Philips DVP9000S - do uzytkowników

awujotka

New member
Bez reklam
Witajcie, zwracam się z pytaniem do użytkowników ww. odtwarzacza dvd. Czy dekoduje on DTS na wyjściu multichannel? (każdy głośnik podłączany osobno). Instrukcja w tym temacie jest niejednoznaczna, a bez tej wiedzy nie mogę go kupić :( Pozdrawiam
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Dodam jeszcze, że przy odtwarzaniu np. płyty Stinga - "Brand new day" - nagranej w dts sygnał uzyskiwany po HDMI to jedynie szum.
Sygnał podany po SPDIF do kina domowego - jest ok.
Zarówno na PDV 9000 jak i na kinie domowym -palą sie znaczki "dts" i muzyczka hula super.
Nie mam możliwości sprawdzenia wyjścia 5.1.
Czy ktoś ma jakieś sugestie czy też wiedzę o układach scalonych na tyle wielką, że na podstawie widoku "flaków" tego odtwarzacza jest w stanie powiedzieć czy dekoduje on dts czy tylko "identyfikuje i przesyła do obrobienia w AV Receiverze ?
 

sewan

New member
Czegoś tu nie rozumiem....

"Muzyczka" w DTS...?????

Po co i dlaczego? Przecież ze względu na kompresję DTS się nie nadaje do słuchania muzyki....

No, chyba że to naprawdę "muzyczka", bo muzyka to na pewno nie....

Po to wymyślono standardy SACD i DVD-Audio dla dźwięku wielokanałowego.
 

awujotka

New member
Bez reklam
A jak ktoś lubi widzieć to czego słucha? Po to własnie wymyslono i dvd i dts, aby popatrzeć na koncert, oko nacieszyć, a przy okazji ucho. :)
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
co to jest po bokach na ekranie LCD?

Skoro wytwórnie wydają płyty w dts z muzyką to znaczy, ze ma to jakiś sens. Na priva wysłąłem Ci okładkę tego Stinga.

W sieci poza tym jest wiele płyt przerobionych np. z AC3 zrobione DTS albo z 5.1 (np z płyty koncertowej).
 

awujotka

New member
Bez reklam
jaki TV lcd kupić 26cali prosze o porade Samsung???

I tu kolego Fatman_1 macie rację!!!!!
A ja ponawiam prośbę o odpowiedź na moje pytanie do użytkowników tego dvd, a nie do złośliwych i kąśliwych komentatorów (vide kolega sewan - a nawet gdybym chciała używać tego sprzętu jako np. lusterka, to moja sprawa, jak nie masz nic do powiedzenia na temat postu, to nie mów). Pozdrawiam, jestem dziś zła :x
 

qot

New member
DTS jak najbardzej jest na pokładzie
w preferancjach musisz ustawic wyjscie "wielokanałowe"
i wpiac RCA w 5.1
Kodek DTS w tym DVD jest "przecietny" - lepiej po coaxialu na dekoder Wzmacniacza ...
DTS jest zapisem wielokanalowym lepszym od AC3
ale nie ma porównania do SACD lub DVD-Audio ....

:wink:
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Tak mi też doradzał wczoraj jeden ze sprzedawców w MM NDI z Poznania (Franowo).
Wyjść na wzmacniacz CINCHami z wyjścia 5.1 (fronty) i zobaczyć czy szumi czy gra (bo po HDMI szumi).
Sprawdzę w poniedziałek jak wrócę do chaty - i napiszę.
 

awujotka

New member
Bez reklam
Wczoraj udało mi się nabyć ten model odtwarzacza i ogłaszam wszem i wobec, że DEKODUJE DTS na wyjściu 5.1. Tak więc moje wątpliwości zostały rozwiane. Ale i tak dziekuję wszystkim za pomoc.
 

awujotka

New member
Bez reklam
Tak, oczywiście że podłączony po hdmi. Ale jestem zaniepokojona jedną rzeczą: otóż jest baaaardzo wrażliwy na rodzaje nagrywalnych płyt. Jak nagram TDK DVD+R, Verbatim DVD+RW - to niestety ma spory probolem z czytaniem filmów. Nagrywarka i "stare" Q50 nie mają z tymi płytami żadnych problemów. Dopiero drukowalne Verbatimy jak narazie zaakceptował. Przyznam, że mnie to trochę (lekko mówiąc) irytuje. Nie wiem, jak będzie z porysowanymi płytami z wypożyczalni. Aż się boję nawet pomyśleć. Odnoszę wrażenie, że zamienił stryjek siekierkę na kijek.
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Ja nagrywam od niepamiętnych czasów wszystko na TDK DVD+R.
Nie mam problemów na razie z DVP 9000S ale...
Archiwizuję moje płyty i ściągniete płyty z sieci w postaci folderów
z MP3 również na TDK DVD+R i ten odtwarzacz nie czyta wtedy MP3.
Pokazuje "Nie rozpoznany nośnik".
Czasem da się wejść ale wtedy po kliknięciu na utwór (np. pierwszy w albumie) - odtwarza tylko ten. Nie gra tak jak inne odtwarzacze DVD-MP3 wszystkich utworów do końca tego albumu.
Specjalnie wypaliłem testowo CD-R (Premium) z katalogami z utworami w MP3 - wtedy bez problemu - czyta wszystko, ładnie otwiera, gra do końca wszystkie utwory itp.
Jest to zgodne z instrukcją DVP 9000S, która mówi, że MP3 odtwarza z CD-R natomiast nie z DVD-R, DVD+R.
Natomiast mój stary Samsung HT-150, maszyna przedpotopowa,
czyta wszystko elegancko (nawet DVD-Hawki i inne wynalazki), pokazuje menu płyty, wchodzę w folder, wybieram utwory itp. i gram cały folder.
Oj... coś mi się zdaje, że DVP 9000S będzie dedykowany do zadań: Oglądanie filmów z DVD w super rozdzielczości (bo to robi wyśmienicie) oraz odsłuch płyt CD oraz SACD i DTS. W tym jest wybitny !
Do divixów - dalej będę używał e-max'a As 602 (właśnie jest w naprawie w MM-NDI bo odmówił współpracy po 3 miesiącach, nie rozpoznaje nośnika). A mp3 będę grał z Samsunga i tyle.

Poczekam na wysyp wiosenny odtwarzaczy wieloformatowych. Rozważałem już Denona 2910 i 1920 ale okazuje sie po przestudiowaniu forów, że też nie jest idealny, ma kłopoty z różnymi formatami i różnymi płytami i... również ze współpracą z różnymi telewizorami po HDMI. Czekam na HK 47 i oczywiście na wiosenny debiut nowego KD z Philipsa HTS 9800 W !

Tymczasem oglądam od nowa filmy upskalując je do 1080i.
DVP 9000S jest przynajmniej kompatybilny wzorcowo z moim LCD i po HDMI nie ma najmniejszych problemów.
 

Piopio

New member
Czy rzeczywiście rozdzielczosć 1080i poprawia obraz normalnych DVD w znaczący sposób ?
Ja szczerze mówiać nie widzę wielkiej różnicy pomiędzy 576p a 720p ...
Mam co prawda kiepściutki sprzęcik bo KISS DP-500 połączony z LCD po komponent.
Być może właśnie to kwestia połączenia, że nie widzę różnicy ...
 

HSV

New member
I w moim Samsungu HD850 łaczonym po HDMI z Shapikiem P50 nie widzę różnicy między 576p a 720p no i 1080i też nic. A może mam coś źle podłączone ? A może mam jeszcze coś ustawić w DVD ??? Ogólnie jak na razie to efekt "zero" satysfakcji.

No, fakt że nie widać "piktelozy" ale co do jakiegoś podnoszenia "up-scalingu" rozdzielczości to ja go nie zaobserwowałem.

Mam podłączony jeden kabel HDMI z DVD do telewizorka a może mam podłączyć jeszcze zwykłe audio ?

Doradźcie mistrzowie HD !!!
 

Piopio

New member
Akurat sharp p50 ma matryce bodajże 540 przystosowaną do PAL !!! Więc różnicy nie zobaczysz. W DVD robisz upscaling a TV robi ci downscaling ;-)
A może się mylę ?
 

HSV

New member
Troszkę jaśniej proszę - czyli wychodzi że bez sensu jest mój zakup DVD Z HDMI ??? A może jednak coś idzie wyciągnąć z mojego SHARPA p50 .
 

Piopio

New member
Ależ nie ! Po HDMI masz bardziej szczegółowy obraz.
Twój TV nie jest przystosowany do HDTV bo ma matrycę o małej rozdzielczości. bodajże 960X540 czy coś takiego.
Normalne TV LCD mają matryce 1320x768 wiec wyświetlają obraz 720p natywnie. A twój TV musi zrobić downscaling do 540.
Za tp podobno twój Sharp lepiej działa z normalną TV.
 

HSV

New member
Już lepiej Piopio, więc jak powinienem ustawić sobie DVD --- 576p, 720 p czy 1080i ??? a może coś innego zrobić w moim DVD ???
 
Do góry