Philips pus7334/12 brak dźwięku po hdmi

nocnapogoń

New member
Ja od mojego wpisu mam spokój, odłączyłem i zrobiłem reset jednego i drugiego urządzenia oczywiście przy wypiętych wszystkich kablach po za zasilaniem, odczekałem dzień i od nowa konfiguracja ale nic po za amplitunerem nie wpiąłem do TV, wszystkie inne urządzenia HDMI wpiąłem do Sony, ubolewam trochę z tego powodu ale przynajmniej działa dźwięk oraz sterowanie jednym pilotem. Chodź była w tym okresie przygoda zanikania dźwięku ale bez rozłączenia się urządzeń ale to chyba wyna kabla HDMI (tak jakby jedna jego strona sprężynowała) po za tym odpukać działa. W moim przypadku zastanawiam się dalej dlaczego tak się działo, czy to wina TV a może Sony który okropnie się grzeje a leżał na nim gramofon, a może ps3 podłączone do telewizora bo robiło nie raz dziwne cuda z TrueColor..
 

mentos189

New member
Ja od mojego wpisu mam spokój, odłączyłem i zrobiłem reset jednego i drugiego urządzenia oczywiście przy wypiętych wszystkich kablach po za zasilaniem, odczekałem dzień i od nowa konfiguracja ale nic po za amplitunerem nie wpiąłem do TV, wszystkie inne urządzenia HDMI wpiąłem do Sony, ubolewam trochę z tego powodu ale przynajmniej działa dźwięk oraz sterowanie jednym pilotem. Chodź była w tym okresie przygoda zanikania dźwięku ale bez rozłączenia się urządzeń ale to chyba wyna kabla HDMI (tak jakby jedna jego strona sprężynowała) po za tym odpukać działa. W moim przypadku zastanawiam się dalej dlaczego tak się działo, czy to wina TV a może Sony który okropnie się grzeje a leżał na nim gramofon, a może ps3 podłączone do telewizora bo robiło nie raz dziwne cuda z TrueColor..
Jak dla mnie to jest to ewidentnie wina Philipsa. Po opisach
Jaką masz wersję oprogramowania? Końcówka 105 czy 113?
Tu poczytaj sobie o wersji poprawionej 113: https://toengel.net/philipsblog/sup...d-tvs-mit-android-tv-11-tpm211ea-101-1-4-113/
Jak będziesz chciał 113 napisz do Philipsa, przyślą na maila, ta wersja nie jest obecnie dostępna online.
Widzę, że mam wersję 105. To Philips usunął nowszą wersję?
 

mentos189

New member

djbj

New member
Witam serdecznie, przytrafił mi się ten sam problem z ARC, telewizor to philips 55PUS7303/12 a Amplituner Sony DN1060 którego posiadam od tygodnia, wszystko działało od tak zwanego strzału, sterowanie pilotem od TV, sprzęty razem się włączały i wyłączały aż do dziś, w trakcie słuchania muzyki rozłączyły się dźwięk leci tylko z TV,po wybraniu opcji wyjścia audio na HDMI ten sam komunikat co u kolegi z pierwszego posta.
Sam amplituner działa przynajmniej po wyjściu optycznym, po HDMI jest obraz.
Próbowałem innego kabla,wyłączyłem sprzęty z prądu zresetowałem do ustawień fabrycznych nic nie pomogło,
Pod inne porty HDMI podłączone było tylko PS3 (którego nazwa w wyborze źródeł zmieniła się z PS3 na HDMI3)
oczywiście wszystko odłączyłem po za Ethernetem, nie mam pomysłu co z tym zrobić...ciągle coś nie tak z tym Philipsem..
Udało Ci się rozwiązać problem ? Mam tv Philips i ten sam problem
 

nocnapogoń

New member
Udało Ci się rozwiązać problem ? Mam tv Philips i ten sam problem
Na razie problem nie występuje ale pod TV podłączyłem tylko amplituner nic innego w HDMI nie wpinam, problem był w święta z zanikającym dźwiękiem (mimo iż ARC nie rozłączyło się) ale wymieniłem kabel HDMI 2.1 Silver Monkey i odpukać wszystko śmiga również sterowanie jednym pilotem włączanie ampli z automatu itd.
 

djbj

New member
Na razie problem nie występuje ale pod TV podłączyłem tylko amplituner nic innego w HDMI nie wpinam, problem był w święta z zanikającym dźwiękiem (mimo iż ARC nie rozłączyło się) ale wymieniłem kabel HDMI 2.1 Silver Monkey i odpukać wszystko śmiga również sterowanie jednym pilotem włączanie ampli z automatu itd.
A dźwięk z tv po hdmi do amplitunera już masz , jeżeli tak to jak rozwiązałeś problem ?
 

nocnapogoń

New member
A dźwięk z tv po hdmi do amplitunera już masz , jeżeli tak to jak rozwiązałeś problem ?
Tak śmiga,
Zrobiłem mniej więcej to co napisał ABG ale w skrócie reset Ampli do ustawień fabrycznych to samo TV, odłączyłem wszystko a TV od prądu na cały dzień. Potem zrobiłem to co pisał ABG te same ustawienia co on, od nowa inicjacja TV itd podłączyłem HDMI do ampli poustawiałem i odpukać działa.
W moim przypadku wydaje mi się że inne urządzenia pod HDMI wpięte do TV sprawiały mu problem. A i w przypadku SONY czy to playstation czy moim Ampli gdy włączę truecoler czy coś podobnego od razu obraz zanika i TV szaleje raz coś widać raz nie..więc wyłączone na sprzętach Sony.
 
Do góry