Philips DLED 9206 z odświeżaniem 100 Hz na rok 2021

Karol1976

Active member
Bez reklam
Nie masz bladego pojęcia o czym piszesz . !!!!

========================
Karol1076
Przecież jak sprawdzisz przed zakupem to chyba lepiej ?
Czy wg Ciebie to gorzej - niezależnie od sklepu.

Ty TO MASZ POJECIE WE WSZYSTKIM JAK WIDZĘ , SUPER MASZYNA !!! gdzie on nie był , co on nie widział , z kim nie rozmawiał !!! Światowy Biznesmen !!!
W jednym jesteś dobry : za prawdę ludzi BANUJESZ , w tym to jesteś The BEST !!!
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Mourning
W sprawie kalibracji napisz proszę na PW dostaniesz info dla niebieskich.

====

Za prawdę - powiadam Wam , to cytat już bardzo znany.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Pisz do kolegi helganin on jest bardzo pomocny...

Co do Batmana to zgadzam się w 100% - kilka osób pisało że obraz w ciemnych scenach jest zły. Oglądałem go niedawno z synem i obraz rewelacja (w ciemny scenach też zero problemu)...

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

mourning

Member
Pisz do kolegi helganin on jest bardzo pomocny...

Co do Batmana to zgadzam się w 100% - kilka osób pisało że obraz w ciemnych scenach jest zły. Oglądałem go niedawno z synem i obraz rewelacja (w ciemny scenach też zero problemu)...

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Dzięki za info. Bawiłem się dzisiaj ustawieniami z forum, między innymi Twoimi i na tą chwilę zostawiłem ustawienia z mojego poprzedniego modelu 50PUS8535. Były, są najlepsze, bo na pozostałych to obraz był jak z lat 90. O ile kolory na tych moich ustawieniach są bardzo dobre i bardzo fajny jest czarny o tyle ostrość obrazu, "poszarpane" krawędzie, plamy na twarzach postaci czy skórze wyglądają bardzo słabo. Mam dekoder Vectry i na kanałach w jakości HD obraz momentami wygląda jak w SD.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
W przypadku kablówek obraz może być różny ,ale ogólnie jest lepszy niż w przypadku satelity ponieważ niektóre kanały brane są bezpośrednio z multicastu a nie z dosyłów satelitarnych ,wiem że w przyszłości tak było z trzema kanałami TVP ( TVP 1,2 HD) tam bitrate był stały i wynosił 12mb/s nie ma szans na taką jakość w przypadku satelity
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
@mourning
Musisz wiedzieć że te ustawienia które u kogoś są ok u Ciebie mogą być delikatnie rzecz ujmując do du.. Niestety ale tak jest. Ktoś coś udostępnia w dobrej wierze ale nie u każdego to będzie ok. Gdyby było tak że u wszystkich jest tak samo to by firmy kalibrujące tv nie miały co robić...
I jak już pisałem moje ustawienia są zupełnie inne niż te udostępnione na forum wieki temu...

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

Jimix

Member
Nabyłem 65"PUS9206. Pierwsze wrażenie ok. Nurtuje mnie jednak to co zobaczyłem na czarnym ekranie. Czy powinienem się tym martwić, czy to normalna rzecz w ledach? Druga rzecz: czy mogę wejść do menu serwisowego i sprawdzić, ile czasu tv chodzi od nowości i czy nie stracę gwarancji w ten sposób?
 

Attachments

  • IMG_20220717_213635.jpg
    IMG_20220717_213635.jpg
    217,8 KB · Wyś: 47

conqest

Well-known member
Bez reklam
Niestety ale to normalne i tak możesz wejść i sprawdzić.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sprawdzić możesz zawsze .
Puść obraz na ekran wówczas załączają się backlight i polepszacze obrazu.
 

Maly77

New member
Hej.
Od około 15 lipca, po dwóch miesiącach użytkowania telewizora, pojawił się pewien problem. W między czasie, według mnie - nie zostały zmienione zarówno ustawienia konsoli, jak i telewizora (konsola dostała kilka aktualizacji automatycznych).

Mianowicie, po uruchomieniu konsoli ekran po kilku sekundach się rozszerza na boki, jakby jakieś rozciąganie ekranu zostało włączone. Ucina mi dolne kafelki, a w grach - menu.

Przełączenie typu obrazu z HDMI Gra na inny i z powrotem, powoduje zniknięcie problemu tylko na kilka, kilkanaście sekund.

Pierwszy raz zauważyłem takie coś 15 lipca.

Czy wiecie, w czym tkwi problem, spróbować coś zmienić w ustawieniach?
Mam ustawiony automatyczny tryb GRA, włączone HDMI CEC. Od pierwszego uruchomienia TV i konsoli aż do teraz nie było takich problemów.

Konsola Xbox Series X. Oryginalny kabel HDMI.

Link do YouTube (jakość SD, trwa konwersja do HD i 4K):
youtube.com/shorts/8zmPyNNoALA
 
Ostatnia edycja:
Do góry