Philips DLED 9206 z odświeżaniem 100 Hz na rok 2021

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mam moduł CI Conax Smit i kartę TNK Smart HD+ i działa w Philipsie, a poprawkę od MediaTeka już Philips dostał dotyczącą Wydarzeń 24, testowali je, i w zeszłym tygodniu nie wiedzieli jeszcze czy będzie to w najbliższej aktualizacji czy przyszłej i dlatego pytam. U mnie tradycyjnie telewizor nie widzi nowego oprogramowania, ostatnie widział w lutym zeszłego roku, wszystko trzeba ręcznie z pendrive pchać, nie wiem dlaczego tak jest.

Mało tego Philipsy są zgodne z najnowszym modułem CI Canal+ ECP i odbieraja kanał 4K który ma zabezpieczenie ECP. Z modułem Polsatu też podobno działa.
 
Ostatnia edycja:

conqest

Well-known member
Bez reklam
Bo taka jest zasada i to musi działać. Po to się kupuje moduł CI z którym parowana jest karta aby ten komplet dekodowal poprawnie. Oczywiście odrębna kwestia to oprogramowanie samego tv lub dekodera które może być skopane ale przy poprawnym oprogramowaniu system kodowania nie ma znaczenia
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Nieprawda nie każdy moduł będzie działać ,nawet jeżeli masz czytnik wielosystemowy mogą być problemy np będzie się zacinać nie wszystkie kanały będą zdekodowane itp Polsat używa sytemu Nagra oczywiście nie twierdzę stanowczo że to nie będzie działać w tym telewizorze ,Smart HD jest elastyczny bowiem karta nie jest sparowana z modułem ani dekoderem ,więc kupiona taka karta na wolnym rynku będzie działać z każdym dekoderem ,po drugie jest to system łatwy do zdekodowania w porównaniu do np videoGuard który kiedyś wybrała TVP do swojej platformy jak jeszcze miała swoje kanały na Astrze Zwróćcie uwagę na jeszcze jedną rzecz ten telewizor faworyzuje niemiecką platformę HD+ i nawet jest wyposażony w dekoder wirtualny a ta platforma używa Conax ,co ciekawe ten telewizor umożliwia obsługę modułu CAM również w postaci usb z każdego gniazda - a przynajmniej tak wynika z opisu
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Kolego drogi strasznie namieszałeś w tym wpisie.... dodatkowo mylisz pojęcia i używasz niektórych naprzemiennie a one oznaczają ZUPELNIE coś innego.
Czytnik uniwersalny to coś innego niż moduł CI. Są dekodery z czytnikami uniwersalnymi ale nie telewizory. Tv mają gniazda na moduły CI a to co innego. Znam system nagravision i sam wyciągałem nr IRD i BOXKEY w celu sparowania karty z dekoderem innym niż oryginalny. Znam też system conax, seca czy irdeto i inne ale to bez znaczenia. Piszę raz jeszcze modul CI np z Polsatu stanowi parę z kartą i nic się nie wyciąga ani nie paruje samemu. Wkładasz taki komplecik do tv czy dekodera z gniazdem na moduł CI i to ma działać. A to jak działa, czy np przycina czy nie to zależy od oprogramowania dekodera czy tv lub ewentualnie modulu( tak w module też jest oprogramowanie i też je można zmieniać - Są nawet takie moduły które działają bez karty...)
 

Nazhar

Klub HDTV.com.pl
VIP
Poradził sobie ktoś z tymi poswiatami w trybie gry czy to już raczej martwy temat i żadna aktualizacja tego nie zniweluje?
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Ja osobiście nie gram w gry ale synowie graja na Xbox series s i nic nie zgłaszali aby cos z obrazem było nie tak. Więc albo po kalibracji to nie występuje albo graja w gry na których jest to niewidoczne lub tak mało widoczne że oni tego nie widzą. Jak chcesz mogę sprawdzić ale musisz pokazać fotki żebym wiedział o co chodzi.
 

Nazhar

Klub HDTV.com.pl
VIP
Już wiele postów wcześniej o tym pisałem ale abyś nie szukał to wrzucam ponownie linka
- nic się od tamtej pory u mnie nie zmieniło w konfiguracji Ustawienia HDMI optymalny (automatyczny tryb gry) i styl obrazu HDR gra. A tylko w niej można odpalić VRR na ps5 bo inaczej opcja jest niedostępna.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Masz na myśli te obszary zaznaczone czy to jakieś odbicia?
 

Attachments

  • Zrzut ekranu (2).png
    Zrzut ekranu (2).png
    2,3 MB · Wyś: 28

Nazhar

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie, to się światło odbija od tv, zwróć uwagę że przy poruszaniu obrazem każdy kształt dostaje białą poświatę, najbardziej to widać na tej popękanej ścianie - obraz dosłownie rozświetla się na biało przy każdej możliwej krawędzi tekstur. Dzieje się tak tylko podczas poruszania kamery w grze.
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Telewizor Philips ma możliwość pobrania listy kanałów Polsatu i Cyfry+ więc z tymi platformami był testowany i działa poprawnie z ich modułami CI wraz ze sparowaną kartą. Większą niewiadoma było jak zareaguje telewizor na moduł CI Conax Smit z wolnego rynku i karty TNK Smart HD+ ale okazało się, ze nie ma z tym problemów. Średnio raz na miesiąc telewizor nie widzi Modułu CI i trzeba go wyjąć i włożyć z powrotem, lub wtyczka z prądu i już jest ok.
 

Nazhar

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zobacz różnice bez poruszania obrazem vs podczas poruszania. Na obrazkach ciężko zobaczyć różnice, na filmie widać to zdecydowanie lepiej choć i tak nie odzwierciedla tego jak jest w rzeczywistości. Im ciemniejsze fragmenty obrazu tym bardziej jest to widoczne gdyż poświata jest biała. Grając w jakieś kolorowe gierki typu np. ratchet widać tego mniej ale gdy już odpalisz jakiś horror czy po prostu grę z ciemnym fragmentem rozgrywki (akcja w nocy czy chodzenie po jakiś ciemnych pomieszczeniach gdzie taki jest klimat rozgrywki) to efekt jest straszny - poruszasz kamerą i masz stroboskop. Bez znaczenia jest jaką odpalisz grę starą czy nową - jeśli sam w niej poruszasz kamerą to tak się dzieje. Przy np. fifie lub mortal kombat gdzie obraz sam się porusza na boki a ty nie masz na niego wpływu ten efekt nie występuje lub po prostu jest mniejszy i go nie widzę.
Bez tytułu.png
 

Nazhar

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeszcze mogę wspomnieć że reklamowałem to do supportu philipsa, na początku mi odpisali że naprawią to w aktualizacji, a gdy po 2 miesiącach i 2 aktualizacjach napisałem ponownie to odpisali mi tak:
"Po przeanalizowaniu Państwa sprawy przez Dział Techniczny, potwierdzone zostało, iż Państwa produkt jest zgodny ze specyfikacją, tym samym, nie podlega naprawie z tytułu gwarancji producenta:
"jest to efekt uboczny technologii paneli (brak możliwości zastosowania overdrive'u w kontekście VRR/HFR bez całkowitego zerwania Natural Motion); stąd normalny/oczekiwany efekt wynikający z ograniczeń technologii paneli."

W przypadku, kiedy chcieliby Państwo samodzielnie zgłosić interwencję serwisową, prosimy o kontakt bezpośrednio z naszym Autoryzowanym Serwisem MIK Radom na stronie: www.mik.radom.pl
Produkt zostanie zdiagnozowany przez serwis, który wyda ekspertyzę lub podejmie się naprawy."
Według nich jest to normalne że nie da się grać korzystając z technologii dostępnej na konsoli i telewizorze choć wcześniej pisali aktualizacja załatwi sprawę...
 

Typu921

New member
Zrobiłem aktualizację i jest końcówka 248. Nie widzę problemu ani z obrazem ani z dźwiękiem przynajmniej tak na szybko.
Ja to zauważyłem na Netflix.
Odpal sobie jakiś odcinek bądź film który oglądałeś wcześniej i będziesz miał porównanie. O tyle ile obraz jest minimalnie ciemniejszy (według mnie) to dźwięk się zmienił diametralnie.
Polecam zrobić ponowna kalibrację dźwięku. Osobiście zrobiłem tak dwa razy i wydaje mi się że dźwięk się trochę polepszył.
Ustawienia mam albo tryb film albo tryb ai
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Osobiście nie zauważyłem aby obraz był ciemniejszy. Oglądałem już wczoraj netflix i nie widziałem różnicy. Dzisiaj też patrzyłem na netflix, disney czy kodi i jak dla mnie wszystko jest ok. Może dlatego że chyba po przedostatniej aktualizacji gdzie faktycznie ludzie pisali na forach że obraz jest ciemniejszy ja też musiałem zmienić ustawienia aby się dopasować. Tym razem nie robiłem nic i wszystko jest ok.
Co do dźwięku to ja mam ustawiony zawsze tryb osobisty i własne ustawienia w equalizerze. Chociaż muszę też.powiedziec że od miesiąca mam nowy soundbar i dużo teraz na nim ogladam a nie na głośnikach tv.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
@Nazhar
Ja u siebie nie zauważyłem nic takiego. Ale faktycznie u mnie chłopaki graja w Fifę, mortal kombat, farmę czy jakies wyscigi samochkdowe... kiedyś starszy grał w jakiegoś star treka i batmana czy jakies jurasic ale przeszedł to i wyinstalowal a tam były ciemniejsze tła (chociaż nigdy mi nie zgłaszali aby coś z obrazem jest nie tak). Ja ustawiłem tryb gry pod siebie i działa ok. Nawet dzisiaj pytałem i to czy było coś takiego aby były poświaty obok bohaterów i twierdzą że nie...
 
też tak macie, że czasami serwis strumieniowy (Amazon, HBO, Disney) nie chce włączyć odtwarzania filmu. Startuje pierwsza sek i obraz stoi. Pomaga dopiero wyłączenie TV i odłączenie od zasilania. Ostatnio, te "czasami" zdarza się parę razy w tygodniu.
 

aro1608

New member
też tak macie, że czasami serwis strumieniowy (Amazon, HBO, Disney) nie chce włączyć odtwarzania filmu. Startuje pierwsza sek i obraz stoi. Pomaga dopiero wyłączenie TV i odłączenie od zasilania. Ostatnio, te "czasami" zdarza się parę razy w tygodniu.
Nie miałem nigdy takiej sytuacji, a posiadam wyżej wymienione platformy.
 

grosjean_2022

New member
też tak macie, że czasami serwis strumieniowy (Amazon, HBO, Disney) nie chce włączyć odtwarzania filmu. Startuje pierwsza sek i obraz stoi. Pomaga dopiero wyłączenie TV i odłączenie od zasilania. Ostatnio, te "czasami" zdarza się parę razy w tygodniu.
Na Amazon ani na HBO nic takiego nie miałem.
Zauważyłem za to jakiś czas temu innny bug ze strumieniowaniem. Na YouTube jeżeli uruchomię jakąś transmisję na żywo, to potrafi wywalić do ekranu głównego. Przy drugiej próbie zawsze działa już normalnie.
 
Do góry