Philips DLED 9206 z odświeżaniem 100 Hz na rok 2021

zepter

Member
Właśnie nie powinny być widoczne wszystkie... Poczytaj teraz o 8535 - tam chłopaki jasno tłumaczyli jak to ma wyglądać. Ja pierwszy raz używałem tych plansz testowych właśnie dla 8535. Ale dobrze kombinujesz z tymi planszami bo ty sposobem można sobie właśnie zrobić kalibrację kolorów pod swoja matrycę. Przepisanie gotowca 1:1 od kogoś często powoduje potem narzekania że "twarze są pomarańczowe" itd. a wiadomo przecież ze osoba która coś udostępniła nie ma twarzy pomarańczowych tylko na innej matrycy wygląda to tak a nie inaczej.
To co byś poprawił? Jakieś sugestie?
 

zepter

Member
Właśnie nie powinny być widoczne wszystkie... Poczytaj teraz o 8535 - tam chłopaki jasno tłumaczyli jak to ma wyglądać. Ja pierwszy raz używałem tych plansz testowych właśnie dla 8535. Ale dobrze kombinujesz z tymi planszami bo ty sposobem można sobie właśnie zrobić kalibrację kolorów pod swoja matrycę. Przepisanie gotowca 1:1 od kogoś często powoduje potem narzekania że "twarze są pomarańczowe" itd. a wiadomo przecież ze osoba która coś udostępniła nie ma twarzy pomarańczowych tylko na innej matrycy wygląda to tak a nie inaczej.
Wszystko zależy od planszy z yt na innych kolory mrugaja do połowy, szarości 230-234, jedynie na moim ekranie robiąc tryb RGB blue, na testowych słupkach jednolity kolor niebieski osiągam na ustawieniu koloru 73. Ale do tego wszystkie wspomagacze koloru jednak wyłączyłem.
Ostrość tylko w zakresie 1 do 3 nie daje widocznych artefaktów.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
1. Jak to zaaplikować ? Isf dzien / noc jest funkcja zastosuj do wszystkich. W reszcie nie
2. Kabel dołączony do dekodera. „Jak ustawione wejście w tv” - nie mogę nic zmienić. W dekoderze z tego co pamietam na full. Tryby obrazu różne osobisty , film , gra , isf dzien itd. Wszędzie wyglada to jak słabo. Jak są jeszcze sceny zbliżenia na zawodników to Ok. Ale mecz to porażka. Rozmazane jak i również mega kontrast skacze jak np był dziś mecz o 11 połowa stadionu ze słońcem połowa w cieniu - tragedia. (Polepszacze wyłączone, włączone - bez różnicy
3. Jakbyś miał możliwość i chęci to sprawdź z ciekawości. Gdzieś już spotkałem post ze canal + sport komuś tez lagowalo np.
1. Ja nie mówiłem o zastosowaniu na wszystkie tylko tego konkretnego trybu który ustawiłeś na dysku...
2. Oczywiście że można zmienić w tv
3. Canalplus online? Dziala mi bardzo dobrze nic nie laguje. Viaplay też bez problemu nic nie laguje. Mam na myśli też mecze bo z tym masz problem u siebie. U mnie działa ok
 

Aidzbo

New member
1. Ja nie mówiłem o zastosowaniu na wszystkie tylko tego konkretnego trybu który ustawiłeś na dysku...
2. Oczywiście że można zmienić w tv
3. Canalplus online? Dziala mi bardzo dobrze nic nie laguje. Viaplay też bez problemu nic nie laguje. Mam na myśli też mecze bo z tym masz problem u siebie. U mnie działa ok
1. Tak wiem. Nie zrozumiałeś mnie. Ustawiam ten konkretny tryb (np HDR osobisty na USB zmieniam podświetlanie ze 100 na 80) wchodzę w Netflix HDR osobisty i mam dalej podświetlanie 100 którego nie mogę zmienić.
2. Zmieniłem na każdy z trybów. (Nie mogłem wcześniej jak mi hdmi z tylu zlagowwlo) dałem standard , optymalny, automat.
3. Na jakim trybie oglądasz sport ?
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Oglądam na isf dzień ale to nie ma znaczenia bo pod TVP 4k mam zmienione ustawienia (tylko pod ten kanal) i oglądam go na standard i wszystko jest czysto i bez smużenia. Jak wymuszę na dekoderze hdr to tvp4k oglądam w hdr i wtedy to już naprawdę wymiata...
 

strzala

Member
Czy to normalne, że przy niewielkim ruchu(np. ruch kamery w trakcie meczu) można z bliska dostrzec na ekranie taką drobną siateczkę? W moich poprzednich Philipsach czegoś takiego nie zauważyłem. No i teraz nie wiem, czy to jest jakaś wada matrycy, czy po prostu ten typ tak ma?
 

strzala

Member
Możliwe że to są paseczki, ale takie cienkie o grubości mniej więcej 1mm. Mam też obecnie drugi tv Philipsa 50PUS8804 i tam nie ma czegoś takiego.

PS. @conqest Zaktualizowałem wpis.
 
Ostatnia edycja:

mihcu86

New member
Cześć, od krótkiego czasu jestem w posiadaniu modelu 65', ale od wczoraj mam dość spory problem - przeczytałem cały wątek i od kilku dni testuje różne profile udostępnione tutaj. Wczoraj natomiast bawiąc się aplikacjami w tym rakuten TV po wyjściu do menu "smart TV" słyszałem w tle jakby jakiś film grał.. otworzyłem ponownie apke Rakuten i przestało. Wróciłem do manu Smart TV, znów to samo.. stwierdziłem, że uruchomię ponownie tv poprzez manu Tv - "Android - uruchom ponownie".. na tym TV zdechł.. nie uruchomił się ponownie, cały czas świeci górny ambilight na zielono, boczne na biało... Różne kombinacje z wyciąganiem wtyczki z gniazdka, nie pomagają.. zadzwoniłem na pomoc techniczną Philips'a i powiedziano mi, żebym uruchomił TV wciskając tylny joystick "w dół" i podłączając do sieci.. wtedy Tv powinien się zresetować czy coś.. niestety nie pomogło... Przez cała noc był wyłączony z sieci.. - dalej TV nie może się zresetować gdzie widnieje logo Philips'a i android tv a jedynie po włączeniu widzę zielony górny ambilight i boczne białe (dodam, że widać podświetlenie matrycy - bo jest lekki clouding), wszelkie HDMI odłączone od źródeł.. Trace rozum i nie wiem co dalej... serwis? Toż to prawie nówka... :/
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Nówki też sie psują... Przypuszczalnie serwis - jeżeli nie jest to jakieś poważne uszkodzenie elektroniczne tylko softowe to zapewne u Ciebie w domu serwisant wgra nowy soft... No chyba że jest sposób aby samemu tego dokonać w trybie serwisowym ale ja nie miałem takiego przypadku (odpukać) więc nie wiem...
Jest jeszcze coś takiego jak "telefon do przyjaciela" ale to już KIKI... :)
 

mihcu86

New member
Dzięki za odpowiedź.
Wedle jakiś instrukcji w sieci nie mogę wejść w tryb recovery bądź po prostu by przywrócić ustawienia fabryczne bo ekran jest ciągle czarny.. Chyba, że nie są te instrukcje odpowiednie do tego modelu.. Nie zmienia to faktu, że pierwszy raz coś takiego widzę a TV Philips'a mam już ponad 6 lat (inny model LED).
 

strzala

Member
Jestem na telefonie i nie widzę podpisu...
Niestety ciężko zrobić zdjęcie, żeby to było dobrze widać. Tak jak pisałem wcześniej widać to tylko z bliska. Wygląda to trochę tak jak przeplot tylko w pionie. Nie wiem, jakieś interferencje albo coś. Przy obrazie statycznym tego nie ma, a przy szybkim ruchu już nie widać, bo się błyskawicznie wszystko zmienia. Występuje tylko przy umiarkowanym ruchu, który występuje na większej powierzchni ekranu np. właśnie ta kamera podczas meczu wolno się przesuwająca.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Rozumiem ale ciężko coś powiedzieć jak się tego nie widzi a u mnie w domu takie coś nie występuje... Bawiłeś się opcjami ruchu? Probowaleś cos tam zmieniać ?
 
Do góry