Philips LED TV PUS8804, 50 '', 55 '' i 65 '', HDR Dolby Vision / HDR10 + dźwięk z soundbara 2.1 i Android Pie 9.0, Smart TV.

xgrey

New member
No i kolejna apka która... kłamie ?
Czy może jednak Philips wali jedną wielką ściemę i po prostu boi się przyznać...

ram.jpg
 

williamUM

New member
Witam,
mam następujący problem tv 50PUS8804.
Problem dotyczy tylko i wyłącznie filmów w 4K z dysku USB.
Mianowicie oglądam film w jakości 4K, wszystko pięknie, ładnie, aż tu po ok. 50 minutach film się bez słowa wyłącza. Muszę go ponownie włączyć i przewinąć - jak film trwa 2 godziny sytuacja się pojawia później drugi raz.
Oprogramowanie najnowsze: :001.002.173.010
Sprawdzałem 2 pamięci - jeden dysk SSD m.2 256GB, a drugi pendrive 3.0 o szybkim odczycie/zapisie danych.
Zainstalowałem program MX Player - tam film odtwarza bez zarzutu cały.

Drugi problem:
TV rozłącza sieć wi-fi 5GHz. Specjalnie zmieniłem kanał sieci na 48, inaczej w ogóle jej nie wyszukiwał. Po zmianie kanału jest ok, oglądam filmy, TV przez net i po jakimś czasie pokazuje się informacja, że sieć nie ma dostępu do neta. Na innych urządzeniach podłączonych do tej sieci internet wciąż jest. Po ponownym uruchomieniu TV sieć wraca. Wiem, że po kablu działa bez zarzutu, ale to nie jest rozwiązanie, a router mam w innym pokoju. Dostawca UPC, router Horizon.

Czy może ktoś posiada rozwiązanie na powyższe problemy?
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Tak, nie wierzę, że mój tv posiada 16 GB pamięci flash skoro programy diagnostyczne pokazują mniejszą ilości, a i sam TV pokazuje dostępne tylko 5.2 GB.

Moje podejrzenia pokrywają się też z informacjami na poniższych stronach

https://www.displayspecifications.com/en/model/92e41772

https://www.displayspecifications.com/en/model/62191773

https://www.displayspecifications.com/en/model/ef671989

Wyższy i droższy model ma 16 GB, a modele niższe mniej.
Tylko Philips nie wiedzieć czemu wciska kit, że jest inaczej.
Nie ma żadnego dowodu na to, że niższe modele posiadają 16 GB, a przynajmniej ja takiego nie znalazłem.

Czyli informacje podane przez strony trzecie są dla Ciebie bardziej wiarygodne od producenta :shock:

Zaintrygowałeś mnie swoimi dociekaniami i postanowiłem trochę pogrzebać w sieci.
Okazuje się, że AIDA 64 czy tym podobne programy nie obsługują wszystkich możliwych rodzajów partycji i zazwyczaj są zawężone do tych najpopularniejszych, i tak zapewne w tym przypadku jest.

Jak wiadomo wiadomo na urządzeniach mobilnych z systemem android można uruchomić terminal Linuxa i jak się okazuje, na telewizorze również.
Po takim uruchomieniu konsoli możemy sprawdzić pamięć telewizora gdzie jest informacja o rozmiarach każdej partycji telewizora.
Okazuje się, że TV posiada 16GB pamięci (16000000000 bajtów podawane przez producenta pamięci = ok. 14900000000 [14,9GB] bajtów rzeczywiście dostępnych - system dwójkowy komputerów).

Dobrej nocy i mniej stresów :)
 

Attachments

  • memory.jpg
    memory.jpg
    29,1 KB · Wyś: 32

xgrey

New member
Czyli informacje podane przez strony trzecie są dla Ciebie bardziej wiarygodne od producenta :shock:

Zaintrygowałeś mnie swoimi dociekaniami i postanowiłem trochę pogrzebać w sieci.
Okazuje się, że AIDA 64 czy tym podobne programy nie obsługują wszystkich możliwych rodzajów partycji i zazwyczaj są zawężone do tych najpopularniejszych, i tak zapewne w tym przypadku jest.

Jak wiadomo wiadomo na urządzeniach mobilnych z systemem android można uruchomić terminal Linuxa i jak się okazuje, na telewizorze również.
Po takim uruchomieniu konsoli możemy sprawdzić pamięć telewizora gdzie jest informacja o rozmiarach każdej partycji telewizora.
Okazuje się, że TV posiada 16GB pamięci (16000000000 bajtów podawane przez producenta pamięci = ok. 14900000000 [14,9GB] bajtów rzeczywiście dostępnych - system dwójkowy komputerów).

Dobrej nocy i mniej stresów :)

Tak, z pełnym przekonaniem mogę napisać, że bardziej ufam trzem niezależnym aplikacjom które są stworzone do tego aby podawać informacje systemowe niż producentowi który nie zawsze ma interes żeby pisać prawdę.
Ciekawy jest fakt, że posiadam kilka różnych urządzeń z Androidem w domu w tym tez tv TCL i w żadnym z nich nie ma jakoś problemu z informacja o wbudowanej wielkości pamięci.
Ja tu nawet nie mówię o partycjach bo one faktycznie mogą być ukryte itp., ale fizyczna ilość pamięci to raczej nie jest wielki wyczyn dla takich aplikacji...
Doceniam starania, ale szczerze mówiąc nie wiem z jakiego urządzenia dane podajesz na zdjęciu, może z tej serii może nie - nie wiem.
Jeżeli nawet by założyć, że masz racje, to pytam do diabła co w tym urządzeniu zajmuje 2/3 pamięci użytkownika ?
Chciałbym prostego wyjaśnienia choćby tego faktu. Nie znam drugiego urządzenia (a przewinęło się przez moje ręce ich sporo) który ma tak zapchaną pamięć przez bliżej nieokreślone rzeczy.
 

b0guslaw

New member
Od wczoraj jestem w jego posiadaniu i mam kilka pytań.
***
1. Chciałbym nieco podbić bas. Czy ktoś z Was ma jakieś dobre ustawienia korektora? Włączenie "Głośnik z opcją wirtualizacji" podnosi jakoś znacząco jakość brzmienia?
2. Czy ktoś z Was próbował korzystać z DLNA? Chciałem udostępnić bibliotekę filmów z komputera przez program Universal Media Server, ale niektórych plików nie da się otworzyć. Szczególnie z rozszerzeniem *.mkv.
3. W jaki sposób ustawić "Redukcję szumów" i "Redukcję zniekształceń MPEG"? Wszystko ma maksa?


Dzięki za pomoc!
 

kadet052

New member
Czy ten tv obsługuje diseq? Mam antenę satelitarną i konwerter Monoblock z hotbird 13 i astra 19.2 w jednym kablu (aktualnie podpięte do tunera TV SAT). Czy TV wykryje i wyszuka kanały z obu satelit tak samo jak robi to tuner satelitarny? Czy tylko z jednej satelity?

Drugie pytanie.
Czy w jakikolwiek sposób ograniczone jest korzystanie z usługi Horizon Go w UPC.
z góry dzięki za pomoc.
 

agricola

New member
b0guslaw

1 - to są inne opcje - wirtualizacja dźwięku ma nadać mu przestrzenności, a nie podbicia basu.
2 - czyli otwiera niektóre pliki, a niektórych nie?
3 - tutaj pomoże Ci tylko twój własny słuch, raczej żadnych parametrów nie warto ustawiać na maxa.
 

Mbone

New member
Witam, kupiłem ostatnio 50pus8804 i zastanawiam się czy trafiłem na jakąś niedoróbkę, nie wiem czy mam go oddać... bo tv nie nadaje się do oglądania. Można na nim jedynie komfortowo posłuchać muzyki - dzwięk jest świetny.

Jedna osoba na tyle stron wątku zwróciła na to uwagę mianowicie DRAMAT jeśli chodzi odwzorowanie ruchu. Przy ruchach całego kadru obraz rozmywa się i jakby klatkuje aż dosłownie bola oczy przy oglądaniu filmów. Mówię o ustawieniu upłynniacza na Film, bo każde inne powoduje efekt opery mydlanej.

Nie wiem czy nikt inny na tyle stron wątku nie zauważył tego czy oglądacie tv z maks upłynnieniem gdzie klatkowania nie widać?

Mam porównanie z kilkuletnim lg i zeszłorocznym samsungiem z podstawowej serii, oba 50hz i tam płynność jest bez porównania lepsza przy zachowaniu braku efektu opery.
 

Kurakaodr

Member
mianowicie DRAMAT jeśli chodzi odwzorowanie ruchu. Przy ruchach całego kadru obraz rozmywa się i jakby klatkuje aż dosłownie bola oczy przy oglądaniu filmów.

Jaki "dramat", obraz jest brzytwa, nie ma żadnego klatkowania itp. itd.
c020.gif


Może masz coś namieszane u ustawieniach, osobiście mam:
Styl obrazu => Osobisty
Zaawansowane => Kontrast => Tryb kontrastu => Wyłącz
Zwiększenie rozdzielczości HDR => Włącz
Kontrast dynamiczny => Maksimum
Kontrast obrazu => 100
Czujnik światła => Wyłącz
Ostrość Ultra resolution = > Włącz
Czyszczenie obrazu => obie pozycje => Maksimum
Ruch => Style ruchu => Osobisty
Natural Motion => Maksimum

Z jakiego źródła masz przekazywany obraz na TV, telewizja naziemna, kablówka, satelita?


Powtórzę, złego słowa nie napiszę o jakości obrazu i dźwięku
k04211.gif
 

Mbone

New member
Ruch => Style ruchu => Osobisty
Natural Motion => Maksimum


Chyba kazdy tv będzie płynny przy ustawieniu upłynniacza na maks:grin:

Ja pisałem u ustawieniu na film. Ustaw sobie i zobacz czy obraz jest taka żyleta:grin: To jest jedyny tryb który nie powoduje efektu "opery mydlanej", ale obraz przy ruchu jest tragiczny.

Dla mnie jedyne znośne ustawienie to Natural Motion na minimum. Redukuje to trochę klatkowanie i rozmycie ale powoduje już efekt opery.

Także albo matryca bardzo słaba albo upłynniacza dużo gorszy niż w lg i samsubgu

Edut: teraz porównuję z Samsungiem 55mu6172 czyli seria podstawowa. Przy ustawieniu auto motion plus na 3 w skali 10 obraz jest mega płynny przy braku efektu opery.

Niestety Philips pod tym względem jest w lesie.

Na plusy:
Ambilight
Dzwiek
Szybki system

Ale dyskwalifikacja jeśli chodzi o obraz.
 
Ostatnia edycja:
Do góry