Philips DVP 5990 - opinie, jakis inny odtwarzacz do 300-400zl

TheWario

New member
Za porada tego forum juz mam 2 telewizory LCD (Panasonic 26LX70 i Sony 40W4500), teraz zostal mi zakup jakiegos odtwarzacza do Sonego 40 cali :)
Dobrze jak by potrafil odtworzyc DivX z polskimi napisami i mial usb z ktorego bez zaciecia lykal by filmy o roznym bitrate.

Duzooo czytam i pelno jest opini o jakosci co poniektorych odtwarzaczy i mozna dostac zawrotu glowy, jedni mowia ze Ferguson jest dobry, innym pasuje Manta a jeszcze inna grupka zachwala Panasonic.

Malo jest opini w polskim internecie o Philipsach, za granica dosc dobrze je oceniaja wiec zastanawiam sie czy nie wybrac odtwarzacza Philips DVP 5990, troche info na jego temat - http://techflaws.wordpress.com/2008/11/01/philips-dvp3260-5990-faq/
Ma zmienne firmware, dosc preznie rozwijane no i podobno dosc dobrej jakosci generuje obraz.
Prosze o jakies opinie wyzej wymienionego modelu badz innych podobnych Philipsa z serii DVP.

Oczywiscie rady co do innego odtwarzacza DVD/DivX do 300-400 zl MAX mile widziane.
 

bagiennik

New member
Bez reklam
Teraz masz dwie opcje :) Kupić Fergusona który spełnia twoje wszystkie oczekiwania albo szukać niewiadomo po co czegoś innego ;>
 

aneks

New member
Mam ten odtwarzacz. Kupiłem go dzieciom do bajek :) Z klucza USB odtwarza divxy maxymalnie miałem 1800kb/s divxa i szło płynnie. Napisów nie sprawdzałem. Kupilem bo odstraszyły mnie problemy opisanr na tym forum z Fergusonem a Mantę już miałem i dziekuję.
Na stronie philipsa jest firmware nowszy poprawiający działanie z dyskami 320 GB i poprawne wyswietlanie długich napisów ale nie wgrywałem.
Jedyny minus to dzwięk po HDMI jest cichszy niż z kablówki więc przy przełaczaniu źródeł trzeba sciszać/podgłaszać.
 

Krzych275

New member
Ferguson i ten Philips mają ten sam chipset, obydwa mają usb 2.0 dzięki temu filmy z wysokim bitrate (nawet DVD) się nie przycinają Odtwarza polskie napisy z filmami avi. Pozwala nawet konwertować płyty CD-audio do mp3 i zapisać to na pamięci usb. Minusem jest to, że nie odtwarza płyt dwu warstwowych (nie jestem pewien) i powolne przewijanie x32.
 

TheWario

New member
dziękuje za informacje, więc zostały na placu boju philips badz ferguson, zastanawiam sie czy moze warto czekac na ten nowy model fergusona z obsluga divx HD ? (ferguson dvp868hd ) podobno ma byc dostepny 15 grudnia 2008
 

Dreamerek

New member
Krzych275 napisał:
Ferguson i ten Philips mają ten sam chipset, obydwa mają usb 2.0 dzięki temu filmy z wysokim bitrate (nawet DVD) się nie przycinają Odtwarza polskie napisy z filmami avi. Pozwala nawet konwertować płyty CD-audio do mp3 i zapisać to na pamięci usb. Minusem jest to, że nie odtwarza płyt dwu warstwowych (nie jestem pewien) i powolne przewijanie x32.
Trochę odświerzę temat, może komuś pomoże.
Mam ten odtwarzacz i jestem z niego bardzo zadowolony. Bez problemów odtwarza płyty dwuwarstwowe i nie ma żadnych problemów z divixami.
Wiec gorąco polecam tego Philipsa
 
Do góry