Philips DLED 9206 z odświeżaniem 100 Hz na rok 2021

leonk1974

Klub HDTV.com.pl
VIP
Właśnie kupiłem model 55 cali za 3650 zł. Taniej już raczej nie będzie. Mam nadzieje,ze do Wielkanocy skończę konfiguracje hehe. Zastanawiam się tylko czy warto zamówić kalibrację.
 

leonk1974

Klub HDTV.com.pl
VIP
MediaExpert 3899-250. W Euro RTV tak samo. Miałem kod na dofinansowanie zakupu telewizora więc jeszcze 250 zł mniej płaciłem.
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Właśnie kupiłem model 55 cali za 3650 zł. Taniej już raczej nie będzie.

Gratulacje świetny wyczułeś moment ,za takie pieniądze to naprawdę hit zakupowy - nie wyobrażam sobie sobie żeby mógł jeszcze potanieć

Na podstawie moich obserwacji myślę że właściwa kalibracja to klucz do sukcesu trzeba spędzić trochę czasu nad "regulacją" ,ale równie istotny jest materiał źródłowy .Dla przykładu wczoraj oglądałem na TVP HD "Ekstradycję " ten Philips dobrze sobie radzi z ciemnymi scenami ,dzień wcześniej oglądałem 07 Zgłoś się gdzie sceny były kręcone nocą na cmentarzu i już nie było tak dobrze
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Jest trochę ustawień opublikowanych w tym temacie więc musisz potestować i sprawdzić co najbardziej Ci pasuje

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Jako tako idzie bo np na philipsie 8535 jest przycisk "i" natomiast na pilot dla 9206 nie ma takiego przycisku. Dlatego kiedyś zastanawiałem się już nawet nad zakupem ale w sumie zrezygnowałem

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

hamertbu

Klub HDTV.com.pl
VIP
Takie małe przemyślenia.... prąd drogi więc postanowiłem sprawdzić jak żre go tv (65). Normalne użytkowanie z dekoderem to ok. 80 W bez włączonego zwiększenia rozdzielczości HDR. Z włączonym wzrasta do .... 120 W. A na Netflixie z Dolby Vision to już jakieś 250W. I tu prawie jak stara plazma...

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
 

leonk1974

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czy warto zamówić dla tego modelu profesjonalną kalibrację? Może ktoś zamawiał i chciałbym wiedzieć czy rzeczywiście jest różnica na plus.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Sam pytałem o to już dawno i nikt niestety nie powiedział... Puki co jadę na tym co sam zrobiłem...

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:
Do góry