Philips DLED 9206 z odświeżaniem 100 Hz na rok 2021

|m|__|m|

New member
Znalazłem, ale to też dotyczyło pochylenia do tyłu, a nie do przodu:
http://www.hdtv.com.pl/forum/1647104-post683.html

Pisałeś o 2cm co by się w sumie zgadzało.

HDR z konsoli czy z YT ma odblokowane wszystkie ustawienia.

Przy sygnale DV są 2 profile HDR i 3 DV (jak na zrzucie), więc przynajmniej dla tych HDR powinny być wszystkie ustawienia odblokowane.

W poprzednim TV miałem to samo z optykiem. Przyjechał do mnie serwisant, potwierdził problem, a potem poprawili soft.

Teraz też wysłałem zgłoszenie dotyczące zablokowanych ustawień i opóźnienia dźwięku, więc może to poprawią.
 

CrazyKetchup

Klub HDTV.com.pl
VIP
Oglądałem przez xboxa i z aplikacji i nie było specjalnej różnicy jakoś... Co do Batmana potwierdzam, że obraz bardzo dobry, NIE MA kompletnie problemu z ciemnymi scenami z tym że mega ważna jest kalibracja. Ja DV miałem ustawiony dość dobrze już jakiś czas temu ale z HDR miałem problem i dopiero dogadałem się z nim w tamtym tygodniu ( a ty mam od grudnia...) To nie znaczy że było wcześniej bardzo źle i codziennie coś zmieniałem NIE, ale po prostu teraz wiem że mi pasuje wszystko. Nie robiłem profesjonalnej kalibracji tylko sam co jakiś czas zmieniałem jakieś drobne rzeczy aż wydaje mi się że w końcu mam idealnie już wszystko i przestałem zmieniać.
Ciekawiło mnie czy natywna-sprzętowa platforma Apple TV coś zmienia - no nic będę musiał przepiąć z sypialni Apple TV 4K i potestować.


Mój trzeci Philips i z każdym coś było/jest nie tak :x

Z rodziny kupił topowego Samsunga i Prime Video po ustawieniu na pl wyświetlał część materiału w niskiej rozdzielczości, po zmianie na angielski wszystko wracało do normy. Trochę to trwało zanim to naprawiali więc wiesz każdemu się zdarzają. Tym bardziej że obecne telewizory są już na pograniczu komputera bardziej niż telewizji :).

ps. Jak czytam co ludzie czasami przechodzą z TCL to :blagam: żeby mnie to nie spotkało nigdy :).
 
Ostatnia edycja:

mourning

Member
Oglądałem przez xboxa i z aplikacji i nie było specjalnej różnicy jakoś... Co do Batmana potwierdzam, że obraz bardzo dobry, NIE MA kompletnie problemu z ciemnymi scenami z tym że mega ważna jest kalibracja. Ja DV miałem ustawiony dość dobrze już jakiś czas temu ale z HDR miałem problem i dopiero dogadałem się z nim w tamtym tygodniu ( a ty mam od grudnia...) To nie znaczy że było wcześniej bardzo źle i codziennie coś zmieniałem NIE, ale po prostu teraz wiem że mi pasuje wszystko. Nie robiłem profesjonalnej kalibracji tylko sam co jakiś czas zmieniałem jakieś drobne rzeczy aż wydaje mi się że w końcu mam idealnie już wszystko i przestałem zmieniać.

Sam przez ostatnie dwa tygodnie nie mam czasu zająć się ustawieniami, cały czas w delegacji, i coraz bardziej skłaniam się czy nie zamówić sobie profesjonalnej kalibracji. Co do moich wrażeń. Jak wspomniałem zastosowałem ustawienia z mojego poprzedniego 50PUS8535 + 20 punktowe i teraz wrażenia:
Trailer serialu Władca Pierścienia na Amazone Prime to bajka pod względem obrazu i dźwięku. Krajobrazy, budynki, kolory itd istne cudo ale problem bywa z twarzami. Czasami są wyraźne, ostre, bez plam a czasami takie pastelowe, z plamami, bez ostrości.
Batman na HBO niestety nie zrobił na mnie wrażenia. Może dlatego, że cały film jest ciemny.
Netflix- serial Zachowaj Spokój. Czasami cudny obraz jak przy Władcy Pierścienia a czasami jak wyżej czyli największy problem przy twarzach postaci
Telewizja- tutaj najgorzej, bo rzadko który kanał, treść prezentuje się na tyle dobrze aby można powiedzieć, że to jest to czego szukam.
Teraz pytanie. Jak ustawiacie dla poszczególnych treści telewizor? Macie jedne ustawienia dla wszystkich?
Co do dźwięku to dopiero zaczynam zabawę ale najpierw jeszcze chcę znaleźć dobrą ofertę na głośniki Dali Oberon 7 + jakiś amplituner do kina domowego i tu mam 3 typy czyli Denon 1700/2700, Onkyo 6100 lub Pioneer 635. Ma ktoś doświadczenie jak te ampli współpracują z tym telewizorem?
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Teraz pytanie. Jak ustawiacie dla poszczególnych treści telewizor? Macie jedne ustawienia dla wszystkich?
Ja mam osobne dla HDR, osobne dla DV, osobne dla Xboxa i osobne do całej reszty.
Wcześniej mialem inne dla platform streamingowych i inne dla dekodera sat. Teraz doszedłem do tego że są identyczne i działa super.


Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

waltman

Klub HDTV.com.pl
VIP
Sam przez ostatnie dwa tygodnie nie mam czasu zająć się ustawieniami, cały czas w delegacji, i coraz bardziej skłaniam się czy nie zamówić sobie profesjonalnej kalibracji.


Mam też podobne wrażenia i chyba zamówię, bo już kończy mi się cierpliwość. Kolory jakość ogarnąłem, ale 20sto punktowy balans bieli, to już ciężko. Jeszcze poziomy 1-10 to można próbować, ale wyższe to trudno dobrać odpowiednie wartości.



Wydawało mi się, że już wszystko ustawiłem coś poprawnie, a tu oglądam Better Call Saul 10 odcinek 6 sezonu (czarno-biały), gdzie ludzik taksówkarz wchodzi do domu matki i wędruje od wejścia przez różne pomieszczenia do pokoju, gdzie ona z Saulem sobie gaworzą. To w czasie "tej wędrówki" widać, jak zmieniają się odcienie bieli - na twarzy, ubraniu, ścianach widać pojawiającą się lekką czerwień i zazielenienia w zależności od poziomu jasności danego fragmentu ekranu. Nie są to jakieś duże odstępstwa od szarości czy bieli, ale można to dostrzec.
 

CrazyKetchup

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja mam osobne dla HDR, osobne dla DV, osobne dla Xboxa i osobne do całej reszty.
Wcześniej mialem inne dla platform streamingowych i inne dla dekodera sat. Teraz doszedłem do tego że są identyczne i działa super.

@conqest czy jest jeszcze możliwość abyś wyliczył mi ustawienia 2 punktowe czy już masz dosyć popularności (chyba masz zapchaną skrzynkę pw) ? Ochłonąłem z pierwszych zachwytów 9206 i teraz bym coś zaczął optymalizować pod siebie. Swoją drogą dzięki za ten wątek - pomógł mi podjąć wydaje się słuszną decyzję :grin:.
 

madszakal

New member
..robak czy martwe piksele,a może jeszcze coś innego?
Telewizor użytkuję od tygodnia. Zakupiony przez net.
Zwrócić czy z tym żyć? Od 2 metra nie widać ,nawet na jasnym tle.
Czy gwarancja obejmie taka "wadę"?
Byłbym wdzięczny za każdą sugestię.
 

Attachments

  • 1659567810596.jpg
    1659567810596.jpg
    543 KB · Wyś: 24
  • 1659567810582.jpg
    1659567810582.jpg
    660,5 KB · Wyś: 20

hamertbu

Klub HDTV.com.pl
VIP
..robak czy martwe piksele,a może jeszcze coś innego?

Telewizor użytkuję od tygodnia. Zakupiony przez net.

Zwrócić czy z tym żyć? Od 2 metra nie widać ,nawet na jasnym tle.

Czy gwarancja obejmie taka "wadę"?

Byłbym wdzięczny za każdą sugestię.
Oddaj

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
 

madszakal

New member
Panowie jak wyglada sprawa rękojmii w sklepie rtv agd? Mial ktos doswiadczenia przy wymianie na nowy w tym sklepie? Telewizor zakupiony na raty i szczerze nie chce mi sie bawic w zwroty i odstapienia od umowy ratalnej. Trzeba telewizor wyslac czy przyjezdza kurier z nowym. Szczerze jeszcze nie reklamowalem zadnego sprzetu elektonicznego stad moje pytania.
Pozdrawiam
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Nawet 5 sekund bym się nie zastanawiał. Będziesz się wkurw....i myślał o tym. A jak sytuacja się pogorszy a 14 dni minie?? Czytałeś chyba jakie czasami występują problemy w serwisem... Oddaj i kup wolny bez wad...
W euro z tego co pamiętam jest tak że przy zwrocie po zakupie internetowym musisz odesłać... Nie można zwrócić do sklepu... Dlatego zawsze kupuję w ME, bo tam nie robią problemów...
Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

dudrom

New member
Mam takie zapytanie. Od czerwca kiedy wyszło uaktualnienie ~~136.218
(jest to uaktualnienie ,które mam zainstalowane) , wydano następne dwa. I na stronie Philipsa przy moim TV 55pus9206 jest lipcowe uaktualnienie , pobrałem na pena , bo nie wynajduje mi przez TV . i po wpięciu pena nic z tego (BRAK OPROGRAMOWANIA) Zrobiłem ustawienia fabryczne w TV i nic z tego ,to samo, próbowałem z 3 penami , i nic. Gdzie jest problem ???
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Panowie mam takie pytanie odnośne tych aktualizacji ,jeszcze ich nie pobierałem ,ktoś (chyba conquest) pisał że poprawił się obraz możecie to potwierdzić .A tak z własnych obserwacji czy dzięki tym aktualizacjom są jakieś zmiany na plus
 

dudrom

New member
Panowie mam takie pytanie odnośne tych aktualizacji ,jeszcze ich nie pobierałem ,ktoś (chyba conquest) pisał że poprawił się obraz możecie to potwierdzić .A tak z własnych obserwacji czy dzięki tym aktualizacjom są jakieś zmiany na plus




Poprawił się obraz w aktualizacji z początku czerwca i to dość znacząco.
 

dudrom

New member
U mnie poprawił się i to dość znacząco ,po aktualizacji z początku czerwca. W ostatniej aktualizacji z końca lipca jest zawartych parę ulepszeń dźwięku i ambilight . w komunikacie jest napisane . Co z tego jak nie mam możliwośći jej pobrać
 

dudrom

New member
Tv nie wyszukuje aktualizacji , mimo że od tygodnia jest na stronie philipsa przy moim modelu 55PUS9206 , pobieram go na pendrive wkładam do usb TV i po przejściu do ustawień TV aktualizacje , i zakładce z USB po skanowaniu pena ,komunikat nie ma oprogramowania czy jakoś tak.
 
Do góry