poza ta szklanka z 42 sekundy
Na telefonie I surface pro 4 tlo jest czarne, na tv jest juz inne. Jutro sprawdze na Samsungu jeszcze.

Poza tym wszystkie sceny u mnie byly juz ok.
Tlo coli czarne bez przeswitow. Czajnik tlo czarne jak smola. Twarze ok.

Widze, ze robisz zdjecia bokiem od tv. To matryca va I pod katek obraz jest gorszy.
Zakladam, ze na wprost jest znacznie lepiej.
Ale w sumie tez z boku stanalem I nie mam takich przeswitow. Na wprost masz tez takie przeswity?

Moze Phikips wypyscil bubla I co 2 model nadaje sie na rynek?
 

k3firoo

New member
Mam to samo czarny to czarny. Zdjęcia z filmu 8k faces wrzuciłem w postach wyżej.
Ta plama na środku kwalifikuje do wymiany, zwrotu.

To nie możliwości tv tylko zdjęcia jak wygląda wadliwa matryca. Dobrze że dodałeś bo jaki sens trzymać coś co oka nie cieszy.
6cc3edba6b44e0a54360fba6e2ab2d3b.jpg
b9c3b8419b0b5c00e0d138bfbc5bb64d.jpg
765570cddd97a17a330d73d8ee833a99.jpg
 

rafallo777

New member
:evil:
Witam mogę prosić o parametry jakie ustawić na tym tv. Właśnie go testuje 58pus8535

Ja go kalibrowalem kolego z ustawien z tego forum I zagranicznego I obraz mydlo, mdly.
Jade na ustawieniach naturalny, standardowy a przy netfkix hdr jaskrawy bo dv jest ciemne.

Sprawdz wszystkie filmy z ostatnich 4/5 stron z youtube na swoim modelu I jak mozesz odnies sie czy u Ciebie wyglada tak jak u kokegi czy jest lepiej.
Tez mam 58 cali I kto wie, czy Philips nie wypuscil co 2 tv z defektem do sprzedazy.
 
Do góry