Philips PUS8303 test . Pierwszy telewizor z Nano Cell producenta, 100Hz, z procesorem P5 zamiesza na rynku.

irzi

Member
Witam,
Jestem nowy na telewizor chciałbym przeznaczyć możliwie najmniej, zaś z drugiej strony chciałbym kupić coś dobrego na kilka lat.
Poszukuje 65 cali , jak ten TV ma się do Philipsa 65PUS8102 ?
Pytam ponieważ wielu ludzi odradza zakup Philipsa, a mam go zaklepanego do jutra w cenie 5400 z ostatniej promocji w RTVEuro. Czy coś lepszego w granicach 6k dostanę ?
To jak go nie chcesz to ja go kupię 🤗
 

michalk61

New member
Hehe, telewizorek będzie jednak jutro, za duże gabaryty i nie zmieści się do berlingo ;p

Ponawiam pytanie: Jak Model 65PUS8102 ma się do PUS8303 ? Cena jest podobna ( około tysiąc różnicy, ale bywają też okazje ) Czy android chodzi sprawniej, może ma lepsze kolory, lepszy pilot, lepsze ambi itp ?
Nie ukrywam że się trochę boje, wszyscy w sklepach odradzają philipsy, mówią że android na nich to ZŁO, że stanowczo lepiej kupić Sony 65XE8505, co Wy myślicie ?
 

Greymir

New member
Jak przyjdzie dostawa nowych Philipsów do Kikiego i porozsyła je do klientów to pewnie za tydzień będą opinie odnośnie poszczególnych modeli.
 

klonxxx

Banned
W 8102 masz matrycę VA czyli dużo lepszą czerń oraz kontrast.Wada jest taka że gdybyś oglądał pod kątem to niestety obraz ulega degradacji.8303 to matryca IPS czyli niski kontrast ,wieczorem srebrzenie, ale za to podczas oglądania pod kątem nie ma takie degradacji obrazu.Kolejna różnica to rodzaj podświetlenia - 8102 direct led z wieloma strefami a 8303 edge led .Oczywiście direct led jest dużo bardziej zaawansowanym i dającym lepsze odczucia rodzajem podświetlenia .Różnica jest taka że jak masz dość dobry wzrok to IPS wypada fatalnie podczas wieczornych seansów (bynajmniej ja widzę wyraźnie różnicę ).Co do androida to poczytaj o philipsach nie było modelu w ,którym aktualizacja czegoś nie zepsuła.Sony ma mniej problemów z psującymi funkcje telewizora aktualizacjami.Nie słuchaj głupot że android w Sony i Philipsie to w 100% to samo, ponieważ każda firma optymalizuje go pod soje urządzenia i ich podzespoły.
 
Ostatnia edycja:

Wesley1

Member
Bez reklam
Kurde też biję się z myślami i już mi mózg paruje :) Nie wiem na który model się zdecydować 8303 czy 8102 oba w 65 calach. Może jakieś za i przeciw od Was? Pod tv podpięty będzie CP, Netflix, HBO Go i dysk HDD
 

klonxxx

Banned
Jeśli te dwa bierzesz pod uwagę to 8102 jest dużo lepszym wyborem, 8303 jest co najmniej klasę niżej .... Masz test z konkretnymi parametrami na hdtv.polska .Najważniejsze to sprawdź dokładnie jak dostaniesz czy masz egzemplarz bez wad.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Napisałem:
Jeżeli oglądasz VIDEO w całkowitych ciemnościach pieczary to bierz 8102.


Napisałeś :
Jeżeli oglądasz VIDEO w całkowitych ciemnościach pieczary to bierz 8102.
Jeżeli stosujesz i lubicie doświetlenie AMBILIGHT to zdecydowanie 83(85)03


Jak to rozumieć ?



Abstrahując od tego wg mnie 8102 jest lepszym modelem i rzeczywiście ze specyfikacji o półkę wyżej - choć na żywo 8303 nie widziałem
 

ufoman

New member
Sony ma mniej problemów z psującymi funkcje telewizora aktualizacjami.Nie słuchaj głupot że android w Sony i Philipsie to w 100% to samo, ponieważ każda firma optymalizuje go pod soje urządzenia i ich podzespoły.
Sony nie dokłada żadnej "skórki" na interfejs np. menu ustawień, wszystko wygląda bardziej "androidowo". Co nie znaczy, że nie potrafią czegoś spartolić...
- po pierwszej aktualizacji po Androidzie 5.0 - reboot po minucie od uruchomienia VPN
- na Androidzie 6.0 - zawieszki telewizora, brak możliwości wybudzenia, sypiący się Chromecast
- celowo(?) wykastrowana obsługa kontrolerów gier - poprawnie działał tylko DualShock 4 (do sparowania z którym jest przeznaczona specjalna opcja w menu), inne które próbowałem wykorzystać działały źle albo wcale,
- wykładanie się jakiejś aplikacji systemowej (ja tego nie miałem) - Nigdy więcej Android TV - a na pewno nie na takich zasadach. Dlaczego?

Trzy pierwsze punkty to moje doświadczenia z Sony KDL-43W755C. Fabryczna wersja Androida to 4.4, pod koniec pażdziernika dostał 7.1, także pod tym względem jest OK.
 
Ostatnia edycja:

twinskillers

New member
Mam Panasa z VA. Obraz żyleta do filmów idealny(Kiki i kalibracja :)) ale ma jedną wadę. Kąty. I dlatego do salonu wybieram IPS pewnie 55 PUS 8303 .Mam tak ułożony "salon" że kąty są dla mnie bardzo ważne. I do PS4 PRO będzie OK. Czakam aż Plasma Panasa padnie :)

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
 

turbobau

New member
W Saturnie teraz 55" za 3999. Dodatkowo w promocji można uzyskać 10% rabatu, jeśli kupi się jeszcze 2 rzeczy za min. 150zł każda. Telewizor wychodzi wtedy za 3600zł. To chyba dość dobra oferta.
 

janunio

New member
Bez reklam
TPM171E _ 105.000.197.013 – Date: 2018/05/18
- Supports AL follow flag
- Supports Albanian language
- Supports Freeview HD
- Fix for audio heard at 4AM on Sonos Playbar
- Fix for audio multichannel, DTS-HD and echo sound from TV and HDMI
- Fix for audio volume control ARC
- Improvements for CEC/ARC behaviour
- Improvements for AL – screen off mode – lounge mode
- Improvements for HBBTV
- Improvements for UK compatibility
- Update for Remote control SW v15
- Update eSticker v2.2


https://toengel.net/philipsblog/2018/01/24/philips-2018-die-8303-ultra-hd-tv-serie-mit-android-tv/
 
Ostatnia edycja:

kacperhq

New member
TPM171E _ 105.000.197.013 – Date: 2018/05/18
- Supports AL follow flag
- Supports Albanian language
- Supports Freeview HD
- Fix for audio heard at 4AM on Sonos Playbar
- Fix for audio multichannel, DTS-HD and echo sound from TV and HDMI
- Fix for audio volume control ARC
- Improvements for CEC/ARC behaviour
- Improvements for AL – screen off mode – lounge mode
- Improvements for HBBTV
- Improvements for UK compatibility
- Update for Remote control SW v15
- Update eSticker v2.2


https://toengel.net/philipsblog/2018/01/24/philips-2018-die-8303-ultra-hd-tv-serie-mit-android-tv/


najnowsze jest TPM171E_ 105.000.215.003 - Data: 2018/05/30
 

janunio

New member
Bez reklam
W/w jest dla 7363. Wersja 7303 na DE.
Ale może dziś dodadzą też dla 8303.
[FONT=CIDFont+F1][FONT=CIDFont+F1]
[/FONT]
[/FONT]
[FONT=CIDFont+F1][FONT=CIDFont+F1]TPM171E _ 105.000.215.003 – Date: 2018/05/30[/FONT][/FONT]
- Supports NRTV requirements for 7xxx
- Fix for eUM and translation issues
[FONT=CIDFont+F2] - Fix for HDMI/CEC/ARC issues
- Improvements for stability
- Improvements for HBBTV
- Update Google security patch


[/FONT][FONT=CIDFont+F2][/FONT]
 
Ostatnia edycja:
Do góry