Philips PFL6008K problem z uruchomieniem

pabloXXI

New member
W dniu wczorajszym tv działał bez zarzutu, ale dzisiaj nie mogę go uruchomić. Jedyna oznaka jakiegoś życia to dioda standby migająca w cyklu 2 mrugnięcia przerwa 3 sek. Wcześniej miał kilka razy akcje, że się włączył tzn. ambilight działał, pilot przełączał ale nie było obrazu (czarny ekran). Dzisiaj nie startuje. Macie może jakieś sugestie, może ktoś miał podobny problem. Dziękuję za jakąkolwiek pomoc.
 

pabloXXI

New member
Po całej nocy i połowie dnia bez zasilania (wyjęta wtyczka) udało się go uruchomić.
Co oznacza migająca dioda w sekwencji 2 mrugnięcia przerwa 3 sek.?
 

pabloXXI

New member
Niestety ponownie nie da się uruchomić. Sytuacja się powtarza, a raczej bym powiedział nasila. W ostatnich dwóch tygodniach to drugi raz. Macie jakieś sugestie czy jestem skazany na serwis.
 

pabloXXI

New member
Ostatecznie skończyło się na serwisie. Diagnoza uszkodzona płyta główna. Od dwóch dni tv w domu na razie działa (zobaczymy jak dalej).
 

cfirek

New member
Panowie podobna sytuacja, TV dziala, ale za ktoryms razem nie chce sie uruchomic (najczesciej po podpieciu jakiegokolwiek urzadzenia pod hdmi, ale to tez nie jest regula, bo przy ogladaniu netflixa potrafi tez sie wysypac) i dioda miga dwukrotnie. Wyciagniecie wtyczki z kontaktu nie pomaga. TV sie odwiesza za jakis czas, czasami po godzinie a czasami za pare dni. Sytuacja pojawia sie bardzo czesto. Co moze byc przyczyna? TV juz bez gwarancji, oddawany do miejscowego serwisu, gdzie nie potrafia zdiagnozowac co sie stalo. Cos tam niby powymieniali, 300zl zaplacone a TV dalej swiruje. Prosze o pomoc
 

pabloXXI

New member
Odświerzam temat. Niestety usterka powróciła, objawy takie same. Serwis krzyknął za naprawę 2 tyś., wymiana płyty głównej. Niestety mam mętlik w głowie szukać alternatywnego rozwiązania innego serwisu czy pora na zakup nowego tv?
 
Do góry