Philips LED TV PUS8804, 50 '', 55 '' i 65 '', HDR Dolby Vision / HDR10 + dźwięk z soundbara 2.1 i Android Pie 9.0, Smart TV.

KaKami

New member
Witam, od niedawna jestem posiadaczem 55PUS8804 i od razu zaznaczę, że nie jestem z konkurencji ani nic podobnego. Natrafiłem jednak na problem, który pojawił się już na forum u kilku osób, mianowicie chodzi o płynność ruchu, klatkowanie. Oglądając telewizję kablową z UPC da się wyraźnie zauważyć rozmycia, przycięcia bądź piksele w niektórych momentach. Jak już niektórzy pisali wygląda to jakby TV nie nadążał. Najłatwiej można to zauważyć w momencie zmian kadrów, odnosi się wrażenie że obraz musi się wczytać i dopiero uzyskuje "płynność". Czasem oprócz delikatnych przycinek pojawia się pikseloza/kwadraciki na krawędziach. Sytuacja wygląda podobnie przy oglądaniu HBO GO. Niestety nie mam na razie dostępu do pozycji 4k (np. Netflixa) ale odpalając przykładowy filmik na YT mam wrażenie, że jest lepiej, choć też nie idealnie. Próbowałem zmieniać ustawienia, płynność ruchu itp. niestety bez skutku. Jakieś pomysły co może być przyczyną? Z góry dziękuję za pomoc :)

PS. Tv z najnowszą aktualizacją, internet po kablu.
 

piotrkro

New member
W ustawieniach dekodera Horizon (o ile masz) ustaw rozdzielczość na 1080p ustawi odświeżanie na 50Hz.

W TV wyłącz całkowicie Ruch, Czyszczenie obrazu, Ostrość na 0 i sprawdź.
 

dawistr

New member
Też to zauważyłem. Po obserwacjach moim zdaniem winna jest słaba jakość obrazu źródłowego. Na YouTube w wysokich rozdzielczościach coś takiego nie występuje. Niestety kompresja obrazu szczególnie na szybkich i ciemnych kadrach tak działa.
 

GumisPL

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czekam na odbiór 50PUS8804. Głównym źródłem obrazu będzie dekoder CP HD5500s. Jakość obrazu wg instrukcji to:
Kompresja: H.264/MPEG 4 AVC (Part 10 High Profile L4.0)
MPEG 2 (ISO/IEC 13818-2 MP@HL)
Rozdzielczość: 1080i/720p/576p

Tu nasuwają się pytania:
1. Czy są jakieś preferowane ustawiania pod sygnał elewizji satelitarnej 1080i dla 50PUS8804?
2. Czy przy tak słabej jakości źródła duża wagę ma wybór przewodu HDMI?
 

GumisPL

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tv w trakcie testów. Przesiadka z starego 42 lcd od LG to jakiś inny świat.

Ad. 1 Pierwsza zasada forów, naucz się zadawać pytania. Oczywiście chciałem zapytać czy ktoś, posiadający ten model Philipsa, używa go z dekoderem Cyfrowego Polsatu. Standardowe ustawienia są akceptowane, ale próba samodzielnego dostosowania skończyła się niezadowalającym wynikiem.
Zbyt dużo opcji trochę ogłupia przy pierwszym kontakcie z tej klasy sprzętem.

Ad. 2. Używam kabla hdmi dołączonego do dekodera. Jeżeli dobrze pamiętam to typ 1.4
Zastanawiam się czy zakup 2.0 dobrej jakości, poprawi parametry obrazu mimo słabego źródła?
 

Bryna

New member
Ciekawi mnie czy jest możliwość podpięcia pod ten TV samego subwoofera z jakiegoś starego zestawu w celu wsparcia głośników?
Jednak basu troszkę brakuje.
 

SDman

Banned
Podpinam się pod pytanie. Mój zestaw: Genius Sw-Hf5.1 4000

Jedynym wyjściem analogowym w tym TV jest wyjście słuchawkowe, tylko Panasonic w modelu GZ-950 dał możliwość (i odpowiednio dostosował software) wyjścia na Subwoofer przez wyjście słuchawkowe.
Tutaj nie ma takiej możliwości.
PS.

Kiedyś to Philips miał pomysły w 2005r model PF9976 miał wyjście na Subwoofer, oj, grało to, a wszystko przed erą Soundbarów. Pewnie dlatego zrezygnowali ;-)
 

mourning

Member
Tv w trakcie testów. Przesiadka z starego 42 lcd od LG to jakiś inny świat.

Ad. 1 Pierwsza zasada forów, naucz się zadawać pytania. Oczywiście chciałem zapytać czy ktoś, posiadający ten model Philipsa, używa go z dekoderem Cyfrowego Polsatu. Standardowe ustawienia są akceptowane, ale próba samodzielnego dostosowania skończyła się niezadowalającym wynikiem.
Zbyt dużo opcji trochę ogłupia przy pierwszym kontakcie z tej klasy sprzętem.

Ad. 2. Używam kabla hdmi dołączonego do dekodera. Jeżeli dobrze pamiętam to typ 1.4
Zastanawiam się czy zakup 2.0 dobrej jakości, poprawi parametry obrazu mimo słabego źródła?
Jak Twoje wrażenia z używania tego tv? Masz wersję 50 cali?
 

GumisPL

Klub HDTV.com.pl
VIP
Po pierwszym efekcie wow, na spokojnie mogę przedstawić pierwsze wrażenia. Mam wersję 50 cali z matrycą VA. Mimo słabszych kątów widzenia, czerń jest niesamowita. Dodatkowo z podświetleniem efekty jest jeszcze lepszy. Oryginalne ustawienia obrazu są jaskrawe. Polecam uśmiechnąć się w wiadomości prywatnej do @Kiki który poradzi coś w tym temacie. Oglądanie filmów nawet w słabszej jakości lub gorszego źródła, dzięki procesorowi obrazu, jest na wysokim poziomie. Osobna sprawa to dźwięk. Kino opalam tylko sporadycznie, bo na co dzień wbudowane głośniki brzmią czysto i donośnie. Android działa sprawnie. Jak trafisz na dobrą promocję, to się nie zastanawiaj.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dzięki za opis.
W obecnej klasie cenowej dla niebieskich - to świetny model.
Szkoda , że się kończą .
 
Do góry