Philips PUS8303 test . Pierwszy telewizor z Nano Cell producenta, 100Hz, z procesorem P5 zamiesza na rynku.

kutini

New member
Powiem tak. Z całym szacunkiem ale te ustawienia kalibracyjne po które tu każdy wnioskuje wg mnie są kiepskie. Ciemne, filmowe, mdłe. Spędziłem dzień na ustawieniach i teraz dopiero jestem zadowolony.

Jak je dostanę to ocenię, być może masz rację, ale obecnie nie mam punktu odniesienia. Wiem, że w porównaniu do starego TV, na "Film" teraz jest petarda. Chce zobaczyć, czy da się lepiej jak uznam, że mnie nie satysfakcjonują to nie będę korzystał.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Trzeba się dobrze wczytać.
Kalibracja jest robiona w ciemni !!!
Do oglądania w dzień się nie nadaje.
Jest ciemny i filmowy.
Na dzień trzeba wpisać raz jeszcze w inny tryb niż jest na wydruku i podkręcić dynamikę obrazu:
- Jasność
- kontrast
- ostrość
Wg własnych potrzeb.
I dział jak należy !
 

nowikk2

New member
Mam pytanie czy ktoś próbował cast'ować po sieci z komputera ?
Oba urządzenia (TV i komputer) mam w sieci po kablu.
Na windows 10 wyszukuje mi tv ale nie znajduje go jako ekran tylko jako "inne urządzenie" i nie mam możliwości włączenia go jako dodatkowego monitora.
Ewentualnie coś tam się dzieje z poziomu windows media player'a bo pokazuje mi że mogę przełączyć obraz na tv ale po wybraniu tej opcji na telewizorze jest info że próbuje się łączyć niestety po chwili wyskakuje na nim "nieudana próba połączenia".
Ktoś coś pomoże ?
 
Ostatnia edycja:

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Mam pytanie czy ktoś próbował cast'ować po sieci z komputera ?
Oba urządzenia (TV i komputer) mam w sieci po kablu.
Na windows 10 wyszukuje mi tv ale nie znajduje go jako ekran tylko jako "inne urządzenie" i nie mam możliwości włączenia go jako dodatkowego monitora.
Ewentualnie coś tam się dzieje z poziomu windows media player'a bo pokazuje mi że mogę przełączyć obraz na tv ale po wybraniu tej opcji na telewizorze jest info że próbuje się łączyć niestety po chwili wyskakuje na nim "nieudana próba połączenia".
Ktoś coś pomoże ?

Cześć,
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale wydaje mi się, że tutaj mylone są dwa pojęcia: Castowanie oraz Miracast (WiDi).
Ten TV jest oparty na androidzie więc tutaj powiniemy korzystać z Castowania (opcja monitora bezprzewodowego z poziomu komputera nie będzie działać).

Do przesyłania poprzez Castowanie trzeba użyć przeglądarki Chrome. W najnowszej wersji przeglądarka ma już wszystko zaimplementowane.

Jak otworzysz przeglądarkę klikasz w prawym górnym roku na trzy kropki i z rozwiniętej listy wybierasz [przesyłaj]

Pojawi Ci się okienko, gdzie na niebieskim tle będziesz miał napis " Przesyłaj na" i obok tego malutką strzałkę. Klikasz na strzałkę i wybierasz czy chcesz przesyłać kartę przeglądarki czy cały pulpit.

Pozdrawiam,
 

nowikk2

New member
Masz rację zmieszałem pojęcia. Cast'owanie działa nie ma WiDi i rozumiem że nie będzie :)
dzięki ! :)



Cześć,
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale wydaje mi się, że tutaj mylone są dwa pojęcia: Castowanie oraz Miracast (WiDi).
Ten TV jest oparty na androidzie więc tutaj powiniemy korzystać z Castowania (opcja monitora bezprzewodowego z poziomu komputera nie będzie działać).

Do przesyłania poprzez Castowanie trzeba użyć przeglądarki Chrome. W najnowszej wersji przeglądarka ma już wszystko zaimplementowane.

Jak otworzysz przeglądarkę klikasz w prawym górnym roku na trzy kropki i z rozwiniętej listy wybierasz [przesyłaj]

Pojawi Ci się okienko, gdzie na niebieskim tle będziesz miał napis " Przesyłaj na" i obok tego malutką strzałkę. Klikasz na strzałkę i wybierasz czy chcesz przesyłać kartę przeglądarki czy cały pulpit.

Pozdrawiam,
 

adamo_

New member
Bez reklam
Kiki, tak mozna przełączać na dzien noc, ale tak już bawić mi się nie chcę.
Dla chętnych moje ustawienia uniwersalne:

Obraz: osobisty
Kolor:52
Kontrast:73
Ostrosc:4
Jasność:39

Ewentualnie.obraz ciepły



Zaawansowane:
Kolor::::::
Wzmocnienie kolorów: średnio
Gama kolorów : szeroka
Temperatura barwowa: wlasne: czerwony wp :129, Zielony wo:103, niebieski wp:91

Kontrast:::::::
Tryb kontrastu : zoptymalizowany dla obrazu
Zwiększony rodzielczosc HDR: włącz
Kontrast dynamiczny: minimum
Kontrast ibrazu:88
Czujniki swiatla: włącz
Gamma:1

Ostrość:::::::::::
Ultra resokution: włącz

Czyszczenie obrazów::::::::
Redukcja szumow: wyłącz
Redukcja mpeg: minimum

Style ruchu::::::::
Wlasne ustawienia:
natural motoon: średnio
Clear motion: maks

Ambilight wedle potrzeb ja mam: standard, jasnosc na 6 a nasycenie na 2 przy wiszącym tv.

Dla mnie jest pazur, obraz jest super, a czarne sceny o mocnej czerni też i w nocy.

fecec2bbb8d82.jpg


54ce568a1d59d.jpg


46287d24619dd.jpg


300ae047cb711.jpg


cb5b14adef10a.jpg


11d1070f61e7b.jpg
 
Ostatnia edycja:

adamo_

New member
Bez reklam
Po kilku dniach mogę powiedzieć, że jestem zadowolony z tego TV. Obraz zdecydowanie lepszy niż na starym Samsungu.

Kolory są mocne, z pazurkiem. Filmy 4k Netflix bardzo ładnie. Czasami mam wrażenie ze obraz jest niby 3d bez okularow, tzn plany sa jak warstwy. Tylko ja to widzę, nikt w domu nie :). Matryca rowno podświetlona. Szkoda że nie ma 4 stronnego ambi. Tv wisi na ścianie i na dole trochę tego brakuje. Kombinuję też jak zainstalowac Mozillę, bo przeglądarka systemowa jest kiepska.

Kiki, wysłałem maila.
 

xorgx3

New member
A ja właśnie dostałem w piątek swój model.
Niestety już po kilkunastu minutach oglądania był krótki zanik prądu.
Po tej awarii tv nie chciał się włączyć(podświetlał jedynie matrycę, ale nie startował), dopiero odłączenie go z kontaktu na około 30 minut pomogło i android zaczął startować od nowa.

Od tego momentu zawsze mam problem z włączeniem go. Wydaje bardzo głośny pisk i nie reaguje na polecenia ani pilota, ani joysticka z tyłu.
Pomaga jedynie wyjęcie z kontaktu i odczekanie kolejnych 30 minut. Jest to bardzo frustrujące. Czy ktoś się już zetknął z takim problemem?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Widocznie było przepięcie w sieci, to nie fajna sprawa.
Mógł się uszkodzić.
Napisz proszę na PW - jutro postaram się pomóc.
 

Kiko111

New member
Po kilku dniach mogę powiedzieć, że jestem zadowolony z tego TV. Obraz zdecydowanie lepszy niż na starym Samsungu.

Kolory są mocne, z pazurkiem. Filmy 4k Netflix bardzo ładnie. Czasami mam wrażenie ze obraz jest niby 3d bez okularow, tzn plany sa jak warstwy. Tylko ja to widzę, nikt w domu nie :). Matryca rowno podświetlona. Szkoda że nie ma 4 stronnego ambi. Tv wisi na ścianie i na dole trochę tego brakuje. Kombinuję też jak zainstalowac Mozillę, bo przeglądarka systemowa jest kiepska.

Kiki, wysłałem maila.

To nie efekt 3d tylko niedopracowany według mnie tryb Film,jest to bardzo wkurzające jak dla mnie,co bardziej śmieszne można go wyłączyć poprzez włączenie trybu film w opcji obrazu co pogarsza w znacznym stopniu jakość obrazu.
 
Do góry