philips oled 805 - ambilight+hue

wejher

New member
Witam
Pytanie dotyczy współpracy żarówek philipsa hue z telewizorem. A mianowicie zastanawiam się jak to jest, że na wszystkich filmikach na youtubie żarówki potrafią całkowicie zgasnąć za ambiligt w TV. U mnie natomiast zawsze się trochę świecą. W czym jest problem ?
 

rees

Member
Sam abilight nigdy nie gaśnie - jeżeli na przykład sobie gram i mam ciemne pomieszczenie to za TV będzie delikatna biała poświata a same HUE też będą świecić na biało z minimalną mocą. No chyba że wyłączysz AMbi+Hue w opcjach i samo ambicjami na off :)
 

kusior

Klub HDTV.com.pl
VIP
W trybie gra w ciemnych scenach gaśnie całkiem .
Natomiast nie podoba mi się ze podłączona żarówka / lampa Hue nie gaśnie i efekt dupa .
 

GChmurka

Member
Szybkie pytanko, trochę nie w temacie (moj tv to 705/12)
Czy aby tv działał z żarówkami potrzebny jest mostek, czy mogę kupić samą żarówkę i będzie działać przez BT?
 

KLOSjanek

Member
Bez reklam
Mostek I to 2 generacji kwadratowy , mostek steruje i łączy z netem i tv dodatkowe oświetlenia.
Do tego masz mega apke Hue dzięki której możesz ustawić budzenie światłem w kolorze słońca lub innym, dodatkowo włączanie oświetlenia przy powrocie do domu dzięki GPS w telefonie i dużo innych przydatnych ustawień.
 

kusior

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czy gasną w ciemnych scenach .
Nawet w trybie gra nie chcą u mnie zgasnąć .
Jest tak: dodatkowa lampka fajnie działa ładnie współgra z ambi w tv jeśli chodzi o kolory a w momencie kiedy jest ciemna scena lub co gorsza dół tv ambi jest ciemny lampka zamiast gasnąć przechodzi na lekko jasny :-(
 

kusior

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kurczę ale sam ambi w tv w trybie śledzenie obrazu / gra pięknie gaśnie w ciemnych scenach . Jest czarno , ale kiedy dołączymy Hue , to ta Hue nie gaśnie .
W trybie naturalny to nie razi bo i tv świeci jasna poświata i dodatkowe lampy ale jak chcemy nastrój to dupa .
Jeśli nie ma na to sposobu to do oglądania filmów moim zdaniem dołączanie dodatkowych lamp jest bez sensu .
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Kurczę ale sam ambi w tv w trybie śledzenie obrazu / gra pięknie gaśnie w ciemnych scenach . Jest czarno , ale kiedy dołączymy Hue , to ta Hue nie gaśnie .
W trybie naturalny to nie razi bo i tv świeci jasna poświata i dodatkowe lampy ale jak chcemy nastrój to dupa .
Jeśli nie ma na to sposobu to do oglądania filmów moim zdaniem dołączanie dodatkowych lamp jest bez sensu .

A co masz dołączone do mostka jako rozszerzenie ambilight ? Jedna kolorowa żarówka w jakiejś zwykłej lampce to jest nieporozumienie. Ja ma 1,3 mtr taśmy led za tv + 2 lampy Hue play i mnie brak całkowitego wyłączania zupełnie nie przeszkadza bo ja tego nie widzę.
 

kusior

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mam na razie jedną lampe Hue Iris , miałem dokupić drugą ale jak nie znajdę sposobu na całkowite wyłączenie to nie kupię :grin:
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Dlatego jesteś niezadowolony z efektu bo masz tylko jeden punkt nie schowany za tv. Jeżeli nie chcesz widzeć nie wyłączonej lampy to powinieneś schować ją za tv, a ta Iris to raczej słabo się do tego nadaje. Znacznie lepszy efekt da też 3 punktowy Hue.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Ja to wszystko wiem. Za tv mam tylko taśmę led, która daje oświetlenie w dół, a Hue play x2 stoją po bokach i doświetlają ścianę. Taki układ i efekt całkiem mi odpowiada. No i nie oglądam nigdy w całkowitej ciemności.
 
Do góry