Philips HMP5000/12

maderos

Member
Bez reklam
Ano, żebym to ja jeden przewód podpinał...Ale teraz inne pytanie, masz dźwięk HD w takiej konfiguracji? Philips wypuszcza dts hd lub dolby true hd?Bo jeśli nie wypuszcza, to nawet nie będę się stresował i bawił w podłączanie od nowa...
P.S. Myślę nad zmiana tego Philipsa na HiMedia 900A...
 
Ostatnia edycja:

hawk11

New member
Ano, żebym to ja jeden przewód podpinał...Ale teraz inne pytanie, masz dźwięk HD w takiej konfiguracji? Philips wypuszcza dts hd lub dolby true hd?Bo jeśli nie wypuszcza, to nawet nie będę się stresował i bawił w podłączanie od nowa...
P.S. Myślę nad zmiana tego Philipsa na HiMedia 900A...
Konfig/Audio/Ustawiasz HDMI na RAW i resztę zrobi ampli.
 
Ostatnia edycja:

maderos

Member
Bez reklam
Ehh..no to ustawiłem od razu. Tylko pytałem czy Philips wysyła na ampli dźwięk HD, tzn, czy ampli pokazuje odpowiednia ścieżkę na wyświetlaczu. Puszczasz plik z dts hd master, hdmi na raw, ampli pokazuje, ze obebral dts hd master. Bo u siebie niestety tego nie osiągnąłem. Zmiana ścieżki na dolby true hd nic nie dala, tzn ampli pokazywał dd...
 

maderos

Member
Bez reklam
Ok. Podłączyłem Asusa o mini play i działa bez problemów. O tyle to dziwne, ze to prawie te same bebechy są co w Philipsie. Hmm..może to ma coś wspólnego z oprogramowaniem w Philipsie? Z tego co czytałem, niektórzy mieli problemy z hdmi w sofcie w wersji 1223.
P.S. Dysponuje ktoś softem wcześniejszym?
 
Ostatnia edycja:

Chris_84

New member
Czy ktoś może napisać co uzupełnia aktualizacja do wersji 1223 w stosunku do 1115.Czy po aktualzacji do 1222 menu itp jest w po polsku).Jakim sposobem można powiększyć interfejs internetowy(4serwisy tylko),także brak przeglądania stron internetowych typu wp,itp-
Mam problem z picasą bo w PC internecie aby wejśc na picase podajemy login i hasło(wtedy przegladamy zdjęcia),tutaj nie wiem jak bo jest logowanie podaje "email"(tzn. login) i nic,prosze o wskazówki informacje.Dzięki!!!
 

maderos

Member
Bez reklam
Wersja 1223 ma język polski w menu, ale jak poczytasz komentarze, to więcej ta wersja zepsuła niż wniosła dobrego. Ja już myślę, nad zmiana plejerka na jakiś inny. Priorytet to wyjście dźwięku HD po hdmi do ampli...
 

zoltaren

New member
Czy może ktoś odtwarzał pliki audio WAV i FLAC za pośrednictwem wyjścia analogowego i cyfrowego tego Philipsa przy użyciu wzmacniaczu stereo .Jak to brzmi w porównaniu z oryginalnymi płytami CD ?
 

kasia29

New member
Witam.
Czy można połączyć się z dyskiem podłączonym do PHILIPS HMP5000 poprzez sieć. Czy można załadować film z komputera poprzez LAN nie odpinając dysku od PHILIPSA HMP5000?
 

kasia29

New member
Jak uruchomić wirtualny pilot w folderze sieciowym ? jak klikam na ikonke otwiera sie przeglądarka i widać tylko czarny prostokąt...mógłby ktoś pomóc ?
 

gddemon

New member
Jeżeli chodzi o wirtualnego pilota to problem po stornie zabezpieczeń przglądarki lub brak jakiegoś składniki ( może java ).
Jeżeli chodzi o dysk wpinany przez USB to nie pomogę, ja uzywam dysku sieciowego.

Takie pytanie jaka masz wersje oprogramowania i czy czyta Ci napisy przez DLNA ( serwer multimediow ) ?
 

Chris_84

New member
Witam.Mi w wirtualnym pilocie uruchamia sie funkcja tylko sources tzn moge z poziomu komputera przegladać zawartośc pendriva podlączonego do hmp.natomiast nie działa funkcja Remote-czyli zdalne przenoszenie na np pendriva podłaczonego do hmp.udało sie komuś to uruchomić?
 

Chris_84

New member
Witam.
Czy można połączyć się z dyskiem podłączonym do PHILIPS HMP5000 poprzez sieć. Czy można załadować film z komputera poprzez LAN nie odpinając dysku od PHILIPSA HMP5000?


Film można załadować nie odpinająć dysku z hmp naprzykład :
Udostępniasz w komputerze folder z filmami w sieci.Następnie uruchmamiasz w hmp "Sieć"
tam wybierasz "folder udostępniony",następnie znajdujesz ten z filmem,filmami i wybierasz z pilota "edit" potem "kopiuj" lub ("wielokrotny wybór"-jeśli więcej plików niż jeden chcesz kopiować) na dysk podłączony do hmp.Tylko trzeba mieć szybkie łącze bo kopiowanie moze się dłużyć
 
Ostatnia edycja:

maderos

Member
Bez reklam
Hmm..zbyt ogólnikowo to napisałeś, próbowałem, ale wciąż Philips pyta mnie o ID użytkownika i hasło do sieci, pomimo, ze nic nie ustawiałem...
 

gddemon

New member
Pytanie o uzytkownika i haslo potrzebne do podłączenia sie do zasobu sieciowego - ustaw jakiegos uzytkownika dla udostepnianego zasobu np: HMP i ustaw mu haslo np: HMP123 i tak zaloguj sie do tego zasobu przez HMP. Daj znac czy pomoglo - moze zle cie zrozumialem :)

Ponawiam pytanie o napisy przez DLNA ( UPNP ) - czy wam działają ??
 
Ostatnia edycja:

Chris_84

New member
Pytanie o uzytkownika i haslo potrzebne do podłączenia sie do zasobu sieciowego - ustaw jakiegos uzytkownika dla udostepnianego zasobu np: HMP i ustaw mu haslo np: HMP123 i tak zaloguj sie do tego zasobu przez HMP. Daj znac czy pomoglo - moze zle cie zrozumialem :)

Ponawiam pytanie o napisy przez DLNA ( UPNP ) - czy wam działają ??


Jeśli chodzi o napisy przez "Udostępnione pliki multimedialne"(UPNP) to nie działa,natomiast przez "Folder udostępniony" już tak.
 

gutekmaciek

New member
Picasa

Witam, przeglądałem wątek i nie znalazłem odpowiedzi na pytanie, które już padło wcześniej. Jak obejrzeć zdjęcia w Picasa? Próbuje wpisać swój login, ale po tym dostaje info, że "Nie znal. zdjęcia" (czy coś podobnego;). Ma ktoś jakiś pomysł?
 

Viperdiesel

New member
Witam,

Mam dosyć duży problem, otóż chcę podłączyć player HMP do mojego tv samsung le32a451 za pomocą kabla HDMI, jednak jest z tym duży problem, gdyż funkcja anynet+ wykrywa urządzenie (w opcjach wyświetla się nazwa player hmp), a po chwili wyskakuje komunikat o braku sygnału. Testowałem połączenie na 3 różnych kablach hdmi, taki sam skutek. Dodatkowo próbowałem podłączyć odtwarzacz do innych tv samsunga (le40d5000 i le40a650) niestety wynik był taki jak poprzednio.
Dodam jeszcze, że przy pierwszym połączeniu odtwarzacza z 32" tv przez chwilę na ekranie widniał napis "Philips", jednak był niewyraźny i wokół niego występowały czerwone paski (przy prawidłowym wyświetlaniu powinien być widoczny wyraźny napis Philips i czarne tło).
Przywróciłem również ustawienia fabryczne odtwarzacza, mając nadzieję, że to coś pomoże - bezskutecznie.

Przy podłączaniu urządzenia kablem AV nie ma problemów w uzyskaniu obrazu na ekranie tv.
Poprzedni właściciel odtwarzacza mówił, że ten był podłączany w do jego tv tylko za pomocą kabla hdmi - oczywiście taki zestaw działał.

Proszę o jakieś porady.
Pozdrawiam.
 

maderos

Member
Bez reklam
Mialem podobna historie przy probie podłączenia do ampli yamahy. To byl jeden z powodow wymiany phila na wiwe
 
Do góry