Philips Oled806 - ustawienia obrazu

sunnyluk

Member
Cześć,
Nie znalazłem nigdzie zbiorczego wątku o ustawieniach obrazu w 806/856, a z racji tego, że jest coraz więcej jego użytkowników może warto by się było niektórymi podzielić?

U siebie mam 65Oled806 z ustawieniami kalibracyjnymi Krzysztofa i generalnie wszystko jest super, ale ostatnio trafiłem na ten film z ustawieniami: https://youtu.be/ab7WSqOfih4 wersja do poczytania tutaj: https://www.avpasion.com/philips-oled-806-mejores-settings-opciones-imagen/ i mając tylko ustawienia dla trybu ISFnoc zacząłem się zastanawiać jak te ustawienia z kalibracji dopasować pod sygnały SDR, HDR, DV, HDR10+.

Chodzi mi najbardziej o te ustawienia:
- Kontrast OLED: podpowiadają, aby dla HDR dać 100, a dla SDR niższe wartości - czy to ustawienie na maximum nie wpływa na żywotność panelu? Z kolei czy obniżając go, dla sygnałów HDR, nie pozbawiamy się maksymalnej jasności w trybie HDR?
- Zwiększenie jasności: dla mnie Off daje zdecydowanie zbyt ciemny obraz, w powyższym filmie znowu podpowiadają, aby wręcz ustawiać Maksymalne zwiększenie jasności dla sygnałów HDR, a dla SDR na Minimum - i tutaj podobnie czy nie wpłynie to negatywnie na panel i z kolei czy ustawiając na Off czy Min dla HDR nie pozbywamy się efektów świetlnych przy sygnałach HDR?

Reszta ustawień jak jasność, gamma, kolory, ruch, wszelkie ulepszacze - tutaj ustawienia z kalibracji są w porządku i dla różnych typów sygnałów są raczej zbliżone lub identyczne.

Jeszcze dla sygnału HDR10+ np. z Amazon Prime warto ustawić HDR Perfect na Adaptive.

Jak macie u siebie?
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Zamiast snuć dywagacje na temat poświęć 1-2-3 dni na zabawę różnymi ustawieniami na filmach o różnych formatach to będziesz wiedział co się objawi na ekranie w wyniku tych zmian.
 

sunnyluk

Member
Oczywiście, że poświęciłem na zabawę ustawieniami "trochę" czasu i obecne są dla mnie w porządku. Cieszę się obrazem, ale chciałem poznać zdanie innych, żeby móc wycisnąć z tego panelu to, co najlepsze.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Ale takie porównywanie ustawień nic nie daje. Każdy ma inne preferencje co do obrazu, inne oświetlenie pokoju, inne źródła itp. To co odpowiada mnie niekoniecznie podejdzie tobie. Co z tego, że podam ci, że filmy w DV oglądam głównie wieczorem w trybie DV ciemny, kolor 50, kontrast oled 85, ostrość 2, jasność 60. Zaawansowane: kontrast obrazu 80, gamma 2, ultra resolution wyłączone, Ruch: film lub osobiste z PNM i PCM na minimum.
SD to w dzień kablówka w trybie stylu Naturalny, kolor 70, kontrast oled 75, ostrość 5, jasność 60. Zaawansowane: kolor wzmocnienie średnio, gamma szeroka, barwa ciepła, Kontrast: Perfect Natural Reality średnio, kontrast obrazu 90, czujnik światła włączony, gamma 2, ruch jak w DV.
I wcale nie uważam, że te są jakieś najlepsze, i że pokazują maksimum możliwości oleda.
Tak sobie ustawiłem i na razie mi to odpowiada.
 
Do góry