Philips PFL 8606K

Moje pierwsze doświadczenia/kontakt z tym tv w wersji 40" jest bardzo dobry.
Posiadałem pare miesięcy temu inny tv 40" więc mam obraz różnic jakie zauważyłem.

WYKONANIE - jest hi-end, tv bardzo dobrze spasowany, dobry gatunkowo plastik, porządne wejścia i wyjścia które są fajnie rozmieszczone. Podstawa pod tv jest metalowo-aluminiowa, pilot piękny aluminiowy, super leżący w dłoni.

DŹWIĘK - wiadomym jest że w tv LCD/LED/PLAZMA są malutkie głośniczki więc dźwięk jest skromny "szczupły" i najlepiej podłączyć wzmacniacz lub amplituner z porządnymi kolumnami by cieszyć się mocnym i mięsistym dźwiękiem ale.... dźwięk z tego tv jest na bardzo dobrym poziomie biorąc pod uwagę tv innych marek. Myślę że jest to zasługa iż głośniki są zamontowane w podstawie pod tv i dzięki temu są większe/lepsze i mają większą komorę wewnętrzną do daje lepszy dźwięk z głębszym basem.

OBRAZ - tu zaczynam oglądać dopiero (wczoraj nabyłem tv więc jeszcze nie ustawiłem w 100% wszystkich parametrów obrazu) ale oglądając blu-ray w trybie fabrycznym "kinowym" jest bardzo dobrze.

Filmy DVD - nie oglądałem jeszcze.

Telewizja kablowa cyfrowa - poprzez kartę CI czy to obraz SD czy HD jest uważam lepiej niż się spodziewałem :) więc tu jestem bardzo zadowolony skalowanie jest na wysokim poziomie i miło się ogląda i nic nie drażni/nie męczy.

GRY - grałem póki co w dwie gry w trybie fabrycznym "gry" i faktycznie ten tv ma bardzo mały input lag dużo przyjemniej się gra niż na innych tv i jest to zauważalne!
Obraz w grach w ogóle się nie tnie nie haczy, wyświetlany jest wyraźnie, czysto.

TRYB 3D (filmy i gry)
Czekam na dwie pary okularów - idą aż z głównego magazynu na Europe więc póki co nie mogę nic napisać jak wrażenia.

OBSŁUGA TV - jest bardzo łatwo i przejrzyście, wszystkie opcje szybko się przełączają, bardzo fajnie rozwiązano ustawianie programów według swojej kolejności. Super też jest opcja w której wszystsko dokładnie jest opisane co i jak ustawiać (taki samouczek).

Na tą chwilę jestem bardzo zadowolony ale zawsze na początku są same achy i ochy hehe także jak pożyję trochę z tym tv to może zauważę jakieś wady lub więcej plusów.

To tyle w skrócie.

Zachęcam innych użytkowników do wpisywania swoich spostrzeżeń.
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Witam,
Pozwolisz , że zapytam , czy podświetlenie matrycy jest równomierne(jednorodne),bo jest ono z tzw."krawędziowych" , a ten rodzaj podświetlenia nie zawsze się sprawdza w praktycznym , codziennym oglądaniu programów telewizyjnych.



Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

jarzek

New member
ja oglądałem ten model w sklepie i miałem problem z odtwarzaniem filmu z pendriva gdyż nie było dźwieku, Patryk sprawdź jak możesz i napisz czy u ciebie jest wszystko ok bo w zasadzie to jedyna wada, która mnie powstrzymala przed zakupem tego tv
 
ACCU

Oczywiście pytaj śmiało :)
Podczas oglądania czegokolwiek nie widać w ogóle żadnego nierównomiernego podświetlenia, jedynie na bardzo ciemnym tle delikatnie ale to jak jest typowa ciemna plansza. Zrobię fotkę to wrzucę byś widział jak to wygląda (ale nie wiem czy dzis mi się uda zrobić fotkę)


JARZEK

O jaki format filmu Tobie chodzi?

Oglądałem już 3 filmy z pendrive w formacie MKV, AVI i żadnych problemów, o dziwo nawet film zgrany z płyty DVD w formacie VOB na pendrive też idzie bez problemu (tylko nie mogłem wybrać napisów lub ścieżki audio ale nawet jak sprawdzałem na kompie czy PS3 to też nie mogłem wybrać tej opcji) więc jest ok tak myślę...

Jak włączyłem tv w domu to odrazu wgrałem nowe sterowniki więc może to wina braku ulepszeń w tv ze sklepu - no nie wiem...

pzdr.
 
Ostatnia edycja:

jarzek

New member
patrzyłem z 5 filmów w aviku zarówno na 46 calach jak i 40 i żaden film nie odtworzył mi dźwięku gdy podpiąłem pena do nich ( w sumie 3 telewizory sprawdziłem) byc moze faktycznie to wina oprogramowania ale znalazłem w instrukcji informację, iż jesli dźwięk nie jest słyszalny to nie jest to wina tv - troche to dziwne jak sądzisz?
 

accu

New member
Bez reklam
Witam,

Muszę przyznać po zapoznaniu się z recenzją , że model ten oceniony został bardzo wysoko.:)
To świadczy dobrze o pracach działu konstrukcyjnego firmy Philips w Holandii.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

yaw85

New member
Ja jestem posiadaczem od grudnia, udalo mi sie go nabyc w mysle dosc okazyjnej cenie 3500 zl.
Jestem z niego bardzo zadowolony pod wzgledem obraz i dzwieku, ale jedna uwaga - przy zakupie sprawdzcie czy za szyba nie znajduje się kurz - jest to dosc duzy problem w tv/monitorach z szyba (phillips, apple), moj egzemplarz ma akurat ten problem, że z tygodnia na tydzien przybywalo go za szybą coraz wiecej - na szczescie serwis stanal na wysokosci zadania w tej kwestii i zobowiazal sie do usuniecia usterki lub wymiany na nowy (za co mysle tez nalezy sie plus).
Dam znac jaki final bedzie miala sprawa.
Jestem tez bardzo ciekaw 3D, dopiero nosze sie z zamiarem zakupienia pary okularow (brak ich w zestawie wydaje mi sie dziwny, telewizory z tej kategorii cenowej - w/g ceneo 5k, zazwyczaj maja je dolaczone)
 


Wszystko pięknie tylko że po pierwsze jak dzwoniłem to w Saturnie nie mają w ogóle a po drugie raty na 30 rat były już oprocentowane, tak samo w Media Markt nie mają i nie będą mieć tego modelu w sprzedaży w Bydgoszczy! Nie w każdym Media czy Saturnie dany produkt jest dostępny. Np. w Bydgoszczy w ogóle nie ma i nie będzie a np. powiedzmy w Warszawie jest dany produkt :( i niby jedna sieć sklepów a nie wszystkie modele/produkty występują!

A w Euro 0% na 30 rat i był ten model i dlatego mój wybór padł na ten sklep.
 
No i mam szczęście, bo tv podrożał już o 200 złoty.

Mam pierwsze minusy:
By nagrać film/program na dysk zewnętrzny musi mieć pojemność co najmniej 32GB więc mój pendrive 16GB nie nadaje się, a kolejny minus to by korzystać z wypożyczalni VOD trzeba mieć kartę pamięci SD o minimalnej pojemności 4GB (jakość Sd) lub 8GB (jakość Hd).

Potwierdzam także że pod szklaną szybą w prawym dolnym rogu mam dwa małe białe punkty jakby kurz ale w ogóle to nie przeszkadza w oglądaniu, widać to dopiero gdy się podejdzie dosłownie na parę centymetrów do tv i mocno się przyjrzy.
 
Ostatnia edycja:
Witam,
Pozwolisz , że zapytam , czy podświetlenie matrycy jest równomierne(jednorodne),bo jest ono z tzw."krawędziowych" , a ten rodzaj podświetlenia nie zawsze się sprawdza w praktycznym , codziennym oglądaniu programów telewizyjnych.



Pozdrawiam,:)
accu
:kom:

Na bardzo ciemnym tle lub czarnym widać cztery jaśniejsze "plamki" mniej więcej na środku matrycy, czyli nie jest idealne równomierne podświetlenie. Zaznaczę jednak iż podczas oglądania programów telewizyjnych jest to niewidoczne, zauważyłem to dopiero przedwczoraj przy oglądaniu filmu "Lustra" na nośniku DVD gdzie większość scen jest bardzo ciemnych i dodatkowo oglądanych późnym wieczorem.
 
Ostatnia edycja:

jarzek

New member
1.masz juz okularki?
2. czy pendriva podpinasz bezposrednio po tv? a jesli tak to nigdy nie nie miałes problemu z głosem?
 
1.masz juz okularki?
2. czy pendriva podpinasz bezposrednio po tv? a jesli tak to nigdy nie nie miałes problemu z głosem?

Hej :smile:

1. Okularów nie mam czas realizacji do 28 dni więc czekam.
2. Tak podpinam do TV bezpośrednio pendrive, mam głos ZAWSZE i nie miałem NIGDY problemu z brakiem głosu :smile:

pzdr.
 
To podświetlenie matrycy w trybie KINO na ciemnym tle widać jasne plamy. Niestety słaba jakość fotki gdyż nie mogę lepszej zrobić :(
 

Attachments

  • 101_0035.JPG
    101_0035.JPG
    312,4 KB · Wyś: 142
Do góry