Philips PUS7502 test - czyli niepokorny telewizor z nowym procesorem P5 i hat trick ambilight.

ypk

New member
PUS7502 czy MU7002T ?

Jestem nowym użytkownikiem także na wstępie witam wszystkich na forum.

I od razu proszę o poradę w sprawie zakupu TV 65" w okolicach 6500zł (do 7000 max). Czy PUS7502 będzie dobrym wyborem?

Od dłuższego czasu czytam, szukam i opcje które rozważam to właśnie Philips 65PUS7502 lub Samsung UEMU7002T (lub jego odpowiedniki 7072, 7052, 7042).

Zależy mi bardziej na jak najlepszej jakości obrazu niż na kątach widzenia, dlatego bardziej skłaniałbym się ku matrycy VA a PUS7502 jest na IPS, ale być może Ambilight (który też kusi) będzie trochę rekompensował głębię czerni oszukując oko.

Drugą kwestią jest lepsza jasność w samsungu bo tv będzie stał w dość jasnym pomieszczeniu ale tv będzie służył głównie do oglądania filmów w godz wieczornych i ewentualnie zwykłej tv w dzień.
Czy różnica w jakości obrazu tych modeli wynikająca z właściwości różnych matryc będzie w takich warunkach wyraźnie widoczna czy może bardzo się tym nie przejmować?

A może macie jeszcze jakieś inne alternatywy do tych dwóch modeli z podobnej półki cenowej?
 

master_be

New member
Mam dokładnie taki sam użytkownik ypk dylemat tylko odnoście 55 cali
Co wybrać z poniższych, skłaniałbym się w takiej kolejności:

Philips 55PUS7502
Sony 55XE8505
Samsung UE55MU7002T
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To są modele w klasie cenowej co do jakości, więc szalonych różnic nie ma po żadnej stronie. Różnią się multimediami , wyglądem i efektem końcowym - jak ambilight w Philipsie. Nowy procesor P5 w Philipsie dokładniej obrabia sygnał.
Ale wyposażenie to ma już dużo, dużo lepsze od Samsunga.
Multimedia również.
Sony 55Xe8505 za 4499 zł
Philips 55PUS7502 za 4299 zł
Samsung 55MU7002 za 4299 zł
Jak się zalogujesz w Klubie HDTV - masz jeszcze kalibrację gratis.
 

pijanek

New member
3 tygodnie temu kupiłem Sony 55XE8505. Po tygodniu padła matryca (pojawiły się kolorowe linie). Do tego TV miał clouding gorszy niż w Samsungach serii 6.

Teraz rozważam głównie Philipsa PUS7502 (alternatywnie Panasonica 58EX700E) ale martwią mnie wszechobecne komentarze o tych cieniach przy dynamicznych scenach. Są zarówno na stronie Philipsa w opiniach, w komentarzach na Ceneo i tu. Jeśli faktycznie to kwestia ustawień to dlaczego domyślne ustawienia nie są optymalne? Czy ktoś może potwierdzić, że ich zmiana usuwa ten problem?
 

Tony Montana

New member
Ale co to są cienie ?

Puszczałem sampla na tym tv ze sceną walki. Podczas szybkiego poruszania przez aktorów rękami pojawiała się za nimi tak jakby smuga, cień. Miałem wrażenie, że jest włączona jakaś opcja związana z kontrastem dynamicznym albo czymś podobnym. Nie mam pewności..Może ktoś z użytkowników tego tv sprawdzi jak działa u nich ten sample?:http://www8.zippyshare.com/v/yd6Eusxl/file.html
 
Ostatnia edycja:

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
dostałem info od kilku osób które go mają że on smuży,obcy ludzie mi to piszą więc zapewne tak jest...niezrozumiała jest polityka Philipsa , po 6561 teraz 7502 jest telewizorem który TRUDNO POLECIĆ...do tego on jest droższy od Mu7002 czy Panasa ex700e...ambilight to nie wszystko...to bajer...najważniejsza sprawa w telewizorze to obraz a tu jak widać super nie jest...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Opowiadasz naprawdę głupoty !!!
Sprzedałem ponad 100 sztuk i wszyscy bez wyjątku są zadowoleni.
Nie ma nawet złego słowa .
Nie ma jak dobry hejt!
 

pijanek

New member
dostałem info od kilku osób które go mają że on smuży,obcy ludzie mi to piszą więc zapewne tak jest...

Dla niektórych to hejt, a dla mnie to bardzo pomocna informacja przy wyborze.
Dotychczas napotkałem na przynajmniej 3 wzmianki o tym problemie:
- na stronie Phlipsa (podstrona modelu)
- w komentarzach na Ceneo.pl
- na "konkurencyjnym" forum hdtv

Nie da się ukryć, że problem jest. Pytanie, czy jest to defekt sprzętowy pojedyńczych egzemplarzy czy wszystkich czy też skutek uboczny, któregoś z ustawień. Może ktoś z użytkowników podzieli się jakimś rozwiązaniem.

Edit:
Właśnie znalazłem ciekawą recencję na computerbild.de, której fragment może tłumaczyć to zjawisko:

"Ruch może być płynniejszy i ostrzejszy dzięki interpolacji obrazu. PUS7502 jest wyposażony w różne style Motion. W trybie osobistym można samodzielnie ustawić interpolację, w której funkcja Perfect Clear Motion wpływa na obrazy o wysokiej liczbie klatek na sekundę, podobnie jak większość zwykłych programów telewizyjnych z programami sportowymi i programami do rozmów. Perfect Natural Motion ma wpływ na obrazy o niskiej szybkości klatek, z którymi rejestrowane są filmy i wiele serii. Nie jesteśmy zwolennikami interpolacji obrazu, ponieważ tego rodzaju algorytmy zawsze wytwarzają niezamierzone artefakty, gdy trzeba wyświetlić złożony ruch. Aby pokazać ostrzejszy ruch, niektóre telewizory są wyposażone w skanowanie podświetlenia lub wstawienie czarnej ramki. Niestety, PUS7502 tego nie zapewnia."

Sugerowałbym zatem przetestować TV na sekwencji wideo 60 fps. Jeśli tu problem nie wystąpi, będziemy mieli pewność, że to nie problem sprzętowy ale skutek zastowosowanych algorytmów, które może Philips podrasuje w kolejnych aktualizacjach :)
 
Ostatnia edycja:

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
Sprzedać zawsze możesz ale nie oszukujmy się NIE OPŁACA SIĘ zwracać go z powrotem , za dużo zabawy...ja go polecałem przyznam szczerze ale jak obcy ludzie mi piszą że tak jest BO GO MAJĄ no to sorry.Wie lepiej co ma i jak mu to odbiera i nie jest to hejt TYLKO POWTARZAM TO CO MI NAPISALI a o 6561 to już zupełnie nie ma co w ogóle pisać bo zainteresowani wiedzą i masz tu nawet na forum te opinie!!!zamów sobie do sklepu panasonic-i TO BĘDZIEMY JE POLECALI BO SĄ TEGO WARTE!!!! sam nie polecasz panasonic-ów bo tcl lepiej gra to jest to też hejt czy nie?a jak my polecamy inne telewizory a nie philipsa to JUŻ JEST HEJT...Nikt nie napisał że ten Philips jest kiepski żeby była jasność tylko ma/miał taką przypadłość jak inni tak piszą i najprawdopodobniej winny jest tu nieskuteczny upłynniacz jak w 6262,6561 czy teraz 7502
 
Ostatnia edycja:

k70

New member
Zastanawiam się pomiędzy modelem 55PUS7502/12 a Samsungiem UE55MU7042 ewentualnie Sony KD-55XE8599. Który wybrać?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zapraszam na pokaz.
Philips z nowym procesorem P5 robi wielkie wrażenia na potencjalnych chętnych. Wszystkie są Ok.
Philips robi największe wrażenie.
 

philips8109

Member
Witam ja od dłuższego czasu poluje na ten 49PUS7502 ale jeszcze czekam, aż cena spadnie do 3 tyś. :) teraz jest 3499 zł, w większości sklepów.

P.s.1. Co się stało że Philips jako jedyny producent w roku 2015 miał pilota z klawiaturą QWERTY na Bluetooth,a teraz zmienili na podczerwień. Moim zdaniem duży minus...

P.s.2. Bez wahania kupił bym LG 49SJ800V bo moim zdaniem obraz jest ok. i cena 2899 zł :)
Lecz żona uparła się że chce lampki z tyłu mieć... :)

P.s.3. Większy mi nie wejdzie, bo mam półkę nad komodą... wysokość to 72 cm. hehe
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Cena za Philipsa 49 PUS 7502 jest 3399 zł
Kalibracja gratis
Dostawa gratis
Pilot działa bez zarzutów .
 

2018

New member
Cena już nie spadnie na 7502. Matryca natywnie 120 Hz a HDR ma 400 NIT. Sztywne aluminium. Jest dosyć ciężki i ultra SLIM. To bardzo wysoki model. Nowy procek AV P5. I teraz tanio oferowany.
System BlueTooth się nie sprawdził. Licencja kosztuje a i tak nikt z tego nie korzysta bo WiFI direct odpowiada za kontakt i sterowanie.
Preferuj jednak kablowe łącza.

W tej cenie nic lepszego nie kupisz. Masz jeszcze pilota z klawiaturę i słynny ambilihgt 3-stronny.
 

philips8109

Member
Re:

Cena już nie spadnie na 7502. Matryca natywnie 120 Hz a HDR ma 400 NIT. Sztywne aluminium. Jest dosyć ciężki i ultra SLIM. To bardzo wysoki model. Nowy procek AV P5. I teraz tanio oferowany.
System BlueTooth się nie sprawdził. Licencja kosztuje a i tak nikt z tego nie korzysta bo WiFI direct odpowiada za kontakt i sterowanie.
Preferuj jednak kablowe łącza.

W tej cenie nic lepszego nie kupisz. Masz jeszcze pilota z klawiaturę i słynny ambilihgt 3-stronny.
Jeszcze poleci i będzie za 2999 zł. W wariancie optymistycznym raczej po świętach i po nowym roku :)
No ale... przydał by się na święta do choinki...

Pozdrawiam
 

Rafaldob

New member
Cześć, od piątku jestem posiadaczem tego TV. Niemal nie odchodzę od ekranu i pilota. Proszę uwierzcie mi że przetestowałem wszystkie możliwe ustawienia obrazu na 636352774 sposobów. Niestety ten TV to kompletna porażka. Posiada świetny ambilight i bardzo dobrze działające funkcje smart... niestety to co najważniejsze jest na poziomie kompletnego dramatu. Telewizor nie jest w stanie utrzymać szegółów obrazu w ruchu. Cały czas coś się rozmazuje i tworzą artefakty. Kompletnie nie nadaje się do oglądania piłki nożnej. Przyjemność jaką miałem z oglądania nożnej w HD zamieniła się w koszmar. Nawet materiały UHD z youtuba (nożna) wyglądają bardzo słabo. Mam w domu dwa inne TV i nawet kilkunastoletni model HD Ready zapewnia większą szczegółowość tworząc wrażenie że oglądam o wiele bardziej szczegółowy obraz.
Nie wiem czy trafił mi się wadliwy model czy wszystkie takie są.
Jeśli ktoś chce bardzo drogą ramkę do zdjęć to gorąco polecam ale jeśli telewizor do normalnego użytku stanowczo odradzam.
 
Do góry