Philips DLED 9206 z odświeżaniem 100 Hz na rok 2021

leonk1974

Klub HDTV.com.pl
VIP
Podczas wyszukiwania kanałów zauważyłem dziwną rzecz. Posiadam lokalną kablówkę i jak zawsze podczas instalacji kanałów zaznaczyłem Antena naziemna i wybrałem kraj Polska. Wyszukało mi 102 kanały,a więc o 15 mniej niż na starym TV. U rodziców stary PHILIPS wyszukuje prawidłową ilość. Nie dawało mi to spokoju więc jako kraj ustawiłem Czechy i wyszukało normalnie. Następnie ustawiłem Niemcy i również było ok. Wróciłem do ustawienia Polska i znów o 15 mniej. Co ciekawe kanały ustawione na Polska zaczynają się od kanału 800,ustawione na Niemcy od 200,a na Czechy od 1. Spotkał się ktoś z taką dziwną sytuacją?
 

pekus1982

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jest to przypadłość nowych TV począwszy bodajże od 2021r. Podobnie mają Samsungi.
U teściów była podobna sytuacja. Wtedy zadzwoniłem do kablówki i poinformowano mnie o tej przypadłości TV produkowanych od poprzedniego roku.
Ja mam w 9206 ustawione Niemcy, możesz też ustawić jako inne.


Podczas wyszukiwania k
anałów zauważyłem dziwną rzecz. Posiadam lokalną kablówkę i jak zawsze podczas instalacji kanałów zaznaczyłem Antena naziemna i wybrałem kraj Polska. Wyszukało mi 102 kanały,a więc o 15 mniej niż na starym TV. U rodziców stary PHILIPS wyszukuje prawidłową ilość. Nie dawało mi to spokoju więc jako kraj ustawiłem Czechy i wyszukało normalnie. Następnie ustawiłem Niemcy i również było ok. Wróciłem do ustawienia Polska i znów o 15 mniej. Co ciekawe kanały ustawione na Polska zaczynają się od kanału 800,ustawione na Niemcy od 200,a na Czechy od 1. Spotkał się ktoś z taką dziwną sytuacją?
 

leonk1974

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dzięki. Ja ustawiłem na Czechy bo kanały wtedy mam od 1 wzwyż. Trochę to dziwne,że ustawiając na Polska nie wyszukuje wszystkiego.
 

Jimix

Member
Hej. Zastanawiam się nad kupnem tego TV wersja 65". Jaki najlepiej wybrać uchwyt ścienny? Czytałem, że lepiej taki podwójny, ale to raczej mało konkretna odpowiedź :)
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Hej. Zastanawiam się nad kupnem tego TV wersja 65". Jaki najlepiej wybrać uchwyt ścienny? Czytałem, że lepiej taki podwójny, ale to raczej mało konkretna odpowiedź :)

Ja mam ten telewizor w wersji 55 cali kupiłem Libox Berlin i jestem bardzo zadowolony w komplecie jest wszystko do montażu, a sam uchwyt jest naprawdę bardzo solidny .Jeżeli będziesz kupować zwróć uwagę żeby profil nie był zbyt płaski tzn żeby za bardzo nie przylegał do ściany są takie że odstają od ściany ok 2,5cm .Taki uchwyt nie bardzo się nadaje bo nie będzie dobrze widoczny ambilight a z tym fanie się ogląda szczególnie wieczorem
 

pekus1982

Klub HDTV.com.pl
VIP
Hej. Zastanawiam się nad kupnem tego TV wersja 65". Jaki najlepiej wybrać uchwyt ścienny? Czytałem, że lepiej taki podwójny, ale to raczej mało konkretna odpowiedź :)

Ja posiadam model
ART AR-75, kupiony na allegro za 90pln.. cena BDB jak na jakość wykonania produktu. Jestem zadowolony z wieszaka.
 

leonk1974

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zauważyłem przy odtwarzaniu dużych plików z usb telewizor dostaje jakby czkawki. Pobrałem aplikacje VLC i gdy odtwarzam przez nią wtedy wszystko jest ok.
 

Rafael717

New member
Panowie pojawił się u mnie problem akurat w moim użytkowaniu znaczący..

Od kilku dni nie działa przycisk głosowego wybierania, w przeglądarce ikonka głosowa po kliknieciu również bez reakcji.. obstawiam pilot. Zaktualizowałem system pomyślnie, sparowałem na nowo pilot i zaczęło działać natomiast po wyłączeniu TV nadal pojawia się problem. Jakby TV albo pilot nie zapamiętywał sparowania i muszę to robić za każdym razem..

Podpowie ktoś o co chodzi i co zrobić ??

Wcześniej wszystko chodziło normalnie, stało się to nagle
 

leonk1974

Klub HDTV.com.pl
VIP
Telewizor wyszukuje nowe oprogramowanie,ale na stronie PHILIPS jeszcze go nie ma. Posiadam ten tv dopiero ponad tydzień wiec powiedzcie mi czy pobierać jak tv wyszukać czy dopiero jak na stronie die ukaże? W Samsung zawsze pierw było na stronie,a dopiero po jakimś czasie tv je wyszukiwał.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Nie mam czasu na testy bo jadę do rodziny ale obraz z dekodera sat wydawał mi jeszcze ładniejszy niż był...

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

hamertbu

Klub HDTV.com.pl
VIP
Coś tam doszło ciekawego bo jeszcze nie robiłem update?
TPM211EA_001.002.114.203 – Data: 2022/03/17 - Naprawa przerywanej utraty sygnału AV na źródle HDMI - Naprawa przerywanych spadków dźwięku przez HDMI ARC - Naprawa problemów z przełączaniem na zewnętrzny system audio - Naprawa braku dźwięku i syczenia szum przez TOSLINK - Poprawka dla HbbTV niedostępna na kanałach DVB-T2 - Poprawka dotycząca problemów z parowaniem z kontrolerem Xbox One X - Poprawka dla segmentów AL nie przyciemnia się już całkowicie z czarnym obrazem w "grze" w stylu AL

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
 
Do góry