Philips PUS7303/12 vs PUS7503/12

Inquisitio

New member
Witam,

Planuję w najbliższym czasie zakupić telewizor do konsoli. Moją uwagę zwrócił model PUS7303 oraz prawie identyczny model PUS7503. Widzę, że ten drugi posiada dodatkowo soundbar oraz korzysta z Edge LED zamiast Direct LED ( rozumiem różnicę w działaniu, ale nie mam pojęcia czy to lepiej czy gorzej w kontekście tego modelu). Na jednej ze stron w specyfikacji 7503 podane jest, że ma 400 nitów, a 7303 350. Czy są jakieś inne różnice? Specyfikacja i cena tego telewizora odpowiadają raczej serii 3 nie 5 więc nie rozumiem skąd takie nazewnictwo? Podejrzewam, że diabeł tkwi w szczegółach ale mimo długich poszukiwań nie jestem w stanie znaleźć dokładnego porównania obu modeli.

Pozdrawiam

edit: Przepraszam, założyłem temat w złym dziale.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Model 7503 - nie jest w polskiej dystrybucji.
Modele 75- mają głośnik z przednimi głośnikami.

Jaka wielkość Cię interesuje i ile masz max kasy ?
 

Inquisitio

New member
Dzięki za klaryfikację.

Potrzebuję 55 cali w granicach 3000 złotych.

edit: Kusi mnie 55PUS7503 ponieważ jest dostępny w kilku sklepach właśnie w tej cenie.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To masz extra modele:
- Philips 55PUS7303 za 2799
- TCL 55C70 za 2499 zł
- Hitachi 55hzt66 za 2499 zł
-TCL 55DC 750 za 3099 zł
 

Inquisitio

New member
Dziękuję za odpowiedź. Trochę poczytałem i stwierdziłem że jednak warto byłoby dołożyć (3500 max) żeby mieć chociaż namiastkę sensownego HDR. W oko wpadł mi Samsung UE55NU8002. Czy w przedziale do 3500 zł jest jakaś sensowna alternatywa? Bo szczerze mówiąc konkurencja wydaje się droższa.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
No nie, Masz znacznie lepiej wyposażonego - Philipsa 55PUS8303 za 3699 zł
HDR w TCL 55X2 za 3499 zł z pakietem, LG 55Sk 8500 za 3999 zł
Jak będziesz niebieski, masz pakiet gratisów.
 

Olmis1

New member
Model 7503 - nie jest w polskiej dystrybucji.
Modele 75- mają głośnik z przednimi głośnikami.

Cześć, włączę się, bo i mnie tez interesują te modele, różnica cenowa miedzy nimi jest na poziomie 100-200 zł, a jak z parametrami ? Który z nich byłby lepszy i dlaczego ? Jakie są podstawowe róznice, pomijając głośniki ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale chcesz modele z matrycą 50 Hz czy wolisz jednak z matrycą 100Hz ?
Ile masz max kasy ?
 

Olmis1

New member
Teraz mam Toshibę 47VL963, kupioną dzięki temu forum ale nadszedł czas na nowszy i większy model :cry: Telewizor ogólnie do zwykłego wieczorno-weekendowego oglądania (z ok 5 m), wiadomości, filmy (TV/USB/DVD), sport, może czasem syn pogra na konsoli (xbox 360). Filmy z netu tak sobie, bo łącze max 12 Mb/s więc 4K pewnie długo nie obejrzę. 60 czy 100/120 Hz? Sam nie wiem, bo czy faktycznie gdzieś zobaczę różnię, zwłaszcza jak działają te wszystkie polepszacze :confused:
Kasa to do ok 3000 - 3300, a w ogóle to zacząłem oglądać nowe TV przypadkiem od 55PUS6703, ale te 7503/7505 są niewiele droższe ale czy lepsze ? Na androidzie mi nie zależy, ale w 7503 podobają mi się głośniki z przodu i bas z tyłu... Tak jak kolega Inquisitio, tez patrzyłem na NU8002 , ma dobre recenzje i testy. A w euro polecali mi tylko Sony...:?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz jeszcze;
- TCL 55X2 za 3499 zł
- Philips 55PUS7303 za 2750 zł
- TCL 55DC760 za 2999 zł
- Nowy Sharp 60UI93 za 3299 z matrycą z Japonii UV2A

A ten mode 7503 - z jakiego sklepu ?
 

Olmis1

New member
Kiki szczerze powiedziawszy, jaka to dla mnie różnica? Towar ten sam, cena atrakcyjna, jest gwarancja, dostawa... Swoją Toshibe kupiłem w Pixmani, przyjechała z Niemiec i do dziś świetnie działa (prawie 6 lat).

Ale wracając do meritum czyli wyboru TV, znalazłem jeszcze 55PUS7803 za ok. 3300 Czy możesz powiedzieć jakie są między tymi trzema modelami zasadnicze różnice i co ew. wybrać?

I napisz coś co to za Sharp 60UI93 - nic nigdzie nie mogłem o nim znaleźć
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To poczytaj jakie są przepisy w Polsce i jakie w Unii.
I sprawdź co oznacza wymiana na drodze handlowej.
Jeśli chcesz drożej i gorzej - to Twój wybór.
 

Olmis1

New member
Kiki, prosiłem o informacje techniczne, a nie moralizowani gdzie kupić i czy lepiej czy gorzej.... ni obchodzi mnie, skąd sklep ma towar jeżeli są takie same warunki.. Mogę kupić i u Ciebie, jak będzie konkurencyjnie. Na razie myślę co kupić i szukam porady w sprawach techniki.... Nie odpowiedziałeś co to za Sharp
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sharp jedzie będziemy go testować po niedzieli.
Kupić możesz gdzie uważasz.
Sprawdź tylko obowiązujące przepisy.
 

Harryztybetu

New member
Ja szukałem i szukałem tv tak do 2500 zł z VA. Zdecydowałem się na LG LED 55UK6950PLB wcześniej czytając o tym modelu ale o 50 calach. Okazało się, że 50 cali ma VA, a 55 cali IPS, a do tego RGBW i fatalne podświetlanie. Na czarnym tle gdy jest jakiś napis podświetlany jest cały segment od góry do dołu. TV oddaje.
Teraz znowu szukam i szukam i zdecydowałem się na Philipsa 55PUS7503. Ale trafiłem na to forum i w jednym wątku jest polecany, a w tym ta sama osoba pisze, że nie jest z polskiej dystrybucji. Znowu się zastanawiam co to oznacza. Na ceneo można go kupić w emag.pl
Proszę o info dlaczego zakup nie z polskiej dystrybucji jest "zły"?
 

jasssu

New member
To chyba chodzi o jakieś ograniczenia licencyjne, ale one obowiązują na całą Europę. :)
Jeśli chodzi o ten 7503 to faktycznie mniej nieco informacji na ten temat.
Ale 7303 ma super warunki jak swoją cenę, więc podejrzewam, że 7503 to nie taka duża różnica (sorki, nie czytałem całego wątku).
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zapytaj w LG Polska.
LG opublikowało informacje na FB.
Jak się zwinie sklep od którego kupowałeś a masz polecenie z serwisu - wymiana na drodze handlowej , jesteś w ciemnej ...
Inni się już przekonali , możesz na własne życzenie do nic dołączyć.
Wolna wola...
 
Do góry