Philips modele TV w 2014

Netor

New member
a 7509? też 100 czy 200?

Wszystko jest tutaj ;)
eTitrLi.jpg
 

liet

New member
No i teraz pytanie czego dowodzi ten obrazek? Jeżeli można na nim polegać, to zwróćcie uwagę na to co zakreśliłem na czerwono. Moim zdaniem tam jest napisane DLED (który ja odczytuje jako Direct LED). Modele, które zakreśliłem na żółto oznaczone są jako ELED (moim zdaniem jest to skrót od Edge LED).

Żeby było jeszcze ciekawiej, tezę tą zdaje się potwierdzać info zawarte w recenzji modelu 55PFS6609 (Philips 55PFS6609 Review | TV Reviews), gdzie jest napisane, że ten model ma podświetlenie Direct LED.

The most striking discovery is that despite its super-slim design the set uses a direct LED lighting system – where the LEDs sit behind the screen – rather than the edge LED system we would have expected.
To co trochę zaciemnia obraz, to kolejne zdanie, które można odczytać jako sugestię, że modele powyżej 6609 podświetlenia DLED nie mają. To jednak nie pasuje do slajdu z prezentacji:

In fact, remarkably, every set from the 6609 series down in Philips’ new range uses direct LED systems.
Jeżeli to prawda, i wszystkie Philips'y poza topowymi (sic!) modelami posiadają pełne podświetlenie, to dla kogoś, dla kogo jest to świętym graalem w telewizorach, może się to okazać czynnikiem decydującym przy wyborze między Toshibą a Philipsem.
 

Attachments

  • eTitrLi.jpg
    eTitrLi.jpg
    39 KB · Wyś: 132

liet

New member
Nie jestem w stanie odczytać "legendy", czyli czego dotyczy te 5 różnych kolorów? Lewa górna strona zdjęcia.
Może jest to zdjęcie gdzieś w lepszej rozdzielczości?

Tak na szybko, zdjęcia nie znalazłem, ale jeżeli mnie wzrok nie myli to od góry do dołu mamy (+ moja interpretacja):
Feature - opisuje zwykłe cechy danej serii
Feature Delta - opisuje funkcje które nie były dostępne w niższej serii
Series - określa serie telewizorów
Display - odświeżanie matrycy
Platform - określa pozycjonowanie telewizora na rynku

Na koniec jeszcze jeden link odnośnie DLED i ELED: http://www.haier.com/in/LocalLibrary/faq/tv/led/question/201307/t20130719_175330.shtml
 
Ostatnia edycja:

wojtaszek_

New member
Więc powstaje pytanie: czemu DLED nie jest stosowany w najwyższych modelach?
Ale coś tu chyba jest nie tak... raczej jest na odwrót.
 
Ostatnia edycja:

theSpeech

New member
W Czechach dostępne są modele Philips 58PUS6809 za ok 7,2 - 7,5 tys PLN. Nigdzie nie mogę znaleźć info o nich. Czy warto za tę cenę tv w rozdziałce 4k w rozmiarze 58"??
 
Ostatnia edycja:

herberts

Banned
ktoś może odnieść się do opinii o seri 6309 zamieszczonych w sklepach internetowych ?
czy znowu są problemy z softem czy są to hejsterskie opinie ?
 

herberts

Banned
opinie które pojawiły się w sklepach internetowych euro/oleole a dotyczyły problemów z softem
a tak przy okazji będzie test serii 6309 na portalu ?
bo albo będzie zakup 47pfh6309 albo sharp 50le762e
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Model 65" 7509 - nie wszedł do produkcji , a model 7559 nie będzie sprowadzany do Polski.
 
Do góry