Philips DLED 9206 z odświeżaniem 100 Hz na rok 2021

stefann

New member
Panowie byłem już zdecydowany na PUS9206, ale sprzedawca w ME zaproponował mi SONY XR55X90JAEP, który twierdzi że jest o wiele lepsza alternatywa dla Phillipsa w tej samej cenie.
 
Ostatnia edycja:

stefann

New member
mam sony w domu i robiłem test stawiając dwa obok siebie i wg mnie obraz na philipsie jest ładniejszy...

Sprzedawca w sklepie przekonywał mnie, że to właśnie Sony X90J ma zdecydowanie ładniejszy i żywszy obraz, i subiektywnie odbiór w sklepie to potwierdzał. No ale podejrzewam ze to kwestia ustawień obrazu, bo samo twierdzenie, ze oba TV są w trybie sklepowym, jakoś mnie nie przekonuje.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Powiem tylko tyle że philips ma beznadziejny tryb sklepowy, obraz zdecydowanie wypada lepiej gdy tv nie jest w trybie demonstracyjnym. Kupuj co chcesz, ja nie namawiam do niczego... Zresztą to nie ja mam z tego profity tylko pan z ME hehe
 

stefann

New member
Powiem tylko tyle że philips ma beznadziejny tryb sklepowy, obraz zdecydowanie wypada lepiej gdy tv nie jest w trybie demonstracyjnym. Kupuj co chcesz, ja nie namawiam do niczego... Zresztą to nie ja mam z tego profity tylko pan z ME hehe

Tak tez myślałem, dlatego odbiorę zamówionego PUS9206, bez zbędnego wchodzenia w kolejną dyskusję: „czy napewno ten model, bo mam propozycje o wiele lepszego TV w tej samej cenie”.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Naprawdę dałeś się złapać w porównanie telewizorów w trybie sklepowym ?Pierwszy raz słyszę o takim porównaniu.
 

stefann

New member
Naprawdę dałeś się złapać w porównanie telewizorów w trybie sklepowym ?Pierwszy raz słyszę o takim porównaniu.

Pierwszy raz po prostu kupuję TV z odbiorem w sklepie i faktycznie chyba dałem się złapać.
Kiki jeśli można prosić jeszcze Twoją opinię dotycząca porównania tych dwóch modeli.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Panowie byłem już zdecydowany na PUS9206, ale sprzedawca w ME zaproponował mi SONY XR55X90JAEP, który twierdzi że jest o wiele lepsza alternatywa dla Phillipsa w tej samej cenie.

Bardzo delikatnie mówiąc słuchanie tych "cennych rad" sprzedawców nie jest zbyt mądre .Ja mam tego Philipsa i jestem zadowolony ,kupiłem tutaj na forum od Kikiego - sprzęt sprawdzony i skalibrowany na dodatek cena lepsza niż w sklepie .Gdybym miał kupować jeszcze raz zrobiłbym dokładnie to samo
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Obydwa modele są dobre.
Ale żeby sprzedawcy w trybie sklepowym porównywał i twierdził że Sony.
Przecież ten tryb nie służy do porównywania.
Philips ma lepszy dźwięk, skalowanie ( nowszy procesor), więcej trybów , ambilight .
Obydwa masz w specjalnej ofercie dla niebieskich członków forum z pakietem gratisów dodatkowo.
 
TPM211EA_001.002.114.203 – Data: 2022/03/17 - Naprawa przerywanej utraty sygnału AV na źródle HDMI - Naprawa przerywanych spadków dźwięku przez HDMI ARC - Naprawa problemów z przełączaniem na zewnętrzny system audio - Naprawa braku dźwięku i syczenia szum przez TOSLINK - Poprawka dla HbbTV niedostępna na kanałach DVB-T2 - Poprawka dotycząca problemów z parowaniem z kontrolerem Xbox One X - Poprawka dla segmentów AL nie przyciemnia się już całkowicie z czarnym obrazem w "grze" w stylu AL

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
A niech to, a ja właśnie odesłałem konwerter z HDMI na optyczne właśnie z powodu tych zaników dźwięku

Wysłane z mojego ASUS_Z01RD przy użyciu Tapatalka
 

waltman

Klub HDTV.com.pl
VIP
A po co Ci konwerter, skoro TV posiada TOSLINK?

A po tej aktualizacji, co prawda zanik fonii został naprawiony, ale z kolei jest strasznie opóźniony dźwięk względem obrazu.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
U mnie za to po tej aktualizacji ewidentnie poprawił się zakres działania HDMI CEC. Działa puki co bezproblemowo obsługa dekodera z pilota tv. Pilot od dekodera włącza i wyłącza tv i dekoder ( czyli włączając dekoder tv sam się włączy). Działa bezproblemowo soundbar i jego obsługa pilotem od tv. Tak że dla mnie same plusy.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 
A po co Ci konwerter, skoro TV posiada TOSLINK?

A po tej aktualizacji, co prawda zanik fonii został naprawiony, ale z kolei jest strasznie opóźniony dźwięk względem obrazu.
Bo wcześniej jak sprawdzałem ten toslink raz działał raz nie. Więc szukałem jakiegoś rozwiązania, ponieważ mój 20 letni ampli ma tylko po 1 wejściu coaxial i optycznym. Wolne miałem w nim tylko coaxial, więc szukałem czegoś aby zmienić dźwięk z optycznego lub HDMI na coaxial.

Zobaczymy jak będzie po aktualizacji, może coś się naprawiło

Wysłane z mojego ASUS_Z01RD przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Pilot od dekodera włącza i wyłącza tv i dekoder ( czyli włączając dekoder tv sam się włączy).

Nie pobierałem żadnej aktualizacji ale ta funkcja też u mnie działa ,mam podłączony dekoder CP kablem HDMI i włączając dekoder włącza się telewizor ,co ciekawe próbowałem pilotem od CD Marantza i tez da się włączyć /wyłączyć telewizor
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Bo ta funkcja działała od początku tylko nie z każdym dekoderem tak samo poprawnie i raz działała a raz nie bardzo chciała. To samo tyczy się soundbara. A po aktualizacji u mnie wszystko odpaliło wzorowo.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

stefann

New member
Obydwa modele są dobre.
Ale żeby sprzedawcy w trybie sklepowym porównywał i twierdził że Sony.
Przecież ten tryb nie służy do porównywania.
Philips ma lepszy dźwięk, skalowanie ( nowszy procesor), więcej trybów , ambilight .
Obydwa masz w specjalnej ofercie dla niebieskich członków forum z pakietem gratisów dodatkowo.

Sprzedawca ewidentnie miał jakiś układ albo prowizje od sprzedaży Sony. Jeszcze po zakupie PUS9206, gadał takie głupoty, że głowa boli. Generalnie strasznie nieprofesjonalne podejście do klienta, o czym nie omieszkam wspomnieć w opinii na stronie ME.

Panowie, czy uchwyt ART AR08 (odległość od ściany 8cm) będzie odpowiedni dla 55 calowego modelu tego Phillipsa? Czy lepiej kupić coś z większą odległością od ściany? W ulotce od Amblilight jest napisane, że zalecana odległość od ściany to 15cm. Czy te 8 cm tez będzie Ok?
 
Do góry