Philips DLED 9206 z odświeżaniem 100 Hz na rok 2021

hamertbu

Klub HDTV.com.pl
VIP
no jest też do pobrania
1677056513998.png
 

czarnydlk

New member
Zepter
W sprawie kalibracji napisz roszę na PW .

===================================
czarnydlk
Pilot - sprawdź baterie , jeśli nie pomaga zresetuj pilot.
Jeśli nie pomoże zrób dodatkowo reset telewizora.
Jeśli nie pomoże = serwis.
Odnośnie tematu pilota i problemu z przyciskami VOL + i VOL -.
Reklamacja złożona do sklepu z tytułu rękojmi. Serwis wysłał od razu nowego pilota, bez konieczności odsyłania starego - nowy pilot działa dużo lepiej. To co zauważyłem w nim to mocniejsze podświetlenie przycisków niż w tym, który miałem razem z TV. To nie kwestia baterii bo zostały przełożone ze starego. Więc albo poprawiony pilot, albo mój od początku był uszkodzony.
 
Mi również zdarza się, że tv się zawiesza, czasami po prostu przestaje reagować na cokolwiek i trzeba robić reset wyłączając go z prądu (swoja drogą czemu philips nie wymyślił, by np. przytrzymanie wyłącznika przez x sekund nie powodowało resetu? )
Z tego co widzę, to wspólnym mianownikiem może być tu plex, którego też używam i oczywiście, nikt z domowników nie zamyka go tylko zwyczajnie zmienia się apliakcję / źródło na inne.
czyli przynajmniej znamy winowajcę. Przy okazji, która wersję plex używasz?? Ja jadę na 1.25.4.5487. Na nowszych nie działał DV. A od momentu jak instalowałem to wyszło parę nowych wersji ale nie mogę się nigdzie doczytać czy poprawili ten problem z DV
 

strzala

Member
Co może być przyczyną tego, że w aplikacji SkyShowtime na tym telewizorze nie widać ścieżek audio DD+? Tak jest np. w filmie Top Gun Maverick, gdzie powinny być 3 ścieżki angielskie (w tym jedna 5.1), a widać tylko jedną PCM. Na 2 lata starszym Philipsie 50PUS8804 zaktualizowanym do Androida 11 widać wszystkie ścieżki audio. To jest w ogóle możliwe, żeby 9206 nie miał wsparcia dla DD+?
 
Też się niemiło zaskoczyłem z brakiem dźwięku przestrzennego. Mam podłączony TV przez wyjście optyczne do starego amplitunera. Disney, Amazon, HBO bez problemu zapodaje dźwięk 5.1 a z Sky jest zonk
 

rafaello79

New member
Kiki czy ten model 55PUS9206 jest u Ciebie dostepny w sprzedazy? ewentualnie model 55PUS9435? Ok 7 lat temu kupowałem u Ciebie 2 razy panasonic 48as640 i jak najbardziej byłem zadowolony z zakupu.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Są jeszcze modele 9435 ale 65".
On jest soundbarem B&W
Z tego też będziesz jeszcze bardziej zadowolony .
 

rafaello79

New member
65 bedzie za duzy, nie zmiesci sie , szukam 55 cali z ambilightem, oled odpada ze wzgledu na to ze tv "chodzi" od rana do wieczora, sporo programow informacyjnych +netflix
 

strzala

Member
Też się niemiło zaskoczyłem z brakiem dźwięku przestrzennego. Mam podłączony TV przez wyjście optyczne do starego amplitunera. Disney, Amazon, HBO bez problemu zapodaje dźwięk 5.1 a z Sky jest zonk
Ogólnie to nie mają tam dźwięku 5.1 oprócz właśnie filmu Top Gun Maverick. Jednak w każdym innym filmie i serialu są po 2 ścieżki dla danego języka: PCM oraz DD+. Ktoś pisał na innym forum, że te ścieżki mają zbliżoną(dość niską) wartość bitrate(sprawdzone na innej platformie, bo w aplikacji na Android TV nie widać takiego paramteru). To natomiast oznacza, że ścieżka DD+ ma lepszą jakość. Zresztą ta ścieżka 5.1 w Top Gun Maverick też podobno jest w DD+. Akurat tych ścieżek DD+ nie widać na 55PUS9206. Mam podejrzenie, że ten problem powoduje to nowe oprogramowanie z końcówką 248. Są na nim u mnie też inne problemy związane z dźwiękiem np. nie można zmienić profilu dla dźwięku. Domyślnie jest ustawione na "film" i opcja zmiany nieaktywna. W poprzednich wersjach softu to było aktywne.
 

First3x

New member
Powiem tak. Mam ten tivik. Produkcja styczeń 2023r. Widziałem gdzieś że pdiali tu ludzie że już nie produkują. Kolejna kwestia u mnie na dekoderze canal plus nie jest jakiś super obraz. Natomiast na yt jest naprawdę dobry to samo na netflix czy konsoli. Dodatkowo nie widzę niektórych opcji ustawień obrazu o których tu niektórzy piszą u siebie. Narazie na pewno dźwięk mocno na plus.
 
Do góry