Philips philips 58pus8535/12 czy PANASONIC TX-58GX830E ??

gacek80

New member
Witam
Ostatecznie moj wybor padl na wyzej wymienione tv do sypialni....
Pomozcie mi podjac decyzje bo serio spieszy mi sie z kupnem
pozdrawiam
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
To jest dobre pytanie bo oba mają doskonały obraz , moim zdaniem to chyba kwestia systemu czy chcesz androida czy mało znany , to chyba tylko nad tym powinieneś się zastanowić.Napewno zaletą Philipsa jest Direct LED czyli lepsze kolory.
 

Petru23

Banned
To jest dobre pytanie bo oba mają doskonały obraz , moim zdaniem to chyba kwestia systemu czy chcesz androida czy mało znany , to chyba tylko nad tym powinieneś się zastanowić.Napewno zaletą Philipsa jest Direct LED czyli lepsze kolory.

Widziałeś oba TV? Ja tak. Rzeczywistość nijak ma się do tego, co piszesz. I zastanów się, rodzaj podświetlenia stanowi o lepszych kolorach? Lepszy będzie badziew na dled za 1300zl niż np wspomniany panas, lg Nano czy nawet Sony x8?
Panas jest jednym z najlepiej skalibrowanych tv przez fabrykę a co za tym idzie lepiej oddaje kolory.

Jeszcze 55ru8002 są w Mm po 2200 feraz. 120hz jako główna zaletą. Sam się zastanawiam czy nie klepnąć jednego, żeby mieć bezpośrednie porównanie z panasem i zostawić co lepsze

Cos widzę więcej płacą za Philipsa niż za tlca, bo większe parcie na forum jest
Ostatnio ktoś jako arg przemawiajacy Za wskazywał listę programów w philips. Nie jakość obrazu tylko listę kanałów.
Ok TV ma chyba instrukcje w trawdej okładce. Może jego będziecie polecać?
 
Ostatnia edycja:

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
widziałem Panasonica..i zgodzę się tutaj że wyjęty z opakowania pokazuje doskonały obraz , Philips też ale musi zostać skalibrowany dlatego napisałem że oba mają obraz doskonały,Panasonic moim zdaniem dłużej pochodzi ale jego wadą jest krawędziowe podświetlenie.Dlatego że zawsze kupuję zewnętrzny android box pewnie wybrałbym Panasonic-a bo dla mnie android tv w telewizorach ze słabymi procesorami nie ma najmniejszego sensu
 
Ostatnia edycja:

gacek80

New member
chyba zaryzykuje z tym philipsem, w zasadzie to ma byc tv do sypialni a zawsze jakos mnie kusil ten ambilight, ale do salonu jednak sie zdecydowalem na soniacza ,dodatkowo android i obraz po kalibracji tez mysle wystarczy....wiec kto nie ryzykuje nie pije szampana...
 

Petru23

Banned
widziałem Panasonica..i zgodzę się tutaj że wyjęty z opakowania pokazuje doskonały obraz , Philips też ale musi zostać skalibrowany dlatego napisałem że oba mają obraz doskonały,Panasonic moim zdaniem dłużej pochodzi ale jego wadą jest krawędziowe podświetlenie.Dlatego że zawsze kupuję zewnętrzny android box pewnie wybrałbym Panasonic-a bo dla mnie android tv w telewizorach ze słabymi procesorami nie ma najmniejszego sensu

Dobra krawędź bywa lepsza niż przeciętne direct. Tanie tv 50-55" po 1500zl masz na direct.
 

gacek80

New member
Jednak wczoraj kupilem tego philipsa i sygnowany do niego soundbar(promocyjnie), po jednoniowym uzytkowaniu(Netflix) moge powiedziec ze jestem zadowolony z obydwu rzeczy...zobaczymy co bedzie po kalibracji i dalszym uzytkowaniu...pozdrawiam
 

agricola

New member
Direct LED to bardziej równomierne podświetlenie, a więc poniekąd też lepsze kolory (a przynajmniej bardziej stałe w różnych fragmentach ekranu).
 

gacek80

New member
Kolejny test z przegladarki, ze strony tvp sport transmisja gali boksu, jak dla mnie bez kalibracji za tv za 3000 to nadal nie jest zle....pozdrawiam
123247702_360166548428517_7875348516128371537_n.jpg

123444888_355122412448591_7700550031234494382_n.jpg

123348202_3476247625763788_8826956398041245761_n.jpg
 

gacek80

New member
Narazie na filmach jakies tam male doslownie male rozmazania widzialem, ale nie wiem czy to wynik filmu, czy moze jeszcze jakiejs zmiany ustawien tv...ale nie bylo to przynajmniej jak dla mnie nic razacego, wczoraj ogladajac boks, tez nie zauwazylem nic krytycznego, zobaczymy jak bedzie na meczach....pozdro
 

Petru23

Banned
Odpal jakieś filmy 24fps i daj znać jak sobie radzi. Z apki, że złącza Hdmi oraz jeśli masz podpięta antenę to też.
Po powrocie do plazmy i obejrzeniu tego samego filmu (fragmenty) co na gx810 wydaje mi się, że GX średnio sobie z tym radził.
 
Do góry