Philips DLED 9206 z odświeżaniem 100 Hz na rok 2021

Kolejny ma mega problem, że komunikaty się pokazują, to źle, kompletnie niedopuszczalne, też chyba to zgłoszę, że jak naciskam głośność, to mi się pokazuje skala poziom dźwięku, a i jak film jest w dolby vision, to pokazuje się w górnym prawym rogu, że to dolby vision, no tragedia normalnie !!!!!
 

hamertbu

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kolejny ma mega problem, że komunikaty się pokazują, to źle, kompletnie niedopuszczalne, też chyba to zgłoszę, że jak naciskam głośność, to mi się pokazuje skala poziom dźwięku, a i jak film jest w dolby vision, to pokazuje się w górnym prawym rogu, że to dolby vision, no tragedia normalnie !!!!!
Chyba w dolnym prawym rogu....

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
To zależy o jakiej Ty kalibracji mówisz. Czy o takiej że dostajesz ustawienia i wklepujesz, czy o takiej że zamawiasz usługę np z firmy sk....j.tv i oni robią to u Ciebie w domu. Sam jestem ciekaw opinii kogoś kto zrobił taką w domu na tym modelu i jakie ma wrażenia.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

leonk1974

Klub HDTV.com.pl
VIP
Chodziło mi o kalibrację tej firmy w domu u klienta. Chciałbym wiedzieć czy rzeczywiście na tym modelu dużo poprawia obraz.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Rozumiem, też chciałbym wiedzieć :) ja puki co jadę na tym co sam zrobiłem...

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Tylko tak dla jasności kolega miał robioną kalibrację przez Kikiego (zakupił tv z tzw.
pakietem) a nie sk...j.tv

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

leonk1974

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja się właśnie zastanawiam nad zakupem tego tv. Teraz w promocji wersje 55 cali można kupić za 3999 zł. Łatwy jest w obsłudze i pierwszej konfiguracji? Jak czytałem ma tyle funkcji,że pogubić się idzie.
 

lama1989

New member
To nie jest bardzo widoczne, ale jest niestety chyba przez podświetlenie w tym tv, widać było na meczu lekko tylko jak szybko kamera się przemieszczała, najbardziej jest to widoczne na białym tle np: program hgtv, zgłoś remont kiedy ściany są białe i kamera się szybko przemieszcza.


Dokładnie mam to samo :(
 

waltman

Klub HDTV.com.pl
VIP
Co się tyczy powiadomień o Dolby Vision czy Atmos, to można to wyłączyć z ustawieniach obrazu i dźwięku. U mnie oba są włączone.

Jeśli chodzi ewentualne pasy i podświetlanie matrycy, to za to chyba odpowiada Perfekt Clear Motion - przynajmniej kiedyś w starszych modelach TV tak było, że na ułamek sekundy wygaszali podświetlenie led, a w tym czasie matryca przełączała się z jednej klatki na kolejną, co w założeniu miało zmniejszyć efekt smużenia.
W materiałach marketingowych można znaleźć opis, że Perfekt Clear Motion ma rozmycie obrazu przy materiałach 50Hz - czyli tv i transmisje sportowe.
U mnie mam ustawione na 8-10. Przyglądałem się meczowi ze Szkocją, ale nic takiego nie zauważyłem.


Na koniec prośba do użytkowników, którzy mają zainstalowany najnowszy soft. Bo co prawda już przy Dolby Atmos fonia mi nie zanika, ale jest znaczne opóźnienie dźwięku względem obrazu na wyjściu do kina domowego, co jest irytujące. Regulacja opóźnienia tylko pogarsza efekt.
Może ktoś to potwierdzić?
 
Ostatnia edycja:

conqest

Well-known member
Bez reklam
Ja się właśnie zastanawiam nad zakupem tego tv. Teraz w promocji wersje 55 cali można kupić za 3999 zł. Łatwy jest w obsłudze i pierwszej konfiguracji? Jak czytałem ma tyle funkcji,że pogubić się idzie.
Spokojnie podołasz :)

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

piotr099

Member
Też się zastanawiam nad kupnem tego Tv , mam jednego Philipsa już w domu i nie wyobrażam sobie życia bez ambi. Jest w promce tzn po zwykłej cenie takiej jakiej byla. Liczyłem że spadnie cena jeszcze do 3500 ale przez ta wojnę i inflację poszło odwrotnie do 4500. Teraz 3999. I czy warto to kupić czy zaczekać na nowe modele rocznika 2022, będzie coś sensownego ?? Wctej cenie ? Osobiście boje się oleda jednak ponad 4k to dla mnie duzo hajsu. I nie wyobrażam sobie Tv żeby się po miał mi się wypalac czy coś podobnego. Jednak led to sprawdzony od lat. No chyba ze ktoś mnie tutaj namowi heh.
 
Do góry