philips oled 805 - ambilight+hue

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Playe fajne tez miałem kupować , czy są momenty ze całkiem się wygaszają ?

Raczej nie. W ciemnych scenach ledwo się palą. W sumie to nie sprawdzałem jak to wygląda w różnych trybach. Zwykle oglądam w trybie Gra lub Naturalny. I tak jak mówiłem. Nie oglądam w całkowitej ciemności więc jeżeli nawet nie ma całkowitego wygaszenia to ja tego nie widzę. Sprawdzę inne tryby i dam znać.
 

kusior

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak rozumiem , pewnie przy playach to minimalne świecenie nie przeszkadza szczególnie jak nie jest całkiem ciemno .
Ja tez jeszcze posprawdzam inne tryby , podobno można coś znaleść .
I w apce coś pomieszam , może coś wykombinuje ;-)
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Tak rozumiem , pewnie przy playach to minimalne świecenie nie przeszkadza szczególnie jak nie jest całkiem ciemno .
Ja tez jeszcze posprawdzam inne tryby , podobno można coś znaleść .
I w apce coś pomieszam , może coś wykombinuje ;-)

Niestety chyba nic nie wykombinujesz. Zrób mały test tak jak ja.
Włącz ambilight w tv na dowolny tryb śledzenia obrazu.
Na YT znajdź czarną planszę i zobacz, że ambilight w tv jest całkowicie wyłączony, a światła Hue nie.
A teraz włącz sobie dowolny film z włączonym ambilight i odpal aplikację w telefonie czy tam tablecie i zobacz co się dzieje z suwakiem jasności źródła światła zsynchronizowanego z tv. Suwak przesuwa się w takt zmian jasności ekranu. Pozycja minimalna oświetlenie nie wynosi ZERO. Dlatego w ciemnych scenach oświetlenie Hue nigdy nie zgaśnie tylko będzie minimum.
Hue lights to tak naprawdę system oświetlenia domowego zaimplementowanego do tv jako roszerzenie ambilight, ale nie do końca działające tak jak ambi w tv tzn nie da się go całkowicie wygasić w ciemnych scenach.
 

kusior

Klub HDTV.com.pl
VIP
Masz racje , chyba nic nie wykombinuje .
Ale znalazłem ze zostaliśmy trochę wykiwani przez Philipsa .
Na youtubie są filmiki ze wszystko gaśnie .
Dlaczego ? Bo zamiast drogiego tv z ambi maja trochę tańszy ( oczywiście może ) bez ambi a do tego zewnętrzne ledy , lampki , inne światła które sterują poprzez Hue hdmi Sync Box . Do niego podłączone urządzenia np psx , bluray itd a urządzenie do tv .
Do tego urządzenia jest inna apka , Hue sync .
W jej ustawieniach zaawansowanych jest ustawienie „oświetlenie tła „ normalnie na minimum wystarczy je wyłączyć i lampy w ciemnych scenach zgasną .
Dlaczego Philips nie zaimplementował tego w ustawieniach tv ?
Lub w normalnej apce Hue ? Np w ustawieniach obszaru rozrywki ?
Wykiwał nas nie :x
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Nie wiem czy ktoś oszukał czy nie. Tak jak pisałem wcześniej mnie to nie przeszkadza a radość jest.
Jak pisałem też gdzieś wcześniej mam ten ounkt rozrywki zsynchronizowany z kontem Spotify i kiedy nie odlądam tv to mogę włączyć Hue w tak muzyki.
 
Ostatnia edycja:

kusior

Klub HDTV.com.pl
VIP
To oszukał trochę żartem .
Pewne ze są małe niedoróbki oprogramowania w tv .
Może kiedyś dodadzą te funkcje .
 
Do góry