Philips HMP5000/12

Pirxx11

New member
jeszcze raz o słuchaniu radia w HMP 5000

Wystarczy skopiować adres stacji radiowej zapisanej jako plik *.pls by odtwarzać programy tych stacji. Taki plik można zapisać na jakiejkolwiek pamięci podłącznej do odtwarzacza. HDD, USB albo karta pamięci. Nie trzeba do tego połączenia z komputerem. Tylko sieć Wi-Fi musi być aktywna.
A co do możliwości podmiany adresu np. serwera pogody na jakiś inny: czytałem gdzieś, że jest to wykonalne. Tyle, że akurat tamta notka dotyczyła innego rodzaju odtwarzacza. Myslę, że warto by np. pogode czy piccase zamienic na google. Jeżeli ktoś zna sposób jak to zrobić - proszę o podpowiedź.
 

sham4n

New member
Co do podłaczania playera do zestawu audio - najlepiej bezposrednio przez kabel optyczny - z pominieciem odbiornika TV. W opcjach ustawiamy Audio=Raw. Czyli bez obróbki sygnału. Tak jest najlepiej. A TV można podpiąc przez drugie gniazdo. Zazwyczaj sa dwa w kinie domowym. Jakość dźwięku jest wówczas najlepsza.
Cześć,
rozumiem, że jeśli podłączę Philipsa np. do wzmacniacza (PM6005) kablem optycznym z opcją***RAW to wtedy dźwięk jest przerabiany przez DACa wzmacniacza tak? Czyli jakość***powinna być całkiem fajna.
Wtedy TV podłączam przez HDMI tak? Dźwięk z TV planowałem podłączyć kablem jack 3,5 to RCA :)
A czy jest możliwość odtwarzania muzyki bez TV (jakaś***apka?). Źródłem byłby serwer DLNA.
Ma to sens? :)
 

techmar

New member
Witam,czy da rade ten odtwarzacz zesparować z tabletem np: ASUS nexus 7 lub odwrotnie
.Mianowicie chodzi mi o streaming całego obrazu z tableta w czasie rzeczywistym na telewizor poprzez właśnie ten odtwarzacz.
 

Pirxx11

New member
odtwarzanie muzyki - opcja RAW

Cześć,
rozumiem, że jeśli podłączę Philipsa np. do wzmacniacza (PM6005) kablem optycznym z opcją***RAW to wtedy dźwięk jest przerabiany przez DACa wzmacniacza tak? Czyli jakość***powinna być całkiem fajna.
Wtedy TV podłączam przez HDMI tak? Dźwięk z TV planowałem podłączyć kablem jack 3,5 to RCA :)
A czy jest możliwość odtwarzania muzyki bez TV (jakaś***apka?). Źródłem byłby serwer DLNA.
Ma to sens? :)

Dokładnie tak - sygnał w systemie RAW jest przesyłany nie-obrobiony, taki, jaki jest zapisany w pliku muzycznym. I wszystko wykonuje wzmacniacz. Należy player połaczyć ze wzmacniaczem kablem optycznym. A z TV przez HDMI. Z kolei TV można podpiąć drugim kablem optycznym ze wzmacniaczem. Jak jest taka opcja. Oczywiście, że muzykę można odtwarzać bez TV. Ja zamiast serwera DLNA wykorzystuje sieć domową (LAN lub wi-fi). Jest dostęp pełny do udostepnionych zasobów dyskowych, wszystkich plików audio. Ograniczeniem wi-fi jest przepustowość łącza. Filmy bluray tak nie pójdą. Będzie ścinało. Ale muzyka -nawet flac -i owszem. A po LANie -wszystko chodzi super. Podobnie jak podłaczenie poprzez gniazdo USB czy eSATA.
 

Pirxx11

New member
Witam,czy da rade ten odtwarzacz zesparować z tabletem np: ASUS nexus 7 lub odwrotnie
.Mianowicie chodzi mi o streaming całego obrazu z tableta w czasie rzeczywistym na telewizor poprzez właśnie ten odtwarzacz.

Niestety, nie widze takiej mozliwości. Można jedynie poprzez sieć domową (wi-fi) udostepnic wszystkie pliki z tableta do playera.
 

Iron112

New member
Witam. Czy ten odtwarzacz,po wybraniu trybu RAW w menu Audio, podaje sygnał DTS HD na wyjście HDMI, czy może w jakiś sposób go degraduje ,albo w ogóle odmawia odtwarzania pliku z takim dźwiękiem? Bardzo proszę użytkowników o odpowiedzi, potwierdzone własnym doświadczeniem.
 

alabuz

New member
Mam problem z odtwarzaczem, ponieważ nie czyta mi napisów w niektórych filmach (a raczej w większości). Dziwne jest to, że mam taki sam format napisów w dwóch różnych filmach mkv i w jednym są napisy, natomiast w drugim ich nie ma. Odtwarzacz widzi napisy, ale ich nie wyświetla. Może ktoś wie w czym leży problem i jak go rozwiązać?
 

Slawko1

New member
Bez reklam
Mam problem z odtwarzaczem, ponieważ nie czyta mi napisów w niektórych filmach (a raczej w większości). Dziwne jest to, że mam taki sam format napisów w dwóch różnych filmach mkv i w jednym są napisy, natomiast w drugim ich nie ma. Odtwarzacz widzi napisy, ale ich nie wyświetla. Może ktoś wie w czym leży problem i jak go rozwiązać?

Pewnie masz napisy .txt w formacie czasowym a nie klatkowym
lub nie widzi napisów w formacie .tex przy odtwarzaniu formatu .mkv
Najlepiej dodawać napisy w formacie .srt wtedy zawsze będą działać z .mkv
 

delfin12

New member
Witam!
Mam pytanie odnośnie dysków zewnętrznych. Chciałbym zakupić do tego odtwarzacza dysk 500GB, ewentualnie 1TB, ale nie wiem na co zwrócić uwagę. Czy taki dysk żeby działał z odtwarzaczem musi mieć własne zasilanie, czy wystarczy podłączyć przez USB do playera? Na co zwracać uwagę przy wyborze dysku pod ten player?
 

lll

New member
Czy taki dysk żeby działał z odtwarzaczem musi mieć własne zasilanie, czy wystarczy podłączyć przez USB do playera? Na co zwracać uwagę przy wyborze dysku pod ten player?

Wystarczy podłączyć przez USB do playera.

Zwrócić uwagę na to, na co zwykle przy zakupie dysku - opinie o (bez)awaryjności. Ja jeszcze patrzę na to, żeby dysk był bardzo cichy, no i żeby nie miał jakiejś mocnej oczojebnej diody.
 
Witam. Również zastanawiam się nad kupnem tego odtwarzacza. Mam pytanie jak wygląda sprawa odtwarzania plików video po DLNA z dysku podpiętego pod router. Czy czyta wszystko płynnie i nie ma problemów z napisami? A wiadomo może kiedy philips wypuści nową serię odtwarzaczy multimedialnych? Obecne to już chyba kilka lat są na rynku?!
 

blade232

New member
Zastanawiam się co wybrać czy tego philipsa używanego czy nowego emtec movie cube n200 i czy w philipsie wifi jest zawsze aktywne(rozgłasza) mimo że nie będzie podłączone do routera tylko kabelkiem
 
Do góry