Philips OLED 818 - problem z pilotem BT

scb

New member
Cześć, mam problem z działaniem pilota w OLED818. W trybie Bluetooth (po zasłonięciu nadajnika IR) działają jedynie przycisk centralny (pomiędzy strzałkami) i przycisk asystenta google.
Czy miał ktoś z użytkowników podobne doświadczenie, ewentualnie może sprawdzić czy u niego pilot zachowuje się tak samo?
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Cześć, mam problem z działaniem pilota w OLED818. W trybie Bluetooth (po zasłonięciu nadajnika IR) działają jedynie przycisk centralny (pomiędzy strzałkami) i przycisk asystenta google.
Czy miał ktoś z użytkowników podobne doświadczenie, ewentualnie może sprawdzić czy u niego pilot zachowuje się tak samo?
Wszystko się zgadza co piszesz. Swojego czasu wpominałem o tym. Tak sobie PHilips wymyślił pilota na BT, który tylko 1 przycisk ma na BT (wyszukiwanie głosowe) a cała reszta leci przez podczerwień i pilota nie da się używać np spod kołdry.
Dla porównania mam też TV Sony z pilotem na BT i tam tylko włącznik działa na podczerwień a wszystkie pozostałe przyciski są na BT i nie trzeba celować pilotem w TV.
 

scb

New member
Dzięki za odpowiedź. Spodziewałem się, że tak to może wyglądać choć ciężko mi było uwierzyć, zwłaszcza, że mój poprzedni 6-letni Philips miał pilota działającego w 100% na BT.
Co ciekawe, serwis Philipsa nie stwierdził, że to normalne zachowanie i bez problemu wymienił pilota (oczywiście nie poprawiło to działania).

Póki co sparowałem pilota od chromecasta, który w sumie ma wszystko czego potrzebuję, oprócz tego, że samo włączanie TV odbywa się na podczerwień, więc całkiem philipsowego pilota pozbyć się nie mogę.

Orientujecie się, czy inne piloty philipsa, np. z wyższych wersji miałyby szanse działać prawidłowo? I czy w ogóle da się dokupić takiego pilota osobno?
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Pilot, jaki mam, jest najwyższym modelem pilota z tamtego roku (od TV OLED807, srebrny z podświetleniem i skóropodobnym spodem, symbol: 398GM10SEPHN0005SY). Niższe modele pilotów nie mają w ogóle BT (brawo Philips). W tym roku, dopiero w serii 9x8 ma się pojawić nowy pilot. Znając "kreatywność" inżynierów Philipsa, mam obawy, czy będzie w całości na BT.
 
Ostatnia edycja:
Do góry