Philips PUS557101 ustawienia pod oglądania sportu(piłka nożna)

TiToOo

New member
Witam czy istnieje jakaś sprawdzona konfiguracja, Kalibracja do oglądania sportu mam wrazenie, podczas bardzo bliskiego ujęcia kamery widzę takie jak by otoczki dookoła piłkarzy da się to zniwelować?
 

buldoggg

Member
Bez reklam
pewnie że się -musisz zmniejszyć interpolacje klatki-upłynniacz i powinno być dobrze lub wyłączyć
 

TiToOo

New member
tylko ta opcja Perfect Natural Motion odpowiada za to?// nie bądź taki do przodu kolego zadałem normalne pytanie
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
tylko ta opcja Perfect Natural Motion odpowiada za to?// nie bądź taki do przodu kolego zadałem normalne pytanie
To odejdź trochę od TV... :). Włącz filmik na YouTube "Football in Ultra HD (2160p 4k)". U mnie jak PNM jest włączony to od razu pojawia się "otoczka".

Opje mam ustawione następująco:

Tryb kontrastu - najlepszy obraz
Kontrast dynamiczny - wyłącz
Kontrast obrazu - 88
Czujnik światła - wyłącz
Gamma- +1
Ultra resolution - włącz
Redukcja szumów - wyłącz
Redukcja zniekształceń MPEG - wyłącz
Perfect Natural Motion - wyłącz
Clear LCD - włącz

49PUS7101
 

radoskur

New member
Wczoraj oglądałem skoki narciarskie na TVP1 HD i z przykrością muszę potwierdzić że w czasie lotu skoczka pojawiła się jakby zamglona otoczka. Paskudnie to wygląda. Nie wiem czy jest to wina słabego bitrate TVP1 HD czy ogólnie te telewizory tak mają. Podczas oglądania filmów 1080p z dysku twardego nie zauważyłem takich artefaktów.
 
Do góry