Philips pus7502/12

Rum83

Klub HDTV.com.pl
vip
Witam,

jestem posiadaczem 65PUS7502/12 (kupiony i skalibrowany u kikiego), są 2 problemy:

1) wczoraj tv włączony i po ok. 30min obraz sam się rozjaśnił, pociemniał i później wyskoczył pasek kolorowy poziomy pasek:

https://ibb.co/cj4Vbd
https://ibb.co/hNuP2J
https://ibb.co/gkrF9y

pasek był na każdym kanale w tym samym miejscu; po wyłączeniu z sieci i ponownym włączeniu pasek znikął. Co to jest? Matryca uszkodzona (czy wskazuje na jej przyszłe uszkodzenie)? Reklamować tv?

2) druga sprawa: filmy 4k z dysku podłączonego do tv pod usb 3.0. Obecny dysk 1TB WD USB 3.0 (2,5", 5200 rpm, zasilanie z USB tv) póki co probowałem kilka filmów 4k (od ok 20GB do 70GB) i wszystkie na TV przycinają tj. chodzi kilka sekund, później przycina i zaczyna doczytywać (odtwarzane z poziomu playera philipsa, mx player oraz kodi - w kodi przynajmniej przewija normalnie). Oprogramowanie TV uaktualnione 2 dni temu do najnowszego dostępnego. Kilkuminutowe demka z YT w 4k po wifi chodzą płynnie.
Co może być przyczyną i jak temu zaradzić, jakieś sugestie? (na weekendzie sprobuję z nowym dyskiem SSD Adata SD700 256GB usb 3.1 (rzeczywiste R/W min. 410 MB/s), ale nie jestem przekonany czy to pomoże...) ?
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Witam,

jestem posiadaczem 65PUS7502/12 (kupiony i skalibrowany u kikiego), są 2 problemy:

1) wczoraj tv włączony i po ok. 30min obraz sam się rozjaśnił, pociemniał i później wyskoczył pasek kolorowy poziomy pasek:

https://ibb.co/cj4Vbd
https://ibb.co/hNuP2J
https://ibb.co/gkrF9y

pasek był na każdym kanale w tym samym miejscu; po wyłączeniu z sieci i ponownym włączeniu pasek znikął. Co to jest? Matryca uszkodzona (czy wskazuje na jej przyszłe uszkodzenie)? Reklamować tv?

2) druga sprawa: filmy 4k z dysku podłączonego do tv pod usb 3.0. Obecny dysk 1TB WD USB 3.0 (2,5", 5200 rpm, zasilanie z USB tv) póki co probowałem kilka filmów 4k (od ok 20GB do 70GB) i wszystkie na TV przycinają tj. chodzi kilka sekund, później przycina i zaczyna doczytywać (odtwarzane z poziomu playera philipsa, mx player oraz kodi - w kodi przynajmniej przewija normalnie). Oprogramowanie TV uaktualnione 2 dni temu do najnowszego dostępnego. Kilkuminutowe demka z YT w 4k po wifi chodzą płynnie.
Co może być przyczyną i jak temu zaradzić, jakieś sugestie? (na weekendzie sprobuję z nowym dyskiem SSD Adata SD700 256GB usb 3.1 (rzeczywiste R/W min. 410 MB/s), ale nie jestem przekonany czy to pomoże...) ?




Reklamuj u kikiego i wszystko na temat !!! Wada fabryczna pewnie , ja nie wiem czemu przed wysyłką tv nie jest dokładnie sprawdzany ????

Cieżko włączyć na 2-3 godziny aby pochodził ? Aby kasę skroić a potem martw się sam !!!
 

Rum83

Klub HDTV.com.pl
vip
tv przez prawie 2 tygodnie chodził dobrze (po ok 3-4h dziennie, nie było pasów, ani zawieszeń itp). Pojawiło się to wczoraj po ok 30min od włączenia.

Może kiki się wypowie w temacie, co to jest? Czy to raczej jednorazowa 'niespodzianka' (ale czym spowodowana?) Czy zwiastuje to przyszłe problemy z matrycą/innym podzespołem tv?
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Napisz proszę najpierw na PW .




Osoba ma problem z tv i chyba po to jest te forum aby udzielać info tutaj na temat problemów , rozwiązań itp , a pan kiki " proszę napisz na pw " O co tutaj chodzi ? , może ja też bym chciał coś wiedzieć ? To tak się wymienia problemy że trzeba pisać na pw ? Nie tędy droga ?

Napisz co może być i podejrzewam że wiele osób by chciało wiedzieć co jest ? w czym jest problem ?

Jak wszystko na pw to po cholerę te forum ?
 

Rum83

Klub HDTV.com.pl
vip
to moze napisze cos odnosnie mojego drugiego problemu i wleję trochę nadzieji w serca uzytkowników philipsów ;D

otóż wygląda na to że nowy dysk (wymieniony w moim 1 poście) mozliwe że rozwiązał problem. Póki co testowałem na filmie który wcześniej 'mielił' i mulił strasznie (przewijanie w playerze philipsa działało do 2ch minut, później zawias - odtwarzanie było z hdd WD 1TB 5200rps usb 3.0), film kompresja hevc, dane tech:

Format : Matroska at 68,9 Mb/s
Length : 53,1 GB for 1 h 50 min 18s 166 ms

Video #0 : HEVC at 65,2 Mb/s
Aspect : 3840 x 2160 (1.778) at 23.976 fps

Audio #0 : AC-3 at 384 kb/s
Infos : 6 kanałów, 48,0 kHz
Language : pl

Audio #1 : DTS at 3.315 kb/s / 3.315 kb/s / 1.509 kb/s
Infos : Object Based / 8 kanałów / 6 kanałów, / 48,0 kHz / 48,0 kHz
Language : en

Text #0 : UTF-8
Language : pl

wszystko ładnie leci, łącznie z hdr i z przewijaniem, zero zamulania (na playerze philipsa, nawet kodi nie trzeba; z poprzedniego dysku na kodi leciało kilka minut a na playerze philipsa kilka sekund i fil haczy, na kodi przewijanie z grubsza działało na playerze philipsa - nie).

Więc jest nadzieja :) będę sprawdzał na kolejnych filmach - zgrywam z hdd na ssd co niestety chwilę trwa.
 

janunio

New member
Bez reklam
" Kilkuminutowe demka z YT w 4k po wifi chodzą płynnie. " Spróbój po LAN - kabel. Będzie jeszcze lepiej.
PC (komputer domowy) oparty na MICROSOFT WIN 7/10 ma możliwość korzystania z wielu kodeków. Telewizory żadnego producenta nie będą miały nigdy takiej funkcjonalności jaką gwarantuje system Microsoft.

Dzisiaj pliki mp4/mkv z YT są odtwarzane przez wszystkie TV.
Natomiast "wynalazki" renderowane spod crakowanego SONY VEGAS często nie idą. Są bardzo często rozpowszechniane w systemie torrent ... Bo na PC się odtwarzają.


Nie ma dziś pliku (mkv/mp4) z YT przez USB 3.0 który się płynnie nie odtworzy na TV Philips !!!
Pytanie o pochodzenie wadliwego pliku nigdy nie ma odpowiedzi !!!

Napiszę tak:
Telewizory Philips grają znakomicie pliki AV. Są w tej dziedzinie najlepsze na rynku 2018.

ps.: jak chcesz pozyskać dobry plik z YT to pod aplikacją "4K VIDEO downloader" nie wolno wybierać opcji [mp4]. Wybieramy opcję [mkv]. Wtedy dopiero pokazują się w AUDIO jak i VIDEO nowe i najlepsze opcje 4K/audio mp3 320mbps.
 
Ostatnia edycja:

eekz

New member
Nie oszukujmy się - nikt nie kupuje 65" UHD żeby oglądać kilkuminutowe filmy z YT... Z tego co wywnioskowałem po radach kolegów (w moim i tym temacie) chodzi tylko i wyłącznie o bitrate. I nie ważne czym przesyłasz - czy lan, czy kodi przez wifi, czy usb, bo to nie wina filmu, tylko te telewizory nie wyrabiają.
 

janunio

New member
Bez reklam
Filmy relaksacyjne mają po kilka godzin.

Odtwarzanie z HDD eliminuje ułomności lokalnej sieci i niestabilną kondycję internetu.
 

eekz

New member
Filmy relaksacyjne mówisz.. ok. Gdybym chciał oglądać rybki w UHD to bym zwyczajnie przestawił kanapę bliżej akwarium :)
Ale wracając do tematu - Rum i jak tam? Działa na innych filmach, czy nie?
 

Rum83

Klub HDTV.com.pl
vip
skretką nie podłączam bo nie lubie kabli. Mam wifi 40Mbps i do UHD jest to aż za dużo, kabel nic nie zmieni. I w sumie nie w tym problem - andek na TV, youtube itp itd to dla mnie dodatek - głównym wymogiem była płynność/jakość do sportu i odtwarzanie filmów z zew. dysku.

sprawdziłem 2 kolejne filmy:

Tomb.Raider.2018.MULTI.2160p.UHD.HDR.BluRay.REMUX.HEVC.TrueHD.Atmos.7.1-B89.mkv
Format : Matroska at 57,0 Mb/s
Length : 46,9 GB for 1 h 57 min 50s 464 ms

Video #0 : HEVC at 52,4 Mb/s
Aspect : 3840 x 2160 (1.778) at 23.976 fps

Audio #0 : AC-3 at 448 kb/s
Infos : 6 kanałów, 48,0 kHz
Language : pl

Audio #1 : AC-3 at 448 kb/s
Infos : 6 kanałów, 48,0 kHz
Language : pl

Audio #2 : TrueHD at 3.214 kb/s
Infos : Object Based / 8 kanałów, / 48,0 kHz
Language : en

Audio #3 : AC-3 at 448 kb/s
Infos : 6 kanałów, 48,0 kHz
Language : en

Text #0 : UTF-8
Language : pl


oraz


Deepwater.Horizon.2016.MULTi.REMUX.2160p.UHD.Blu-ray.HDR.HEVC.ATMOS7.1-DENDA

Format : Matroska at 84,0 Mb/s
Length : 63,0 GB for 1h 47 min. 19s 350ms

Video #0 : V_MPEGH/ISO/HEVC at ~76,2 Mb/s
Aspect : 3840 x 2160 (1.778) at 23.976 fps

Audio #0 : DTS-HD Master Audio at 2.096 Kb/s
Infos : 6 kanałów, 48,0 KHz
Language : pl

Audio #1 : TrueHD ATMOS at 5.039 Kb/s
Infos : 8 kanałów, 48,0 KHz
Language : en

Audio #2 : AC-3 at 640 Kb/s
Infos : 6 kanałów, 48,0 KHz
Language : en

Text #0 : UTF-8
Language : pl

Text #1 : PGS
Language : en

V: UHD.BluRay.2160p.TrueHD.Atmos.7.1.HEVC.REMUX-FraMeSToR || A: Blu-ray


obydwa filmy w playerze philipsa tną i praktycznie brak przewijania - w kodi - wszystko ok, lecą płynnie. Tomb Raiderem mieszałem mocno przewijanie (tył, przód i tak w kółko po kilkanaście razy i po jakimś czasie pojawiało się 'doczytywanie' ale tylko od razu po przewinięciu, przez ok 2sek i leciało płynnie.

Horizon - najcięższy i najbardziej wymagający - nie udało mi się go zwiesić przewijaniem przód/tył. Wszystko szło płynnie.

Wygląda na to, że - w moim przypadku i przy tym modelu tv - pomogła wymiana dysku na SSD z dobrym odczytem/zapisem. Z HDD (w moim przypadku WD 1TB 5200rps usb 3.0) nie dało się oglądać - po kilku minutach zawieszanie i klatkowanie. Przy SSD wszystko leci płynnie.

eekz - nie wiem jak będzie u Ciebie, ale myślę, że warto sprobować z SSD (nawet pożyczyć od kogoś jak nie masz wolnego, lub wyciągnać z kompa/lapka na chwile jeśli masz i w kieszeń 2,5" i pod tv), tylko wcześniej sprawdź parametry _rzeczywiste_ dysku (bo producent często zawyża - wiadomo, laboratoryjnie ;)) najlepiej sprawdzić recenzje na necie jak śmiga odczyt/zapis pod 'użytkowym' rzeczywistym obciążeniem.

daj znać jak sprawdzisz, ciekawe czy u Ciebie pomoże. Myślę że wielu osobom takie info się przyda
 

eekz

New member
Pożyczyłem od kolegi nowy dysk Verbatima na USB 3.0 i z niego o dziwo poszło. Dźwięk był ok, HDR działa, obraz powiedzmy, że też. Nawet przewijanie działało bez zarzutów. Jedyny problem to taki, że widać było gołym okiem małą ilość FPS. Na bank nie było to 24. Wg. mnie coś w granicach 20-21 klatek. Czyli na dysku 3.1 powinno być zdecydowanie lepiej.
Testowałem na Tomb Raiderze i Thorze: Ragnaroku. Także bardzo, ale to bardzo się teraz ucieszyłem. Dzięki za podpowiedź. Widać mój 2 letni hdd mimo USB 3.0 jest zdecydowanie wolniejszy.
 

Rum83

Klub HDTV.com.pl
vip
eekz

hdd z ssd nawet nie ma co porownywac - to calkiem inny rodzaj pamieci (z reguly predkosci R/W SSD w porownaniu do typowego HDD to min 10 razy krócej). Zanim kupisz jakis ssd sprawdz jeszcze predkosci rzeczywiste R/W - podobnie zrob z tym verbatimem - sprawdz jaki to dokladnie model i poszukaj na necie recenzji z dokladnym testem R/W i odnies to do parametrow mojego ssd, bo jesli sa takie same lub zblizone to usb 3.1 Ci raczej nie pomoze - USB 3.0 to 5Gb/s tj. 640MB/s - dla np. mojego SSD max rzecz. R/W to 410MB/s - wieć powinno płynąć max przepustowością dysku przez USB 3.0. Ale to teoria, praktyka może być inna ze względu na wielkość pliku, typu uzytej pamieci w SSD, jakosci itp.

Co do fpsow - u mnie roznicy nie widac, aby było mniej niż posiada dany plik. Ale ciekawe spostrzeżenie - sprobuje poodtwarzać filmy nagrywane s8 w 960fps 720p, 1080fhd 60fps i 4k 30fps czy będzie widać spadek fpsow.

Jakby nie patrzec - dysk SSD + kodi rozwiazuje problem 'haczących' philipsow przy 4k i hdr (napewno mojego modelu 65PUS7502) co do innych - trzeba probować.
 

eekz

New member
A jednak. Doszedł po wielu perypetiach do mnie wczoraj dysk SSD Adata SU650 i po odpaleniu filmu nie da się go oglądać. Co prawda mogę przewijać, ale ilość klatek to jakieś pfff 18 max. Do tego zrywa dźwięk. Poddaję się. Te telewizory są jednak jakieś trefne. Niepotrzebnie kupiłem SSD, które będzie jedynie eksponatem. Chyba, że obudowa do niego jest zła, ale w to wątpię. Obudowa to również ADATA, model XPG EX500.

Szybkość odczytu dysku - 520 mb/s
Szybkość zapisu - 450 mb/s
 
Do góry