Philips PHILIPS 47PFL7008K/12 czy Panasonic TX-48AS640

Który model wybrac?


  • Total voters
    0

M4TEJKO

New member
Witam.

Zdecydowałem się na zakup jednego z tych 2 modeli. Jak sądzicie? Który z nich będzie lepszy pod względem wykonania i jakości generowanego obrazu?

1. Odległość od ekranu? 2-2,5m
2. Jak słońce świeci w pokoju? Okno z drzwiami balkonowymi z boku, z prawej strony.
3. Jak duży jest pokój? 3x5m. Telewizor na dłuższej ścianie
4. Preferowana technologia: Raczej LED
5. Jaki masz obecnie telewizor? 42 calowy philips z serii 6 z roku 2012
6. Jakie programy najczęściej oglądasz? Filmy,sport, rozrywka, informacje
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: Zależy od sytuacji, raczej jednak wieczorem.
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? Przy świetle.
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? Ostry
10. Matryca błyszcząca czy matowa? Raczej bez różnicy.
11. Preferowana wielkość telewizora? 46-50cali
12. Preferowana marka? Nie mam
13. Czego nie lubisz w telewizorach?\ smużenia, słabej czerni
14. Jakie urządzenia będą podłączone? Dysk zewnętrzny, Pendrive,telefon, laptop
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 20% telwizja 60% laptop i telefon 20% dysk + pendrive
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z kątów bocznych? Raczej na wprost
17. Czy ważne jest wifi? Może w przyszłości.
18. Czy będziesz korzystać z widgetów? ??? Raczej nie.
19. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora ? Na chwilę obecną nie.
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? Niekoniecznie.
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami ? Tak
22. Ma mieć 3D? Fajnie jakby miał pasywne, lecz mimo wszystko zależy mi na jak najlepszym obrazie.
23. Ma mieć slot na karty SD ? nie musi, obsługa dysku zew. wystarczy
24. Ma mieć tuner DVB-T?
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? HDMI- dysk USB- pendrive
26. Jaki masz sygnał: antena cyfrowa
27. Ile programów HD? 12
28. Ma stać czy wisieć? W chwili obecnej będzie stał na szafce, po pewnym czasie zamierzam go powiesić na ścianie.
29. Rozdzielczość: FULL HD
30. Na czym najbardziej Ci zależy: Jakość obrazu- film, sport, rozrywka. W telewizorze to jest chyba najważniejsze, cała reszta jest tylko fajnym, miłym ale jednak tylko dodatkiem
31. Ile osób ogląda: 2
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 1-2 godzin dziennie nie więcej
33. Jaka klasa cenowa ? 2200zł

Z tego co się orientuję, to Philips jest modelem na rok 2013 natomiast Panasonic na rok 2014. Pojawia się tutaj dodatkowo kwestia czy warto jest inwestować w model sprzed 2 lat?

Pozdrawiam bardzo serdecznie i z góry dziękuję za odpowiedź.
 
Ostatnia edycja:

jacekcy

New member
Zdecydowanie Panasonic. Philips - model z 2013 i fakt, że jest to Philips, czyli ładny obraz i najczęściej mulaste menu i zwiechy TV. Najlepiej zrobisz jak poczytasz wątki o Philipsie.
 

M4TEJKO

New member
Szukałem info o tym Philipsie i niestety jest ich bardzo mało. Wpadłem na kilka postów odnośnie tego przywieszania się TV i kilka innych na temat właśnie tego menu SMART, które takie smart nie jest. Jest może, gdzieś dostępny test tego TV? Ewentualnie czy jest się sens interesować modelami Panasonic na rok 2013? Może udałoby się dostać model wyższy w podobnej cenie?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Test masz w dziale.
Co do jakości obrazu Philips będzie lepszym rozwiązaniem. Zresztą to inna klasa .
 

M4TEJKO

New member
Test masz w dziale.
Co do jakości obrazu Philips będzie lepszym rozwiązaniem. Zresztą to inna klasa .

Witaj.

Czy w Twoim subiektywnym odczuciu obraz z Panasonica TX-48AS640 będzie gorszy od tego reprezentowanego przez wyżej wymienionego Philipsa? W jakich aspektach porównawczych występuje różnica np. czerń itp.

Z góry dziękuję za odpowiedź.
 

kini0

New member
Bez reklam
Nigdy więcej Philipsa. model 6007 to beta wersja telewizora... Resety, muliste menu, fatalny smart. Jedyna super rzecz to Ambilight, ale nie o to w TV chodzi.
 

M4TEJKO

New member
Nigdy więcej Philipsa. model 6007 to beta wersja telewizora... Resety, muliste menu, fatalny smart. Jedyna super rzecz to Ambilight, ale nie o to w TV chodzi.

Czyli z tego co zrozumiałem Philips nawet wersje nowsze będą gorsze od tego Panasonica z sondy? Czy są jeszcze jakieś alternatywy do 2400zł?

Pozdrawiam!
 

flozbi

New member
Prawda jest też taka, że nie okłamujmy się wielkiego "wow" nie będzie. Jaką zauważysz różnicę w jakości obrazu między tv średniej klasy z 2012r. a tv z podobnej półki z 2014r, kilka procent. Chyba, że kupujesz tv bo potrzebujesz większej przekątnej.
 

M4TEJKO

New member
Witam.

Sprawa zakupu TV zbliża się ku finałowi. Na placu boju pozostał Panasonic TX48AS640 i Samsung UE48H6640. Który będzie lepszym wyborem?

Z góry bardzo mocno dziękuję za odpowiedź.
 

kini0

New member
Bez reklam
Samsung bardziej multimedialny i smart lepszy. Co do obrazu ciężko stwierdzić - polecam odpowiednie wątki na AVforums
 

jacekcy

New member
Niezła zagwozdka. Chyba ze względu na smarta i multimedia brałbym SAMA. Obraz porównywalny, choć to kwestia gustu (no może deko lepiej w PANASIE)
 

M4TEJKO

New member
Witam.

Zatem Samsung został metodą eliminacji odrzucony. Chciałbym zapytać się jeszcze o ostatnią rzecz. Czy TX47AS650 po kalibracji będzie mocno odbiegał kolorami, czernią od TX48AS640? Czy AS640 będzie w każdym calu lepszym wyborem?
Z góry bardzo mocno dziękuję Państwu za odpowiedzi i poświęcony mi czas.

Pozdrawiam bardzo serdecznie!
 

digitalus

Banned
W panasonicu as640 poziom czerni jest lepszy. Tak wynika z testow .Komentarze tez sa dobre.

http://www.hdtv.com.pl/forum/1111373-post344.html


Postanowiłem wczoraj nie przebierać w środkach i podjechałem do sklepu zakupić jakiś film na Blu. Oczywiście na potrzeby najsilniejszych wrażeń estetycznych sprawiłem sobie Avatara. W tym filmie jest chyba wszystko co potrzebne do jednoczesnego analizowania jakości TV i podniecania się w przypadku, gdy TV okaże się dobry. Tak więc:

- ostrość żyleta
- kolory przepiękne (inna sprawa, że chyba nie ma dzisiaj telewizora, który miałby brzydkie)
- czerń na znakomitym poziomie, choć oczywiście OLEDY potrafią więcej
- płynność obrazu w scenach akcji - bardzo dobra i to bez włączania IFC. Po włączeniu na minimum jest jeszcze lepiej, ale ja nie przepadam za czymś takim (uwielbiam kinowy efekt 24p). Przy ustawieniu na maks mamy efekt opery mydlanej ze sporadycznymi artefaktami, ale nie sądzę bym kiedykolwiek wykorzystywał takie ustawienie.

Co do płynności - podejrzałem wczoraj jakiś mecz na NC+ i kilka innych losowo wybranych dyscyplin. Dla mnie jest zupełnie normalnie nawet bez IFC. Może to dlatego, że zajmuję się filmowaniem i obróbką obrazu i pewne rzeczy są dla mnie naturalne takie jakie są i od razu razi mnie w oczy nawet minimalne upłynnianie, które odbieram jako "poprawianie natury" :) Po prostu od razu widzę te kilka dostawionych klatek, nawet jeśli nie da się stwierdzić efektu Soap Opera. IFC wyłączone lub minimalne robi robotę.

Oznacza to, że w dalszym ciągu nie stwierdziłem żadnych niemiłych niespodzianek.
 
Ostatnia edycja:

M4TEJKO

New member
W panasonicu as640 poziom czerni jest lepszy. Tak wynika z testow .Komentarze tez sa dobre.

http://www.hdtv.com.pl/forum/1111373-post344.html

Witam.

Z tego co zrozumiałem oznacza to, iż AS640 będzie miał lepsze odwzorowanie czerni. Natomiast jak się sprawa tyczy kolorów? Gdyż mogę w bardzo okazyjnej cenie zakupić TX50AS650 i chciałbym dowiedzieć się czy odwzorowanie barw będzie takie samo czy gorsze :) Z czernią rozumiem, że nie będzie idealnie.

Czy 2" w TV robią dużą różnicę?

pozdrawiam bardzo serdecznie!
 

digitalus

Banned
Kolory beda takie same jesli ogladasz telewizje na wprost i w dzien.W telewizorze z matryca va i ips.Katy boczne lepsze w telewizorze z matryca ips.
Jesli ogladasz telewizje na wprost i wieczorem to lepsze wrazenia wizualne uzyskasz z as640(matryca va).
Film z amerykanskiego forum byl trudno dostepny na youtube (as640).Teraz mozna obejrzec go ponownie bez problemu.

https://www.youtube.com/watch?v=DJMyQZUzON8

Przy zgaszonym swietle lub slabym oswieteniu roznica w poziomie czerni bedzie bardziej widoczna na korzysc as640.
Plazmy byly najlepsze bo nawet jesli ogladamy telewizje pod bardzo duzym katem to nie ma zadnego pogorszenia jakosci obrazu.
Przyklad na zdjeciu.(plazma)
DSCF5978d_epnqsqh.JPG
 
Ostatnia edycja:

slawko_23

New member
Bez reklam
Zależy jak okazyjna jest cenę. Jeżeli bardzo to wiadomo co wybierzesz. Jeżeli pominięty okazję to AS640. :)
 

M4TEJKO

New member
Kolory beda takie same jesli ogladasz telewizje na wprost i w dzien.W telewizorze z matryca va i ips.Katy boczne lepsze w telewizorze z matryca ips.
Jesli ogladasz telewizje na wprost i wieczorem to lepsze wrazenia wizualne uzyskasz z as640(matryca va).
Film z amerykanskiego forum byl trudno dostepny na youtube (as640).Teraz mozna obejrzec go ponownie bez problemu.

https://www.youtube.com/watch?v=DJMyQZUzON8

Przy zgaszonym swietle lub slabym oswieteniu roznica w poziomie czerni bedzie bardziej widoczna na korzysc as640.
Plazmy byly najlepsze bo nawet jesli ogladamy telewizje pod bardzo duzym katem to nie ma zadnego pogorszenia jakosci obrazu.
Przyklad na zdjeciu.(plazma)
DSCF5978d_epnqsqh.JPG

Dzięki za przedstawienie charakterystyki matryc :)

Mam natomiast pytanie odnośnie tej czerni. Gdyż ściana, na której będzie wisiał telewizor będzie oświetlona różnokolorowymi diodami led. Czy wówczas ta czerń będzie głębsza i stanie się porównywalna z tą czernią oferowaną przez matryce VA w AS640? Chodzi mi o tzw czerń absorpcyjną. Czy wówczas zatrą się różnice między matrycami? Czytałem także, że matryce VA są płynniejsze od IPS. Czy ma to także odniesienie w przypadku tych 2 modeli tzn. AS640 i AS650?

Bardzo dziękuję za odpowiedzi.
 

digitalus

Banned
Najlepsze wrazenia wizualne uzyskuje sie gdy oswietlenie jest z tylu telewizora(obrazek) lub z boku teleiwzora.Brak odblaskow i wizualnie poziom czerni jeszcze lepszy.Takie ostawietlenie mozna zrobic jesli lubimy majsterkowac:), czyli zrob to sam:)
W AS640 poziom czerni jest lepszy.Jesli poziom czerni ma duze znacznie to wybierz as640.

oswieteln_nhewqxe.jpg
 
Ostatnia edycja:
Do góry