Philips PUS8303 test . Pierwszy telewizor z Nano Cell producenta, 100Hz, z procesorem P5 zamiesza na rynku.

kokosz20

Member
65PUs8102

witam, po namyśleniu się, poczytaniu to i owo, wybór padł na 65PUS8102.


W poniedziałek tv będzie u mnie, wiec po testuje i opisze wrażenia.


Co do 65Pus8602 sprzedawca rozmawiał z serwisem i pasy na matrysy clouding i inne jest im znany nie od dziś, co dla mnie jest dyskwalifikujące bo takie coś to z fabryki nie powinno wyjechać.


Pytanie brzmi jak to przechodzi jakakolwiek kontrolę jakości ? olie taka w ogóle jest...
 

soviet100

New member
witam, po namyśleniu się, poczytaniu to i owo, wybór padł na 65PUS8102.


W poniedziałek tv będzie u mnie, wiec po testuje i opisze wrażenia.


Co do 65Pus8602 sprzedawca rozmawiał z serwisem i pasy na matrysy clouding i inne jest im znany nie od dziś, co dla mnie jest dyskwalifikujące bo takie coś to z fabryki nie powinno wyjechać.


Pytanie brzmi jak to przechodzi jakakolwiek kontrolę jakości ? olie taka w ogóle jest...

Myślisz że w 8102 będzie igła ? Widziałem i testowałem na żywo i to jest dramat
 

szybal

Banned
Widziałem testowałem słyszałem czytałem :)

A ja mam i jest igła obraz wymiata
Andek szybki i bez zwiechy przez cały rok oby tak dalej.
 

Leman22

New member
Witam

Kupiłem ( mój pierwszy Philips ) i mam mieszane uczucia - ale pewnie 80 % się da ogarnąć ustawieniami albo jakąś aplikacją.

Plusy :
Wygląd
Duże możliwości ustawień TV
Android - chodzi szybko pilot dobrze wyszukuje , filmiki z youtube bez zarzutu.
Filmy - super jakość, kolorystyka + dźwięk - choć boli mnie, że XVID nie odtwarza poprawnie ( klatkuje coś można z tym zrobić ? )

Minusy :
Niestety trafiłem egzemplarz z smugą na matrycy (ale przy oglądaniu tego mocno nie widać ) - może się wygrzeje.
Przy sporcie - kwadraciki i smużenie delikatne ( pewnie to można ustawieniami wyregulować )

Jakby ktoś chciał mi pomóc z ustawieniami i nieco powyjaśniać to pisać na priv.

Pozdrawiam :)
 

xernes

Member
Witam

Kupiłem ( mój pierwszy Philips ) i mam mieszane uczucia - ale pewnie 80 % się da ogarnąć ustawieniami albo jakąś aplikacją.

Plusy :
Wygląd
Duże możliwości ustawień TV
Android - chodzi szybko pilot dobrze wyszukuje , filmiki z youtube bez zarzutu.
Filmy - super jakość, kolorystyka + dźwięk - choć boli mnie, że XVID nie odtwarza poprawnie ( klatkuje coś można z tym zrobić ? )

Minusy :
Niestety trafiłem egzemplarz z smugą na matrycy (ale przy oglądaniu tego mocno nie widać ) - może się wygrzeje.
Przy sporcie - kwadraciki i smużenie delikatne ( pewnie to można ustawieniami wyregulować )

Jakby ktoś chciał mi pomóc z ustawieniami i nieco powyjaśniać to pisać na priv.

Pozdrawiam :)


Jeżeli chodzi o klatkowanie filmów to wystarczy mxplayer ze sklepu goolge.
 

Mickey Mouse

New member
Witam,
i ja się podzielę spostrzeżeniami na temat mojego pierwszego TV Philipsa - wcześniej plazma Panasonica Viera TX-50G10E.

Wygląd zewnętrzny Philipsa - ramka - podstawka - bez zarzutu. Obraz jak dla mnie (jeszcze testuję) na obecną chwilę idealny. Netflix , YT działają bez zarzutu - włącznie z wyszukiwaniem przez mikrofon.
Kanały TV przełącza szybko nie czeka się 5s. jak w niektórych przypadkach.
Co do wad:
Dźwięk - masakra - cały czas szukam i przestawiam ustawienia - brak basu, głębi, dźwięk płytki.
Będę musiał podłączyć pod amplituner.
Pilot - mógłby być podświetlany. Przydały by się takie nóżki na pilocie od strony klawiatury, ponieważ jak się go kładzie to klawiatura dotyka podłoża co moim zdaniem przyczyni się do jej wytarcia.
Jak podłączam dysk zewnętrzny pod USB i oglądam film, a po skończeniu dam w tryb uśpienia to po ponownym włączeniu nie widzi dysku - muszę wyjąć wtyczkę z gniazdka i ponownie podłączyć tv - nie wiem może kwestia dysku lub aktualizacji?

Ogólnie rzecz ujmując udany zakup - ambilight robi swoje tylko powalczę z tym dźwiękiem i będzie ok.
 
Ostatnia edycja:

matik70

New member
Używa ktoś może systemu HUE z telewizorem? Nie wiem , które żarówki kupić , z tego co czytałem najlepsze są 3/4 generacji ale nie jest do idealnie opisane na stronie sklepu.

Obecnie Komputronik oferuje zestaw startowy za 399 zł miał ktoś może z tym styczność ?
 
Ostatnia edycja:

Kelial

New member
Używa ktoś może systemu HUE z telewizorem? Nie wiem , które żarówki kupić , z tego co czytałem najlepsze są 3/4 generacji ale nie jest do idealnie opisane na stronie sklepu.

Obecnie Komputronik oferuje zestaw startowy za 399 zł miał ktoś może z tym styczność ?

Tak, mam oświetlenie 2x żarówki + jeden pasek ledowy.
Wszystko działa bez zarzutu. Konfiguracja jest prosta, ustalasz w którym miejscu w odniesieniu do TV znajdują się żarówki itp.

Kupowałem z miesiąc temu zestaw startowy 2 żarówki + mostek za ok 320 zł na amazon.de
 

matik70

New member
Tak, mam oświetlenie 2x żarówki + jeden pasek ledowy.
Wszystko działa bez zarzutu. Konfiguracja jest prosta, ustalasz w którym miejscu w odniesieniu do TV znajdują się żarówki itp.

Kupowałem z miesiąc temu zestaw startowy 2 żarówki + mostek za ok 320 zł na amazon.de

Rozumiem tylko mi bardziej chodzi , które żarówki kupić... chodzi mi o generacje.
 

xernes

Member
Ja również stałem się zadowolonym posiadaczem PUS8303 w wersji 55".
Po tylu negatywnych opiniach w necie zdecydowałem się na zakup od Kiki-ego :)
Poprzednio miałem TV tańszej marki z matrycą VA 60hz. Tam była katastrofa. Kolory i czerń ekstra, natomiast oglądanie sportu, filmów czy czegokolwiek gdzie pojawiał się szybki ruch to była porażka. Do tego wylewy światła. Syn po kilku minutach narzekał na ból oczu. Ja po jednej połowie meczu piłkarskiego czułem "piasek" w oczach.

Z Philipsem jest super. Kolory piękne (ze względu na układ salonu kąty są dla mnie ważne). Czarny jest również "czarny". Obraz z tunera sat bardzo dobry. Zarówno SD jak i HD. Filmy z pendrive w różnych formatach odtwarzane są płynnie. Android trochę muli, ale w normie.
Przy uruchamianiu czy aktualizacji oprogramowania widoczny jest clouding, ale trwa to tylko chwilę i podczas oglądania jest niezauważalny.
Jedyne co jest kiepskie to dźwięk. Jest on płaski. Podbicie basu na korektorze powoduje trzeszcze "groźnie" wyglądającego głośnika niskotonowego :) Może ktoś znalazł jakieś optymalne ustawienia dźwięku i by się nimi podzielił?
 

Leman22

New member
Jak to nie zadziałał? Odtwarzacz w ogóle nie działa czy XVIDa nie odtwarza? Mam zainstalowany MX i działa. A zainstalowałem temu że firmowy klatkuje na materiałach 4K.

Odtwarzacz działa, normalnie widzi i wyszukuje pliki.
Po włączeniu zaczyna odtwarzać ale widać klatkowanie.
Wyłączyłem wszystkie upłynniacze itp ( co znalazłem na forum) no i brak efektu.
Więc szukam innych przyczyn oraz rozwiązań.
 

soviet100

New member
Odtwarzacz działa, normalnie widzi i wyszukuje pliki.
Po włączeniu zaczyna odtwarzać ale widać klatkowanie.
Wyłączyłem wszystkie upłynniacze itp ( co znalazłem na forum) no i brak efektu.
Więc szukam innych przyczyn oraz rozwiązań.
Tak na górze masz którego codec ma użyć zmień na plus albo bez
 
Do góry