Philips DLED 9206 z odświeżaniem 100 Hz na rok 2021

MaxDamage

New member
Niestety ciężko zrobić zdjęcie, żeby to było dobrze widać. Tak jak pisałem wcześniej widać to tylko z bliska. Wygląda to trochę tak jak przeplot tylko w pionie. Nie wiem, jakieś interferencje albo coś. Przy obrazie statycznym tego nie ma, a przy szybkim ruchu już nie widać, bo się błyskawicznie wszystko zmienia. Występuje tylko przy umiarkowanym ruchu, który występuje na większej powierzchni ekranu np. właśnie ta kamera podczas meczu wolno się przesuwająca.
Wyłącz upłynniacze ruchu.
 

siwy1987

New member
Ja nie miałem więcej problemów,tylko z hdr Premium,więc to już muszą stwierdzić osoby które miały inne problemy niż ja.Nie widzę też nowych błędów,ale aktualizacje miałem dziś więc jeszcze może wyjść coś w praniu,ale na tą chwilę działa wszystko ok
 

wojtas6565

New member
Smużenie w grach przy trybie hdmi Optymalny (automatyczny tryb gry) nadal występuję. Trzeba wybierać Optymalny i rezygnować z VRR i innych dodatkowych funkcji
 
wstawi, ktoś w końcu swoje ustawienia pod hdr, dolby vision?

mam jeszcze pytanie do Was czy też widzicie pionowe pasy najbardziej widoczne teraz podczas oglądania Mundialu 2022?
 

pekus1982

Klub HDTV.com.pl
VIP
wstawi, ktoś w końcu swoje ustawienia pod hdr, dolby vision?

mam jeszcze pytanie do Was czy też widzicie pionowe pasy najbardziej widoczne teraz podczas oglądania Mundialu 2022?
Każdy egzemplarz to posiada. Niestety podświetlenie direct Led w tym modelu wypada słabo. Ogólnie taki mankament tego rodzaju zastosowania.
Można trochę to zniwelować ustawieniami, ale...
Niestety brak FALD.
Na wprost nie jest najgorzej, z boku słabo to wygląda.
Dlatego po roku użytkowania, znów rozglądam się za czymś nowym.
Żona wyzywa, ale jednak musi być coś z wygaszaniem strefowym.
I raczej celuje w model 75". Ten wydaje się już jakiś mały🤣.
Raczej będzie to Samsung mini Led lub jakiś qled... Ale czekamy jeszcze na decyzję🤔🫣 obustronną.

TV, hmmm RACZEJ pójdzie na sprzedaż.. 2500pln, kupiony w MM za 4450pln. Stan idealny. Gwarancja dokładnie rok.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Jest dokładnie tak jak mówisz. Ustawieniami można to praktycznie wyeliminować (jeżeli ktoś nie wie to nie zauważy) W sony mam FALD-a i pod tym względem akurat jest dużo lepiej. Ja jestem z obrazu bardzo zadowolony i nie planuję na ten moment sprzedaży, ale gdyby do tego doszło to też już będzie 75 albo wiecej :)

Właśnie pobiera mi OTA nowy soft, zobaczymy co z obrazem porobili...
 

zepter

Member
wstawi, ktoś w końcu swoje ustawienia pod hdr, dolby vision?

mam jeszcze pytanie do Was czy też widzicie pionowe pasy najbardziej widoczne teraz podczas oglądania Mundialu 2022?
Trudno powiedzieć co widzisz i na jakich ustawieniach.

Tak poważnie uwielbiam wpisy, "Też to macie" itp. Niech autor takiej nic nie wnoszącej treści, chociaż napisze na jakim setupie, jakiej wersji FW to ma.
Poważnie to jest śmieszne, dostaje pytanie czy czerń też taką mam...ale pytanie jaką...proszę o zdjęcie, fragment serialu filmu do sprawdzenia i cisza, autor pytania nie kiwnie palcem.

Połowa tych wpisów to tylko próba tworzenia dyskusji o jakiś rzeczach niewyobrażalnych dla pozostałych użytkowników forum.
Jak zakładacie ticekt w Philipsie to chętnie dokumentujecie o co chodzi, na forum wyłącznie dwa krótkie zdania.
Proszę o refleksje czy takie pisanie dla pisania coś daje i się odrobinę postarać.

Osobiście sugeruje ignorować takie wpisy, komuś szkoda czasu na opisanie sprawy, to mi szkoda czasu na odpowiedź.

Panowie jeśli już odpisujecie, że ustawieniami da się poprawić. Może napiszecie dokładnie którymi. Taka informacja nic nie daje jak ktoś ma taki problem i szuka pomocy czytając forum.

Dziwna jest moda na te pytania ogólnikowe i odpowiedzi ogólnikowe.


Od siebie napiszę tylko jedno spostrzeżenie odnośnie TV.
Na FW 223 DV jasny i pozostałych ISF a nawet calman, obraz generowany potrafi mieć artefakty (plama przesuniętego obrazu względem reszty obrazu) w przypadku szybkiego ruchu kamery jak na obrazie jest jakiś powtarzalny wzór, jak szczeble ogrodzenia, lamele na budynkach i inne pionowe obiekty w obrazie. Na trybie DV ciemny i Film obraz jest bez tego błędu. Musze sprawdzić na nowym FW czy jest ten błąd.

np. elewacja drewniana w tle
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Panowie jeśli już odpisujecie, że ustawieniami da się poprawić. Może napiszecie dokładnie którymi. Taka informacja nic nie daje jak ktoś ma taki problem i szuka pomocy czytając forum.

To nie jest tak (jak zapewne wiesz) że w menu ustawień obrazu masz suwak "eliminacja pionowych pasów" i przesuwając go jesteś w stanie sobie zmniejszać lub zwiększać ich widoczność. Na koncowy efekt wpływ ma wiele czynników ktore ustawiamy. 20 pkt, tryb podswietlenia matrycy, barwa, ustawienia kolorów, jasność, kontrast itd itd itd Nawet gdybym podał idealnie moje ustawienia 1:1 to ze względu na fakt że kazda matryca jest inna, nie ma gwarancji że ustawienia które u mnie są ok u kogoś innego również będą. Zaraz bedą wpisy że to źle, tamto do d..y. Mi zajęło sporo czasu i zabawy aby dojść do tego co mam i pisząc że można zniwelować chce powiedzieć że się da tylko trzeba trochę czasu poswięcic i pokombinować bo warto...
 

zepter

Member
To nie jest tak (jak zapewne wiesz) że w menu ustawień obrazu masz suwak "eliminacja pionowych pasów" i przesuwając go jesteś w stanie sobie zmniejszać lub zwiększać ich widoczność. Na koncowy efekt wpływ ma wiele czynników ktore ustawiamy. 20 pkt, tryb podswietlenia matrycy, barwa, ustawienia kolorów, jasność, kontrast itd itd itd Nawet gdybym podał idealnie moje ustawienia 1:1 to ze względu na fakt że kazda matryca jest inna, nie ma gwarancji że ustawienia które u mnie są ok u kogoś innego również będą. Zaraz bedą wpisy że to źle, tamto do d..y. Mi zajęło sporo czasu i zabawy aby dojść do tego co mam i pisząc że można zniwelować chce powiedzieć że się da tylko trzeba trochę czasu poswięcic i pokombinować bo warto...

Na chłopski rozum, problem dotyczy zbyt mocnego światła z LED za matrycą.

Na poziom mocy ich świecenia wpływa, tryb eco, 2-3 opcje z menu kontrast dotyczących HDR, poziom czerni i jasność, pozostałe rzeczy nie maja nic wspólnego.
W wielkiej ciszy słychać jak zmienia się niektóre suwaki, jak zmienia się obciążenie zasilacza, ciche pykanie podczas regulacji.
W tych opcjach poszukałbym rozwiązania.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Wg Ciebie nie mają wg mnie mają. Bo np jak za bardzo zjedziez poziom czerni czy jasność to tracisz szczegóły (detale) więc np. taka opcja jak gamma, gama kolorów, wzmocnienie kolorów czy temperatura barwowa też ma wpływ. To są małe różnice ale jedno do drugiego powoduje zmiany. Co z tego że zniwelujesz pasy jak zepsujesz obraz... To nie jest tak zero jedynkowe jak piszesz
 

zepter

Member
za długo edytowałem wpis..

Na chłopski rozum, problem dotyczy zbyt mocnego światła z LED za matrycą.

Na poziom mocy ich świecenia wpływa, tryb eco, 2-3 opcje z menu kontrast dotyczących HDR, poziom czerni i jasność, pozostałe rzeczy nie maja nic wspólnego.
W wielkiej ciszy słychać, jak zmienia się niektóre suwaki, jak zmienia się obciążenie zasilacza, ciche pykanie podczas regulacji.
W tych opcjach poszukałbym rozwiązania. Przechodząc ze skrajnych w skrajne wartości, żeby zaobserwować kiedy jest poprawa i dostosował do tego setup.
Lub spróbowałbym zrobić dobre ustawienia, excel znaleziony w necie, lekko zmodyfikowany, aby prościej się go czytało.
Wydaje mi się, że powinieneś go znać jako były użytkownik 8505. Dlatego podawałeś 2p do ustawień :)

 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Panowe mam pytanie do osób które pobrały najnowszą aktualizację ,możecie napisać jak to wyszło - jest lepiej gorzej jeżeli chodzi o obraz lub dźwięk
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Jest inaczej, obraz jest ciut ciemniejszy przez co jest lepszy czarny. Musiałem trochę zmodyfikować ustawienia ale obraz jest super
@zepter
Co prawda 8505 nigdy nie mialem, ale oczywiście że znam. Trochę siedzę już z tymi philipsami i wydaje mi się że dość dobrze mam je opanowane... :)
 

strzala

Member
wstawi, ktoś w końcu swoje ustawienia pod hdr, dolby vision?

mam jeszcze pytanie do Was czy też widzicie pionowe pasy najbardziej widoczne teraz podczas oglądania Mundialu 2022?
To są takie cienkie paski widoczne z bliska tylko podczas ruchu kamery? Zastanawiam się, czy to nie jest to samo, o czym pisałem wyżej.
 

strzala

Member
I tak można rozmawiać bez końca, nie łatwiej dołączyć foto?
Nie, ponieważ na zdjęciu nic nie widać. Aparat wprowadza dodatkowe zniekształcenia/zakłócenia i nie widać tego co ja widzę na żywo. Próbowałem na różne sposoby to fotografować i niestety ani razu nie wyszło to co trzeba. Można gdzieś znaleźć zdjęcia tego zjawiska, o którym tu wyżej piszecie?
 
Do góry