Philips Fidelio B95 - not supported atmos

Philips Fidelio B95+ Telewizor Sony kd65xh9005 - jak najlepiej podłączyć ten soundbar z telewizorem żeby w pełni go wykorzystać. Obecnie mam podłączenie za pomocą OPTICAL, ale tak czytam i zalecane jest połączenie po HDMI. Tak?
Obecnie atmos nie odtwarza u mnie :(
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Ja mam 8905 i w zestawie też kabla nie było ale jakoś dałem rade podłączyć hehe
Wybrałeś na soundbarze e-arc a w telewizorze tez poprawnie wszystko ustawiłeś?
 
Ja mam 8905 i w zestawie też kabla nie było ale jakoś dałem rade podłączyć hehe
Wybrałeś na soundbarze e-arc a w telewizorze tez poprawnie wszystko ustawiłeś?
dokładnie mam ten produkt:
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Powinieneś mieć kabel hdmi high speed ale nie sądzę że to wina kabla
 
Ostatnia edycja:
Wcale mnie nie dziwi że nie potrafisz tego podłączyć...
Zapewniam że kabel jest ok
No niestety, tak wywnioskowałem ze strony. Do tej pory byłem przekonany że HDMI przenosi dźwięk i video, ale że nie bawię się sprzętami cały czas - podepnę coś i śmiga sobie kilka lat i nie czytam na bieżąco nowinek. Więc pomyślałem że do tego przesyłu musi być jakiś lepszy kabel. Przeglądając różnego rodzaju kable HDMI na stronie X-KOM właśnie do takich wniosków można dojść.
MÓJ KABEL:
1675190040097.png

INNY KABEL:
1675190151492.png
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Kolego drogi napiszę ostatni raz kabel 2.0 spokojnie wystarczy do przesyłu dźwięku. Oczywiście jak masz ochotę kupić 2.1 to też będzie działało ale 2.0 wystarczy bez problemu. Idąc Twoim tokiem rozumowania po podłączeniu dekodera tym kablem który masz powinieneś mieć sam obraz bez dźwięku... hehe
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Opisz jak masz podłączone to wszystko. Ja też mam zgemme i jakoś mi działa a wystarczy zrobić jeden prosty trik przy włączeniu i nie trzeba nic odpinać
 
Kolego drogi napiszę ostatni raz kabel 2.0 spokojnie wystarczy do przesyłu dźwięku. Oczywiście jak masz ochotę kupić 2.1 to też będzie działało ale 2.0 wystarczy bez problemu. Idąc Twoim tokiem rozumowania po podłączeniu dekodera tym kablem który masz powinieneś mieć sam obraz bez dźwięku... hehe
No nie do końca bo na stronie x-kom również są oznaczenia że przesyła AUDIO i VIDEO :) Po prostu tak jak wspomniałem wcześniej, opis na ich stronie zmylił mnie. Miałem dobre myślenie że przesyła audio i video każdy HDMI, ale ten opis zmylił - pomyślałem że może jakieś nowsze cuda wyszły...:D
Podsumowując wszystko jest OK, trzeba było w ustawieniach telewizora wymusić earc, za pierwszym razem od razu wszedłem w ustawienia AUDIO w TV, ale trzeba było wejść w bardziej szczegółowe. Wczoraj potestowałem i wszystko śmiga legancko :)
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Opisz jak masz podłączone to wszystko. Ja też mam zgemme i jakoś mi działa a wystarczy zrobić jeden prosty trik przy włączeniu i nie trzeba nic odpinać
Cześć,
Jako, że odniosłeś się do tematu w którym pisałem, czy możesz napisać co to za "trik"?
U mnie jest tak, że zgemma powoduje "blokadę" CEC, przez co soundbar się nie uruchamia, dopóki nie włączę zgemmy lub nie odłączę kabla HDMI pomiędzy dekoderem a TV chociaż na chwilę.
 
Do góry