Philips DLED 9206 z odświeżaniem 100 Hz na rok 2021

dudrom

New member
Dzisiaj mój TV pobrał nową aktualizację nr 003.223 , ciekawe co zostało załatane , bo jak dotąd nic szczególnego nie zauważyłem. Ciekawe bo na stronie wisi jeszcze stara z lipca
 

grosjean_2022

New member
Uważam że taka reklamacja nie przejdzie ,to tak jakby chciał reklamować tuner satelitarny z powodu nie odbierania jednej stacji .Dla przykładu mam tak z dekoderem Polsatu Evobox mini nie sposób oglądać Zweite Music Television chociaż na poprzednim dekoderze Technisat bez problemu ,na dodatek stacja nadaje z tego samego transpondera co TVP Polonia
Uważam ,że przyczyny trzeba szukać gdzie indziej a nie w telewizorze - oczywiście jest to moje zdanie .A tak z ciekawości kto jest operatorem muxa 4 bo chyba na pewno nie Emitel
Nie widzę problemu w reklamacji takiego tuneru jeżeli ze specyfikacji lub opisu sprzedawcy wynikało że powinien odbierać wszystkie stacje. Dla przykładu w tym roku reklamowałem laptopa zakupionego w ME, bo ktoś w opisie na stronie podał okres gwarancji 36 miesięcy, a po zalogowaniu na konto asus-a okazało się że są 24 miesiące ( dla mnie to było istotne ). Kolega Paździoch1 chyba lubi oglądać tv i dla niego może odbiór tego konkretnego kanału jest ważny. Poza tym widziałem że zgłaszał do Philipsa cały szereg znalezionych błędów ( z których część została naprawiona ), także robi im trochę friko za testera błędów.
Co do problemu z instalacją antenową, to potwierdziłem też występowanie problemu z odbiorem tego programu ( chociaż mi akurat on nie jest do niczego potrzebny ).
Kontakt z philipsem. Po kilku dniach zabawy napisałem do supportu czy jest gdzieś w menu opcja wyłączenia tej czerwonej diody czuwania ( w poprzednim tv to miałem ). Odpowiedź, rzeczywiście w ciągu 48 godzin, że mogę go wyłączać z kontaktu. Kurtyna... Dalej nie drążyłem.
Dodatkowo standardowo u Philipsa błędy w tłumaczeniu instrukcji na pl.
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeszcze ani jedna osoba mające Philipsa z serii PUS8506, PUS9206, OLED z końcówką 6 nie potwierdziła poprawnego odbioru kanału Wydarzenia24, czyli co każdy ma problem z instalacją antenową co ma tego Philipsa
Zresztą Philips potwierdził mi w czerwcu że wie o problemie i pracuje nad jego rozwiązaniem, ale mamy już koniec października. Telewizor jeszcze ponad rok na gwarancji, nak nie naprawią do nowego roku, będę się domagał wymiany na tegoroczny model 43PUS8507, bo według Kikiego na nowych nie ma problemu z odbiorem kanału Wydarzenia24.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Przecież ja nie powiedziałem że każdy ma problem z instalacją antenowa ale że tak może być ,ale jeżeli teraz masz potwierdzenie od tylu osób to nie może to być przypadek ,Fajnie jeszcze gdyby się udało nawiązać kontakt z kimś kto odbiera ten kanał z innego nadajnika lub nadajników (z innej części Polski) wtedy to byłaby pewność nie do podważenia
 

dudrom

New member
Gdzieś tu przeczytałem że wystarczy ściągnąć listę kanałów z innego kraju chyba Czech i wszystko działa . Nie wiem czy to działa ,i jak działa ,ale wydaje mi się że jakiś czas temu ,ktoś to tu na forum napisał
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
To nie tak. Zmieniało się faktycznie jej na Czechy lub Niemcy i sam o tym pisałem ale wtedy gdy tv miał kłopot z wyszukaniem kanałów. Natomiast jeżeli kanał Est poprawnie wyszukany oraz tv i znajduje się na liście tylko jest problem z jego odbiorem to nie sądzę aby w tym przypadku zmiana kraju pomogła
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zgłosiłem wydarzenia.
Czekam.
Dla mnie raczej mniej istotne - bo informacji w internecie jest tak dużo, na programach informacyjnych nawet w telewizji, też dużo.
Masz dodatkowo w każdym dowolnym języku i to po kilka programów, BBC, CNN, France TV itd.
Skąd brać tyle czasu jeszcze na Wydarzenia24.
Ale zgłoszenie poszło.
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dla jednego ważny tan kanał, dla innego inny, co nie zmienia zdania że powinien działać skoro na innych Philipsach działa i na innych markach telewizorów też. Jest jakiś problem na zeszłorocznych Philipsach z serii PUS8506 i wyższych i Philips musi to naprawić. Wydarzenia 24 jest konkurencją dla propagandowego TVP info w telewizji naziemnej bezpłatnej.

Także nie działa HbbTV na kanale 161, na innych telewizorach działa.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
W takim razie rozwiązania są dwa - piszcie do Philipsa niech rozwiąże ten problem szczególnie jeżeli dotyczy to oprogramowania ,piszcie Polsatu żeby przenieśli ten kanał na innego muxa
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tu potrzebna jest kontakt i współpraca pomiędzy Philipsem a PolsatBox w rozwiązaniu tego problemu, a jak pisał Orin na forum Emitela nikt z Philipsa siw z Polsat Box w tej spranie nie kontaktował.

Jeszcze jedna tym razem pozytywna wiadomość, kanał 161 HbbTV zaczyna się obecnie przełączać, a dotychczas była tylko plansza, tu ukłony w stronę Pawła Tutki, który zajmuje się HbbTV w Polsacie i dostosował HbbTV pod Philipsa, bo inne telewizory je widziały, Philips nie.
 
Do góry