Philips DLED 9206 z odświeżaniem 100 Hz na rok 2021

Sativass

New member
2 pytania:

1) ma ktoś się podzielić ustawieniami ISF dzień do HBO Max / netflix ?
Wszystko co testowalem to klapa totalnie.

2) kupiłem 55pus9206 za 2999pln - co ciekawe mogę szukać w podobnym budżecie Intel 55 cali ?

Szczerze mam dość tego tv wiec skłaniam się do zwrotu, mam jeszcze pare dni. Chciałem bardzo ambilight i 120hz ale ten obraz to boli przy oglądaniu… a przesiadam się z kilku letniej manty. Tam było słabo ale sie ogladalo ok a tutaj porażka.
 

Sativass

New member
Podobno to nie był powystawowy -pytałem i sporo szukałem bo większość to same z wystaw były.
Wg tego jeśli dobrze rozumiem to 40h w domu działał. - to możliwe u mnie bo sporo chodził ostatnio jak próbowałem go ustawiać itp.
0h w sklepie (OH-Shop)

BL-OH nie wiem co to - 39


@kiki tak, widziałem opinie właśnie sie nimi sugerowałem. Bardzo dobrze sie zapowiadało. Myśle ze może to nie wina samego TV a bardziej tych ustawien.
Fakt ze widać pionowe pasy chociaż to najczęściej przy jakichś jednolitych tłach jak np teraz mecze oglądam - ale nie jest to jakoś mega uciążliwe i raczej widać jak wiesz i chcesz zobaczyć.

Ostrość bardzo fajna - jasne sceny super sie prezentują jeśli jest tam dobre oświetlenie itp. Ale już chociażby Wiedźmin czy 1899 na netflix to bardzo nieprzyjemnie sie ogląda.

Szukam cały czas jeszcze czegoś innego ale ciężko znaleźć podobne parametry w takim budżecie.
 

Attachments

  • 39B72AB0-306D-4FD1-84B4-8F49A0705EA9.jpeg
    39B72AB0-306D-4FD1-84B4-8F49A0705EA9.jpeg
    2,3 MB · Wyś: 72

hamertbu

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam

pytanie trochę z innej beczki. działa wam forum w tapatalku?
u mnie komunikat "Błąd sieci. spróbuj ponownie później (get_config)".
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Panowie mam takie pytanie jeżeli kalibracja jest zrobiona tylko pod gniazdo HDMI 1 to skalibrowany obraz jest dostępny tylko tutaj jeżeli korzysta się z innych źródeł np usb czy telewizji naziemnej to obraz jest inny , z tego co wyczytałem trzeba ustawienia kalibracji skopiować na inne źródła ,możecie podpowiedzieć jak to zrobić
 

panorafix

Member
Podobno to nie był powystawowy -pytałem i sporo szukałem bo większość to same z wystaw były.
Wg tego jeśli dobrze rozumiem to 40h w domu działał. - to możliwe u mnie bo sporo chodził ostatnio jak próbowałem go ustawiać itp.
0h w sklepie (OH-Shop)

BL-OH nie wiem co to - 39


@kiki tak, widziałem opinie właśnie sie nimi sugerowałem. Bardzo dobrze sie zapowiadało. Myśle ze może to nie wina samego TV a bardziej tych ustawien.
Fakt ze widać pionowe pasy chociaż to najczęściej przy jakichś jednolitych tłach jak np teraz mecze oglądam - ale nie jest to jakoś mega uciążliwe i raczej widać jak wiesz i chcesz zobaczyć.

Ostrość bardzo fajna - jasne sceny super sie prezentują jeśli jest tam dobre oświetlenie itp. Ale już chociażby Wiedźmin czy 1899 na netflix to bardzo nieprzyjemnie sie ogląda.

Szukam cały czas jeszcze czegoś innego ale ciężko znaleźć podobne parametry w takim budżecie.
To masz szczęście. Ja za swojego dałem 3290zł i okazało się że ma nabite prawie 950 godzin. Z czego moje może ze 40. To tak jak bym jednak kupił używany. Pewnie przez internet bym go zwrócił. Więc Ty kupiłeś jeszcze taniej i bez godzin. W sklepie nie wiedziałem jak wtedy to sprawdzić. Dziś byli serwisanci i stwierdzili, że nie mają się do czego przyczepić. Jak zabiorą TV na serwis to może okazać się, że oddadzą za dwa tygodnie i matryca będzie podobna albo nic nie zrobią bo wszystko ok jest. tak.Te pasy widoczne są głównie na meczach ale nawet serwisanci nie wiedzieli o jakie mi chodzi. Wczoraj u teścia na samsungu oglądałem mecz i też było podobnie i tylko ja to widziałem. Ja już praktycznie nie zwracam na to uwagi i cieszę się naprawdę fajnym TV. Ja żałuję tylko ,że nie wstrzymałem się 2 dni bo wtedy cena spadła właśnie na 2999zł. A w mojej okolicy nie było szans na oryginalnie zapakowany sprzęt. w tych cenach. Tylko wystawowe.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Panowie mam takie pytanie jeżeli kalibracja jest zrobiona tylko pod gniazdo HDMI 1 to skalibrowany obraz jest dostępny tylko tutaj jeżeli korzysta się z innych źródeł np usb czy telewizji naziemnej to obraz jest inny , z tego co wyczytałem trzeba ustawienia kalibracji skopiować na inne źródła ,możecie podpowiedzieć jak to zrobić
Wejdz w isf i tam masz zielony przycisk zapisz na wszystkie czy jakos tak - pisze z głowy a jestem w pracy więc nie mam jak sprawdzić. Bankowo dasz rade :)
 

g_turek

New member
Witam, wczoraj "przyszedł" do świeżutki 9206 (produkcja mnie listopad 22) i jest problem. Murawy. Czasami zdarza się, że rozmyte piksele z loga stacji i urządzenia poza tym obrazem spoko , Netflix z dolby vision elegancko. Najgorzej bo oglądam dużo czasu a tylko podczas tego problemu.Przetestuje jeszcze inny kabel HDMI, inne porty i sygnał z dekodera UPC i jeśli nie pomoże to niestety będzie zwrot:(
 

luck76

Well-known member
Witam, wczoraj "przyszedł" do świeżutki 9206 (produkcja mnie listopad 22) i jest problem. Murawy. Czasami zdarza się, że rozmyte piksele z loga stacji i urządzenia poza tym obrazem spoko , Netflix z dolby vision elegancko. Najgorzej bo oglądam dużo czasu a tylko podczas tego problemu.Przetestuje jeszcze inny kabel HDMI, inne porty i sygnał z dekodera UPC i jeśli nie pomoże to niestety będzie zwrot:(
ale co z murawą?
 

g_turek

New member
Podczas ogladania meczy, przy szybko poruszającej się kamerze są duże rozmycia, szczególnie widać na liniach bocznych, gdzie robia się „zygzaki” i pomiędzy jasnymi a ciemnymi pasami murawy. Coś mi ucięło w poprzednim poscie
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Podczas ogladania meczy, przy szybko poruszającej się kamerze są duże rozmycia, szczególnie widać na liniach bocznych, gdzie robia się „zygzaki” i pomiędzy jasnymi a ciemnymi pasami murawy. Coś mi ucięło w poprzednim poscie
Bawiłeś sie ustawieniami?? Wpisz jakąś kalibrację z forum a tego tematu i abstrachując juz od kolorów czy będą Ci się podobały czy nie sprawdź czy nadal będą rozmycia. U mnie np takiego czegoś nie ma... Dostosowałem sobie ustanienia pod TVP4K bo u mnie kolory były znacznie bardziej wyblakłe niż na TVP1 czy TVPsport i obraz jest super. Brak rozmyć a obraz wyraźny że można trawki liczyć...
 

waltman

Klub HDTV.com.pl
VIP
Co do murawy - wyłącz redukcję szumów i redukcję zniekształceń mpeg oraz styl ruchu na osobisty, wyłącz PNM, a PCM możesz ustawić według uznania.

Czy ktoś może podać ustawienia HDR na dzień, by jakoś ustawić obraz na TVP 4K, bo te transmisje z mundialu to u mnie jakieś mdłe.
 
Do góry