Philips DLED 9206 z odświeżaniem 100 Hz na rok 2021

wysio

Member
Bez reklam
Jeśli często robisz sobie nocne seanse w ciemnym pomieszczeniu, to OLED da dużo więcej satysfakcji. Jeśli znów TV ma działać przez cały dzień, a nocne seanse są sporadyczne, to LED będzie bardziej odpowiedni. Takie jest moje zdanie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oleda masz Philipsa z ambilightem , więc masz wszystko co potrzebne.
A dodatkowo nasz teraz w super promocji z pakietem.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Też się zastanawiam nad kupnem tego Tv

WARTO , ja kupiłem tutaj na forum od Kikiego któremu serdecznie dziękuję .Naprawdę jestem mocno zaskoczony na plus jakością obrazu a używam go tylko do oglądania telewizji satelitarnej bo konsoli nie mam i blu-raya też nie .Fajny jest też dźwięk - słychać że naprawdę jest głośnik basowy - jak na telewizor naprawdę nie ma co narzekać
 

leonk1974

Klub HDTV.com.pl
VIP
Też się zastanawiam nad kupnem tego Tv , mam jednego Philipsa już w domu i nie wyobrażam sobie życia bez ambi. Jest w promce tzn po zwykłej cenie takiej jakiej byla. Liczyłem że spadnie cena jeszcze do 3500 ale przez ta wojnę i inflację poszło odwrotnie do 4500. Teraz 3999. I czy warto to kupić czy zaczekać na nowe modele rocznika 2022, będzie coś sensownego ?? Wctej cenie ? Osobiście boje się oleda jednak ponad 4k to dla mnie duzo hajsu. I nie wyobrażam sobie Tv żeby się po miał mi się wypalac czy coś podobnego. Jednak led to sprawdzony od lat. No chyba ze ktoś mnie tutaj namowi heh.


Mam ten sam dylemat czy czekać do wakacji bo chce zobaczyć jaka będzie cena PHILIPS 55 PML9507. Może wtedy cena PUS9206 zjedzie trochę w dol. Ja szukam telewizora chociaż na 5-6 lat więc OLED mnie nie interesuje. Telewizor ma służyć do oglądania czego chcę i jak długo chcę,a nie żeby ciągle myśleć czy matryca się nie wypali. Za 8 tysięcy wydane na OLED mam 2 PUS9206,który jest całkiem dobry i napewno o wiele dłużej będzie mi służył.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Mam ten sam dylemat czy czekać do wakacji bo chce zobaczyć jaka będzie cena PHILIPS 55 PML9507. Może wtedy cena PUS9206 zjedzie trochę w dol.

Wiesz trudno powiedzieć w jakim kierunku to pójdzie ,cena tego Philipsa 9206 to obecnie ok 4 tyś ,zakładając że potanieje to o ile może potanieć ? ,bardziej może potanieć w sytuacji kiedy są ostanie sztuki .Oczywiście to przy założeniu że sytuacja będzie się normalizować bo może być dokładnie odwrotnie
Z drugiej strony jakby taką technikę zastosować do innych rzeczy to też nie kupiłbyś mebli ,sprzętu AGD bo byś czekał że potanieją
 

leonk1974

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeśli PML9507 nie będzie w dobrej cenie to wezmę PUS9206. Nie chodzi mi,że potanieją nie wiadomo o ile. Zawsze jest tak,że jak wchodzi nowa seria na dany rok to zeszłoroczne modele trochę idą w dół. Obecnie mam 6 letniego Samsunga więc nowy nie jest mi potrzebny na już. Najpóźniej kupię we wakacje.
 
Ostatnia edycja:
Ktoś może wie, co wnosiła aktualizacja softu z 26 lutego 2022??

Przy okazji zapytam się, jak w android tv usunąć dodane ulubionych apek do aplikacji. Dodalem trochę za dużo a teraz nie wiem jak je usunąć

Wysłane z mojego ASUS_Z01RD przy użyciu Tapatalka
 

lama1989

New member
Co się tyczy powiadomień o Dolby Vision czy Atmos, to można to wyłączyć z ustawieniach obrazu i dźwięku. U mnie oba są włączone.

Jeśli chodzi ewentualne pasy i podświetlanie matrycy, to za to chyba odpowiada Perfekt Clear Motion - przynajmniej kiedyś w starszych modelach TV tak było, że na ułamek sekundy wygaszali podświetlenie led, a w tym czasie matryca przełączała się z jednej klatki na kolejną, co w założeniu miało zmniejszyć efekt smużenia.
W materiałach marketingowych można znaleźć opis, że Perfekt Clear Motion ma rozmycie obrazu przy materiałach 50Hz - czyli tv i transmisje sportowe.
U mnie mam ustawione na 8-10. Przyglądałem się meczowi ze Szkocją, ale nic takiego nie zauważyłem.


Na koniec prośba do użytkowników, którzy mają zainstalowany najnowszy soft. Bo co prawda już przy Dolby Atmos fonia mi nie zanika, ale jest znaczne opóźnienie dźwięku względem obrazu na wyjściu do kina domowego, co jest irytujące. Regulacja opóźnienia tylko pogarsza efekt.
Może ktoś to potwierdzić?


Dzięki za podpowiedź. Spróbuję.
 
Do góry