Philips DLED 9206 z odświeżaniem 100 Hz na rok 2021

panryjeq

New member
noszę się z kupnem tv 55`, aktualnie 9206 w me jest za 2999, czy biorac pod uwage ze jest to model z zeszlego roku to nadal warto kupic? to co mnie przekonuje to 4xambi oraz dzwiek 2.1. jestem przygodnym telewidzem bez wiekszych wymagan - jakies netflixy lub zwykla tv po UPC
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Pewnie ,za takie pieniądze to się bardzo opłaca .Mam ten telewizor i jestem zadowolony szczególnie z dźwięku bo jak na telewizor jest naprawdę bardzo dobrze ,do tego dużo różnych funkcji i nawet pilot metalowy ,Tylko musisz zwrócić uwagę na jedną rzecz - była już o tym mowa, w sklepach zdarzają zrzuty tzn egzemplarze z mniejszymi lub większymi usterkami ,więc jeżeli Ci się trafi telewizor z wypalonymi pikselami to nawet za 3 tyś raczej średnio się to opłaca
 

Sativass

New member
Mam takie pytanie odnośnie połączenia soundbara z TV.

Tv PUS9206
Soundbar philips TAPB405

Nie mogę ustawić tego aby Soundbar włączał się razem z TV i wyłączał…

Podglaszanie działa ale to tyle.

Chciałbym używać pilota od TV tylko.

Mam podłączone pod HDMI 3 (arc) i kabel nowy hdmi 2.1

Po wyłączeniu tv muszę wyłączać Soundbar jego pilotem, uruchamianie tak samo.


EasyLink mam wszystkie opcje na WŁĄCZONY

Co może być nie tak?
 

zepter

Member
Mam takie pytanie odnośnie połączenia soundbara z TV.

Tv PUS9206
Soundbar philips TAPB405

Nie mogę ustawić tego aby Soundbar włączał się razem z TV i wyłączał…

Podglaszanie działa ale to tyle.

Chciałbym używać pilota od TV tylko.

Mam podłączone pod HDMI 3 (arc) i kabel nowy hdmi 2.1

Po wyłączeniu tv muszę wyłączać Soundbar jego pilotem, uruchamianie tak samo.


EasyLink mam wszystkie opcje na WŁĄCZONY

Co może być nie tak?
Może zaktualizuj firmware w belce.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Panowie mam pytanie odnośnie czasu podświetlenia pilota ,da się to regulować żeby czas podświetlenia klawiszy był dłuższy
 

zepter

Member
Raczej nie, w pilocie podobnym do naszego, ale pewnie nowsza rewizja w oled807 podświetlenie włącza się po podniesieniu pilota, można je klawiszami włączyć, lub wyłączyć i może trochę dłużej świeci trzeba byłoby sprawdzić...
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Panowie jeszcze jedna prośbę mam kilka postów wyżej conquest napisał o funkcji eliminacji pasów podobno jest to gdzieś w ustawieniach obrazu, szukałem ale nie wiem gdzie to jest możecie podpowiedzieć
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
conqest mam prośbę kilka postów wyżej pisałeś o funkcji redukcji pionowych pasów jest gdzieś w ustawieniach obrazu szukałem ale nie mogę znaleźć możesz podpowiedzieć gdzie to jest
 
Ogólnie szkoda że tego modelu,nie ma już w sklepach, jedynie ekspozycja, bo mamie chciałem kupić, inne firmy dłużej trzymają dane modele w sklepach, nowe propozycje na ten rok od Philipsa, ten z serii 8, jest o wiele słabszy, znowu trzeba będzie czekać, aż będzie można kupić dobry model tej firmy,może nawet parę lat, trzeba będzie czekać
 

ravel51

New member
Czy można jakoś wgrać starsze oprogramowanie?. Miałem takie jak ostatnie na stronie z końcówką 223 a TV mi pobrał z końcówką 232. Takie nie istnieje nawet na stronie philipsa. Na tym nowszym znacznie pogorszył się obraz na tych samych ustawieniach. Wcześniej kolory nasycone i bardzo wyraźne wszystko. A traz mam bledsze i obraz ma więcej szumów. Widzę różnicę na tych samych treściach.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Z tego co pamiętam ktoś robił takie coś po prostu usuwał to nowsze oprogramowanie musisz poszukać wcześniejszych postów .Ewentualnie jest opcja jeszcze raz skalibrować telewizor pod nową aktualizację ,bo z tego co wyczytałem z tymi aktualizacjami jest tak że nie wszystko się poprawia ,część parametrów może się pogorszyć
Najlepiej jakby w tym temacie wypowiedział się conquest naprawdę wie o tym modelu wszystko
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Wywołany do tablicy...
Bledszych kolorow nie zauważyłem, więcej szumów też nie. Jedyne co mi rzuciło sie w oczy to to że obraz jest ciemniejszy i faktycznie swoje ustawienia modyfikowałem po zmianie softu. W sumie chyba pierwszy raz musiałem po zmianie softu to robić.

Co do cofnięcia softu to oczywiście jest taka możliwość i jest to opisane w tym temacie we wcześniejszych postach.
 

ravel51

New member
Ok u mnie ewidentnie cos się pomieszalo. Miałem 3 filmy demo. Były śliczne. Teraz jest jeden i żadnej rewelki w porównaniu do poprzednich. Poszukam wątku o przywracaniu. Dzięki.
 
Do góry