Philips DLED 9206 z odświeżaniem 100 Hz na rok 2021

pekus1982

Klub HDTV.com.pl
VIP
Panowie znacie może sposób jak wypędzić szkodnika z matrycy? Przyznam szczerze, że pierwszy raz spotykam się z takim problemem..
bf1bf95ed442b0a859e5e25896133131.jpg

Żyje czy już został przyduszony?

Ja miałem podobny problem w 8102. 2 sztuki.
Jeden niestety został ubity przeze mnie, a drugi w stronę zostawionej latarki na noc przy obudowie wyszedł sobie..
Wyczytałem gdzieś o takim sposobie.
Ciągną do światła tzw. wciorniaki popularnie nazywane przecinkami. Cholerstwo w okresie żniw.
 

BlueZxw

Klub HDTV.com.pl
VIP
Niestety na początku pomyślałem, że to zewnętrzny brud i przejechałem ścierą i tak od 3 dni w tym samym miejscu znajduje się.
 

starygil

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wieszak do TV

Witam Wszystkich

Jestem na etapie poszukiwań wieszaka do TV.
Co polecacie ? Albo jakie wieszaki u siebie zamontowaliście?
Może być z regulacją - zawsze lepszy dostęp do kabli.
 

BlueZxw

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja kupowałem w Media Expert uchwyt ART AR-35 do tv od 20 do 65 cali. Zapłaciłem 99zl. Regulacja w pionie i poziomie. Zależało mi na tym żeby można było regulować odległość od ściany. Używany z 55 calowym philipsem.
f29bd0f45cbf57dcecc05c2db24964e6.jpg
 
Ostatnia edycja:

conqest

Well-known member
Bez reklam
Oglądałem przez xboxa i z aplikacji i nie było specjalnej różnicy jakoś... Co do Batmana potwierdzam, że obraz bardzo dobry, NIE MA kompletnie problemu z ciemnymi scenami z tym że mega ważna jest kalibracja. Ja DV miałem ustawiony dość dobrze już jakiś czas temu ale z HDR miałem problem i dopiero dogadałem się z nim w tamtym tygodniu ( a ty mam od grudnia...) To nie znaczy że było wcześniej bardzo źle i codziennie coś zmieniałem NIE, ale po prostu teraz wiem że mi pasuje wszystko. Nie robiłem profesjonalnej kalibracji tylko sam co jakiś czas zmieniałem jakieś drobne rzeczy aż wydaje mi się że w końcu mam idealnie już wszystko i przestałem zmieniać.
 
Ostatnia edycja:

madszakal

New member
Panowie mógłby któryś z Was podać mi wymiar od krawędzi tv (65 cali)do zewn części stopy. Muszę przygotować mebel pod tv a nie moge nigdzie znaleźć wyżej wspomnianych wymiarów. Z góry dzięki .
 
Ostatnia edycja:

conqest

Well-known member
Bez reklam
Szczerze mówiąc to nie wiem o jaki wymiar Ci chodzi...

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
355mm z tym że ja mam nóżki na wewnętrznym rozstawie

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

|m|__|m|

New member
Może mi ktoś wytłumaczyć, dlaczego przy Netflixie, gdy puszczany jest sygnał HDR nie można zmienić podświetlenia, bo jest zablokowane? W każdym z 5-ciu trybów.

iwmDtK.jpg


Wieczorem jasne sceny wypalają mi oczy. Nienawidzę HDRa :evil:
 

|m|__|m|

New member
Problemem jest jednak sygnał Dolby Vision. Tylko wtedy są poblokowane ustawienia obrazu zarówno przy Netflixie jak i przy video z USB. Coś pokombinowałem, że ze 100 podświetlenie zmniejszyło się na 61 dla jednego z trybów, ale jak nie mam pojęcia...

To musi być bug w sofcie i drugim bugiem jest opóźnienie dźwięku na wyjściu optycznym. Przy połączeniu przez ARC jest ok. Sprawdzałem na dwóch wzmacniaczach.

Jakby tego było mało to TV mam na nóżkach i stoi wyraźnie przechylony do tyłu.

Mój trzeci Philips i z każdym coś było/jest nie tak :x
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
on ma stać do przodu - ja nawet pisałem kiedyś ile jest tego odchylenia od pionu tylko już nie pamiętam

Co do DV - przy DV jak i HDR podświetlenie matrycy musi być wysokie żeby był ten odpowiedni efekt

Co do dźwięku - nie mam optyka więc nie pomogę, jednak wydaje mi się że to też będzie kwestia ustawień. Musisz pokombinować bo u mnie np ostatnio pykało w głośniku a okazało się że to była wina pewnego ustawienia którego bym nawet o to nie podejrzewał
 
Do góry