Philips DLED 9206 z odświeżaniem 100 Hz na rok 2021

zepter

Member
Na Amazon ani na HBO nic takiego nie miałem.
Zauważyłem za to jakiś czas temu innny bug ze strumieniowaniem. Na YouTube jeżeli uruchomię jakąś transmisję na żywo, to potrafi wywalić do ekranu głównego. Przy drugiej próbie zawsze działa już normalnie.
Tez tak mam, yt też czasem nie wczytuje grafik ikon.
 
@aro1608 @grosjean_2022
Dzięki za info. W takim razie podejrzenie moje pada na apkę PLEX. Dzieciaki dorwały się do jednego ostatnio popularnego serialu, który trzymam na NASie i ciągle go oglądają. Jak skończą to nie wyłączają apkę PLEX tylko od razu przełączają się na TV. A apka ciągle działa w tle i pewnie zajmuję pamięć. I dlatego potem mam powyższe problemy
 

lyczko

New member
Mi również zdarza się, że tv się zawiesza, czasami po prostu przestaje reagować na cokolwiek i trzeba robić reset wyłączając go z prądu (swoja drogą czemu philips nie wymyślił, by np. przytrzymanie wyłącznika przez x sekund nie powodowało resetu? )
Z tego co widzę, to wspólnym mianownikiem może być tu plex, którego też używam i oczywiście, nikt z domowników nie zamyka go tylko zwyczajnie zmienia się apliakcję / źródło na inne.
 

First3x

New member
Witam, planuje zakup tivika, mocno przyglądam się waszym wpisom, aktualnie w xkom jest ten tv za 3490. Doradca powiedział że to świeże tv od producenta. Warto to kupić za takie pieniądze?
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Już chyba zostało napisane wszystko. Musisz kupić i sam sprawdzić jaka sztuka Ci się trafiła (o ile faktycznie sa nowe, bo kiki już dość dawno twierdził że nowek nie ma). Ja jestem bardzo zadowolony z tego tv. Po ostatniej zmianie softu zauważyłem decydowaną poprawę jeśli chodzi o te pionowe pasy które teraz są praktycznie niezauważalne. Dla kogoś kto by o tym nie wiedział to nie ma opcji aby zauważył.
 

First3x

New member
Już chyba zostało napisane wszystko. Musisz kupić i sam sprawdzić jaka sztuka Ci się trafiła (o ile faktycznie sa nowe, bo kiki już dość dawno twierdził że nowek nie ma). Ja jestem bardzo zadowolony z tego tv. Po ostatniej zmianie softu zauważyłem decydowaną poprawę jeśli chodzi o te pionowe pasy które teraz są praktycznie niezauważalne. Dla kogoś kto by o tym nie wiedział to nie ma opcji aby zauważył.
I tego się właśnie obawiam, że to jakieś pozostałości magazynowe, które niekoniecznie są już okey.
Powiem tak szukam tv do max 3500 i patrząc na rynek nie ma czego kupić. Oglądam sporo sportu No i filmów. Wszytsko w tej cenie z matrycą 50 Hz. Sam nie wiem czy czekać czy coś kupować
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
conqest robiłeś ponowną kalibrację po tej nowej aktualizacji .I jeszcze odnośnie tych pasów to chodzi o te ciemne pionowe widoczne na jasnych scenach
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Tak, robiłem drobne korekty i tak chodzi o te pasy na jasnym tle. Po tej zmianie oprogramowania żeby je zobaczyć to naprawdę trzeba się wysilić. Ktoś kto nie wie to nie ma mowy aby coś zauważył... Wyłączyłem aktualizacje żeby przypadkiem czegoś nie zassał sam i żeby mi się to nie zepsuło jak mam teraz...
 

waltman

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czy może ktoś w Was kontaktował się z supportem w sprawie odblokowania regulacji kontrastu przy materiałach DV lub HDR na Netflixie?
Oglądam sporo z napisami, no ale wieczorem czy nocą patrzeć się na to nie da, bo trybie jasnym/jaskrawym razi w oczy, a przy ciemnym jest zbyt ciemno.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Osobiście nie mam takich problemów ani z trybem hdr ani dv. Ogladam praktycznie tylko w nocy i wszystko mi pasuje. Ani nie razi po oczach ani nie jest za ciemno.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Panowie mam pytanie odnośnie kopiowania ustawień kalibracji na wszystkie źródła ,na HDMI i naziemnej jest taki sam obraz ale już na usb podczas odtwarzania filmów już nie - tam działają te ustawienia standardowe ale już te z kalibracji nie .To normalne jest też tak macie
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
conqest dzięki na Ciebie zawsze można liczyć . Miałbym jeszcze jedno pytanie wczoraj go aktualizowałem coś pobrał ,ale nie wiem czy to ta aktualizacja o której mówcie
Po wciśnięciu przycisku aktualna wersja oprogramowania podaje mi takie coś - TPM 211EA_R.101.001.003.223
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Panowie mam takie pytanie , patrzyłem dzisiaj na aplikacje zainstalowane na tym telewizorze jest tego trochę HBO ,Netflix i inne , tak naprawdę nie korzystam z tego i tak się zastanawiam jakby to całkiem odinstalować ,czy wtedy telewizor będzie chodzić płynnie ,będzie szybciej przełączać ,bo jeżeli dobrze kojarzę te aplikacje korzystają ze wspólnej pamięci ,możecie coś doradzić w tym temacie
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
A nie chodzi płynnie? Tak pamiec jest wspólna ale ja akurat mam tych aplikacji zainstalowanych całkiem sporo( wszystkie są aktywne): netflix, hbo max, disney, viaplay, prime video, apple tv, skyshowtime, play now, canal+ online, polsat go box, player, tvp vod, spotify, YouTube, smarttube,wow, kodi, VLC, menedżer plików, test łącza internetu i jeszcze pewno coś tam jeszcze i tv działa ok...
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
conqest chodzi płynnie ale mi się wydaje że dawniej jakby szybciej się to przełączało .Miałbym jeszcze do Ciebie dwa pytania - te aplikacje były już od samego początku tzn producent sam je zainstalował czy też telewizor sam to pobrał .I jeszcze sprawa tej aktualizacji ,sprawdzałem dzisiaj ale wyświetlił komunikat że mam najnowszą 223 a piszcie że jest 248 trzeba to jakoś inaczej pobrać ?
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Te aplikacje które ja mam? Jeżeli tak to chyba od początku był netflix, prime video i YouTube resztę w miarę jak potrzebowałem to sam sobie instalowałem. Soft ma być 248 i mój tv pobrał go sobie sam - tzn. dałem żeby poszukał aktualizacji, znalazł i dałem żeby pobrał i zainstalował. Jeżeli masz z tym problem to możesz to zrobić z pendrive.
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mój telewizor już od roku nie widzi nowych wersji oprogramowania, ostatnie pobrał w lutym zeszłego roku, było to oprogramowanie podnoszące Androida do 11,wszystko ręcznie z pendrive trzeba pchać. Prawdopodobnie potrzebny jest powrót do ustawień fabrycznych.
 
Do góry