Philips LED TV PUS8804, 50 '', 55 '' i 65 '', HDR Dolby Vision / HDR10 + dźwięk z soundbara 2.1 i Android Pie 9.0, Smart TV.

GumisPL

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja kupiłem na morele za 2490zl. Celowałem w model 6000 lub 7000 do 2500 zl. Więc się nie zastanawiałem jak zobaczyłem 8000
 

gutekxtpl

Member
Witam.
Mam problem z USB w 50PUS8804.
Tylne gniazdo nie działa. Po podłączeniu obojętnie jakiego urządzenia brak jest reakcji ze strony TV. Próbowałem dysku, pendrive, myszy, klawiatury. Nic nie działa.
Napięcie w gnieździe wynosi 5.09V, wgrany najnowszy firmware w telewizorze.
Boczne gniazdo USB działa poprawnie, wszystkie urządzenia są wykrywane.

Jakaś rada, czy pozostaje gwarancja ?
 

djrzz

Member
Witam.
Mam problem z USB w 50PUS8804.
Tylne gniazdo nie działa. Po podłączeniu obojętnie jakiego urządzenia brak jest reakcji ze strony TV. Próbowałem dysku, pendrive, myszy, klawiatury. Nic nie działa.
Napięcie w gnieździe wynosi 5.09V, wgrany najnowszy firmware w telewizorze.
Boczne gniazdo USB działa poprawnie, wszystkie urządzenia są wykrywane.

Jakaś rada, czy pozostaje gwarancja ?


Sprawdź czy nie masz przypadkiem włączonego debugowania usb. Na PUS7334 przy włączonej tej opcji jest właśnie taki objaw.
 

gutekxtpl

Member
Czy idzie jakoś w przewodniku EPG wyłączyć te porady "Czy wiesz że..." ?
Nie doszukałem się nigdzie opcji odnośnie tego, a to wnerwiające jest.
 

Capa

New member
Jak podłączyć do tego tv bezprzewodowo laptopa(screen mirroring)?
Na pierwszej stronie tego tematu widzę, że ma miracast, jednak wyszukując ekrany (windows+K) znajduje mi 2 pozostałe TV + 2 sąsiadów, a tego nie.
 

Gie

Member
Bez reklam
Ma ktoś antenę sat podpiętą do tego tv? Przy wyszukiwaniu kanałów jest tam jakaś opcja nc+ lub Canal+? Tak by wyszukać kanały w kolejności, numeracji jak w dekoderach C+?
 

nowy_43

New member
Czy to prawda, że w tej serii telewizorów nie można wyłączyć wyostrzania obrazu? :( Szukam czegoś na matrycy VA do oglądania seriali i zdjęć po zmroku. Ten Philips spełnia wszystkie moje oczekiwania, ale chciałbym mieć obraz bez żadnych ingerencji i jak najwierniejszy materiałom źródłowym (btw- chętnie wesprę forum w zamian za pomoc w "kalibracji" na odległość :)

Czy przy takich wymaganiach jest coś lepszego niż pus8804? Biorę także pod uwagę Samsunga Q60T. Rozmiar 43-50".
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Ma ktoś antenę sat podpiętą do tego tv? Przy wyszukiwaniu kanałów jest tam jakaś opcja nc+ lub Canal+? Tak by wyszukać kanały w kolejności, numeracji jak w dekoderach C+?
Cześć,
Tak, jest instalacja z wybranego pakietu kanałów.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

GumisPL

Klub HDTV.com.pl
VIP
Potwierdzam. Obraz po kalibracji z wyłączonymi "ulepszaczami" wygląda bardzo dobrze.

Czy użycie wewnętrznego dekodera satelitarnego pozwala na używanie funkcji nagrywania treści z tego właśnie źródła?
 

gulasz2004

New member
Pierwsze dni 50pus8804 na ścianie

...i czarna rozpacz. Obraz wygląda gorzej niż na poprzednim 6-letnim LG z IPS. Czerń nie jest czarna. Ciemne obszary są szare, ale za to całkowicie pozbawione szczegółów.Takie szare plamy. Kolory też jakieś takie sprane, za to z dużą ilością żółtego w trybie Film. Nie mam jakiegoś większego pojęcia o ustawieniach, czy i ja mógłbym dostać chociaż jakieś ogólne nastawy polepszające obraz?
 

williamUM

New member
Nowa wersja oprogramowania TPM191E _R.101.001.079.005
Oficjalnie na stronie jeszcze nie ma, udało się właśnie zaktualizować do

tej wersji.
Brak listy zmian.
 

gutekxtpl

Member
Brak listy zmian.
hmm...

Kod:
[FONT=sans-serif]TPM191E _ 101.001.079.005 [/FONT]
[FONT=sans-serif]– [/FONT][FONT=sans-serif]Date: 2020/09/15[/FONT]
[FONT=sans-serif]-[/FONT][FONT=sans-serif]Introducing support for [/FONT][FONT=sans-serif]DTS [/FONT][FONT=sans-serif]Play[/FONT][FONT=sans-serif]-[/FONT][FONT=sans-serif]Fi[/FONT]
[FONT=sans-serif]-[/FONT][FONT=sans-serif]Introducing Ambisleep feature[/FONT]
[FONT=sans-serif]-[/FONT][FONT=sans-serif]improvements for hbbTV[/FONT]
[FONT=sans-serif]-[/FONT][FONT=sans-serif]improvements [/FONT][FONT=sans-serif]for specific Smart TV apps[/FONT]
[FONT=sans-serif]-[/FONT][FONT=sans-serif]Many more minor improvements[/FONT]
Od siebie dodam co zauważyłem:
- duże zmiany w ustawieniach Ambilight
- dodany obraz w obrazie (jak było wcześniej to przeoczyłem)
- drobne zmiany w ustawieniach
- w głównym menu podgląd kanałów tv
- pierwszy raz mi się telewizor zawiesił
- na forum Emitel piszą, że poprawili działanie HbbTv
 

Bryna

New member
Mam pytanie z innej beczki, czy ktoś mierzył pobór prądu tegoż TV po wyłączeniu. Mam wrażenie iż TV nie jest wyłączony a uśpiony. Moje stwierdzenie argumentuje innym włączeniem po wyciągnięciu TV z gniazdka.
Jeżeli moje podejrzenie jest prawidłowe, to czy jest możliwość zmiany.
Dziękuje
 

b0guslaw

New member
Od kilku miesięcy jestem w posiadaniu modelu 50''. Jak dla mnie rewelacja!

Jakiś czas szukałem rozwiązania, aby nie trzeba nagrywać filmów na pendrive/HDD w celu ich obejrzenia. W Internecie znalazłem coś takiego jak PLEX (darmowa wersja). Instalujecie to na komputerze, na którym stawiacie serwer i wybieracie foldery z filmami. Następnie instalujecie aplikację na telewizorze i łączycie się z serwerem na PC. Bez problemu da się przesyłać pliki w 1080p z dźwiękiem 5.1 bezpośrednio do TV. Nic nie przycina.

Aplikacja sama zaciąga okładki filmów czy seriali. Ogólnie fajnie się to wszystko prezentuje.

Piszę o tym, bo akurat może komuś się to przyda.
 
Do góry