Philips jak IBM? /Chińczycy atakują/

tomekow

New member
Jestem w trakcie poszukiwania TV i jednym z rozważanych modeli jest 55PFL6007K.
Poszedłem do Saturna zobaczyć czy mają go na stanie, patrzę, a tu raptem 4-5 modeli Philipsa.
Podpytałem sprzedawcę, a ten powiedział, że Philips prawdopodobnie za rok zostanie kupiony przez jakąś firmę chińską, nie wiadomo co będzie dalej(włącznie z rezygnacją z produkcji TV) i oni w Philipsa już nie wchodzą.

Słyszał ktoś podobną plotę?
 

graphia

New member
Rok to bardzo daleko przyszłość.... Nikt na tak długą skalę czasową nigdy nie deklaruje nawet chęci kupna czegokolwiek a już na pewno nie firmy za ileśtam miliardów dolarów.... :)
 

andreas2012

New member
Jestem w trakcie poszukiwania TV i jednym z rozważanych modeli jest 55PFL6007K.
Poszedłem do Saturna zobaczyć czy mają go na stanie, patrzę, a tu raptem 4-5 modeli Philipsa.
Podpytałem sprzedawcę, a ten powiedział, że Philips prawdopodobnie za rok zostanie kupiony przez jakąś firmę chińską, nie wiadomo co będzie dalej(włącznie z rezygnacją z produkcji TV) i oni w Philipsa już nie wchodzą.

Słyszał ktoś podobną plotę?


myk marketingowy, trzeba bylo podpytac jakie tv poleca niech wytypuje kilka modeli i zwrocic uwage na cechy wspolne tych tv mozna szybko dowiedziec sie dlaczego takie plotki roznosza...
 

Bleq

New member
Motyw z debilami pracujacymi w tych marketach doslownie dzisiaj spotkal mnie w nowym gdynskim mediamarkcie. Dziadki zony wymyslily sobie nowy tv, mialo byc 40" i powiedzmy max 2500zl; koniec wymagan. Poswiecilem chwile czasu, m.in. na tym forum, i wytypowalem im philipsa 42pfl4007 (lub jakos tak). Zadne smarty, internetyi, 3d i inne pierdolety nie byly potrzebne

Wpadalem do MM i pytam chlopa gdzie stoja philipsy, a on mi zeni bajki, ze niestety nie maja, a marke wykupili "chinczyki" i ogolem daje do zrozumienia, ze to badziew. Odchodzac powiedzialem, ze i tak wszystko robia zolci i malo mnie to interesuje, lekko przytkany klopotoliwie zaczal skladac jakies slowa w zdanie, ale juz nie sluchalem.

Ogolem u dziadkow wisi juz 42pfl3207 (lub jakos tak) i tyle w temacie.
Osobiscie korzystam tylko z tych sklepow, by organoleptycznie poznac wczesniej wytypowany model sprzetu, a kupuje u nich tylko jak maja niewiele wieksza cene niz w internecie lub kiedy zdarza sie nawet lepsza i to z ratami 0%
 
Ostatnia edycja:

graphia

New member
Ciekawe ile im płaci Samsung i LG za ten bełkot marketongowy. Jak wpadłem raz pierwszy i ostatni do sklepu Mix Elektronix czy jakoś tak to koleś od razu ten debilny wskaźnik od LG w dłoń i macha mi tu wskaźnikiem na telewozorze lG a ja poprosiłem żeby mi pokazał telewizor a nie myszkę od komputera to po cichu przyznał że stoi tu taki fajny Panasonic (e5t chyba tak?). Stał na najniższej półce przykitrany gdzieś gdzie ledwo go było widać. Zawróciłem - wsiadłem na forum HDTV i znalazłem Philipsa 6007 od Kikiego :D
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tu masz najnowszą i pełną informację o Philipsie.
http://www.hdtv.com.pl/forum/relacj...prezentacji-nowosci-pfl-6007-7007-8007-a.html

Dzięki pieniądzom nowego udziałowca Philips jako jedyny może sobie pozwolić na rozwój jakościowy telewizorów.
DO tego jako jedyny zanotował wzrost podwójny zarobków

Inni raczej tną koszty i szukają tańszych wykonawców.
Sony sprzedał kilka dni temu ostatnią fabrykę jaka mu została w Japonii a ich akcje ogłoszono jako śmieciowe (Blomberg)
Więc opowieści panów "podawców" są fałszywe.

Chińczycy atakują - a to już inna sprawa.
Firma TCL/Thomson odnotowuje co raz lepsze wyniki zajmując na świecie już 5 miejsce w sprzedaży telewizorów.
 

WojtR

Member
Bez reklam
Z Chinami to jest tak , że jakby chcieli to większość firm europejskich wchłonęliby w tydzień przeciętny Europejczyk nie ma pojęcia jak ten kraj się rozwija i widok Szanghaju powoduje osranie z wrażenia .... większość stolic Europy to przy tym mieście wioski powiatowe .... w dużym skrócie ... żeby ująć to obrazowo w tym mieście mieszka ilościowo około połowa populacji Polaków jakieś 20 parę mln ludzi :)
 
Ostatnia edycja:

tomekow

New member
No i ciekawy wątek się rozwinął :)
Coś z tym "mobingiem" sprzedawców jest.... kolega był kiedyś kierownikiem rozwijającej się na ścianie północn-zach. sieci rtv_agd (dzisiaj chyba bankrut) i zawsze lubił te "spotkania" z panami w białych koszulach ;)
...bynajmniej nie o tym tu gadać, forum jest między innymi po to, aby każdy znalazł sprzęt, który go zadowoli - ja z 6 lat temu po ponad miesiącu szperania tutaj wybrałem plazmę Panasa :)
I dalej świeci, jednak jak już teściowie i rodzice poszli w 46cali sonego powiedziałem, STOP! Pora się upgradować ;)
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
mama kumpla co siedzi w tej branży sklepowej, masowej. Powiedział mi tak. "Gadam co mi każą , bo realia są inne i tyle hehe. Trochę jest jedynie siara jak się trafi na kogoś kumatego" :)
 

WojtR

Member
Bez reklam
Coś w tym jest :(
Sharp Corp (6753.T) Chart| Reuters.com
- zmiana na okres 3-5 letni przeraża :-/

Sharp ma rating B+/watch Negativ.

Ale i tak jade obejżeć TV sharpa, wierzę, że Japońcy jak kamikaze - do końca wierni :p


Ale Panowie sprawa jest prosta i nie ma tu nic do rzeczy jakość , czy ceny ... Samsung w odpowiedniej klasie też nie jest taki tani

RYNEK zwyczajnie się zapchał po fali wymian CRT ma LCD i LCD na LED i KONIEC

Nikt nie będzie zmieniał TV co rok jak może się wyśniło menadżerom wielkich koncernów i nie ma to żadnego związku z bzdurnym pseudo kryzysem , popyt na rynku na każde dobro jest skończony

to samo było w budownictwie, sektorze bankowym , i będzie zaraz w Polsce samochodowym ( jest zapaść nikt tego głośno nie mówi ale 30% sprzedaży wyjeżdża za granicę )


więc niestety nabudowano fabryk , na zatrudniano ludzi a bańka mydlana w końcu pękła :mrgreen:
 
Do góry