Philips DLED 9206 z odświeżaniem 100 Hz na rok 2021

ferg80

Member
Ogólnie widzę,że ustawienia bieli 2 i 20 punktowe są dla wszystkich źródeł ...a tylko pozostałe ustawienia są różne dla poszczególnego źródła sygnału
 

Qmp3l

Klub HDTV.com.pl
VIP
Właśnie odpaliłem 2 sezon Wiedźmina na NETFLIX i normalnie masakra co ten tv potrafi. Jestem mega zadowolony z zakupu. Obraz jak żyleta
 

Esseker352

New member
Właśnie odpaliłem 2 sezon Wiedźmina na NETFLIX i normalnie masakra co ten tv potrafi. Jestem mega zadowolony z zakupu. Obraz jak żyleta ��

Podzielisz się ustawieniami? Właśnie oglądam wiedźmina i ogólnie jest super ale mam problemy:

1. sceny w lesie (wrażenie jakby mrówki biegały po pniach drzew, mrowią "wibrują" pnie drzew. Reszta obrazu jest ok.

2. Mgła - podobny efekt mżenia

3. ciemne sceny w pomieszczeniach- to samo na ścianach/tle w drugim planie

Podejrzewam że to jedna opcja, którą powinienem włączyć/wyłączyć ale nie mogę dojść która.

Aktualnie mam:

styl obrazu : ISF Dzień
kolor: 65
kontrast podświetlenia: 75
ostrość: 6
jasność: 35
zaawansowane:

redukcja szumów- wyłącz
redukcja zniekształceń -wyłącz (przy włączonej tej lub tej powyżej opcji, straszne rzeczy się dzieją z twarzami postaci)
ostrość ultra resolution.-włącz
wzmocnienie kolorów-minimum
gama kolorów- Normalny
temperatura barwowa- Normalny
dostosowanie punktów bieli :
2-punktowe: 127,117,105,
20-punktowe: brak ustawień. Jak coś probowałem pozmieniać zgodnie z tym co wrzucaliście to obraz robił się żółto-czerwony
kalibracja kolorów-nieaktywny
tryb RGB - wyłącz



kontrast :
tryb kontrastu- wyłącz
zwiększenie rozdzielczości HDR- włącz
kontrast dynamiczny : wyłącz
kontrast obrazu : 98
czujnik światła : wyłącz
gamma : 2


Ruch:
style obrazu- Film
perfect natural motion- nieaktywny
perfect clear motion - nieaktywny
 

ferg80

Member
Podzielisz się ustawieniami? Właśnie oglądam wiedźmina i ogólnie jest super ale mam problemy:

Aktualnie mam:
jasność: 35

perfect natural motion- nieaktywny
perfect clear motion - nieaktywny






Włącz to...to poprawia obraz a nie pogarsza.


Jasność- 35? to bardzo ciemno.




to tylko potwierdza to co wcześniej napisałem. Każdy ma inne preferencje.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
To też nie jest tak do końca, bo ja na jedynym ustawieniu mam 37 a na innym 55 i obraz jeśli chodzi o jasność jest taki sam. Na jasność mają wpływ inne ustawienia jak również źródło sygnału...
Dzisiaj na PW miałem rozmowę z chłopakiem który wpisał moje ustawienia i twierdził że są za ciemne ( miał dekoder canal plus). Ja te ustawienia robiłem pod zgemme 4k ale podłączyłem dzisiaj dekoder z Canal Plus i faktycznie było mega ciemno. Tak więc jak widać na końcowy efekt wpływa wiele czynników. Coś co u kogoś będzie dobre u innej osoby wcale już takie być nie musi.
 

ferg80

Member
To też nie jest tak do końca, bo ja na jedynym ustawieniu mam 37 a na innym 55 i obraz jeśli chodzi o jasność jest taki sam. Na jasność mają wpływ inne ustawienia jak również źródło sygnału...
Dzisiaj na PW miałem rozmowę z chłopakiem który wpisał moje ustawienia i twierdził że są za ciemne ( miał dekoder canal plus). Ja te ustawienia robiłem pod zgemme 4k ale podłączyłem dzisiaj dekoder z Canal Plus i faktycznie było mega ciemno. Tak więc jak widać na końcowy efekt wpływa wiele czynników. Coś co u kogoś będzie dobre u innej osoby wcale już takie być nie musi.




No oczywiście.Zgadzam się w pełni jeżeli chodzi o sygnał z Tv .Nawet więcej .Jest rożnica pomiędzy 1080p i 1080 i oraz 50hz i 60 hz na wyjściu z tunera sat. To podstawa.Kablówka to od razu jakość w dół. No tak jest i taka prawda.
 

pekus1982

Klub HDTV.com.pl
VIP
Moje odczucia na temat 9206 po tygodniu użytkowania.
Banding bardzo słabo widoczny z boku, natomiast na wprost jest bardzo dobrze.. clouding jak wszędzie..pomogło masowanie matrycy i odziwo dwie plamy zaniknęły. Także jakieś tam naprężenia występowały. Jest dobrze.

Wizualnie pod kątem wykonania jest ok jak na TV za 5999(w promce 4450pln). Aluminiowa ramka plus elegancki pilot. Początkowo naprawdę mnie denerwował mały uskok między przyciskami, ale kwestia czasu oraz wprawy i jest naprawdę dobrze..
Sparował się od razu z wszystkimi urządzeniami, tj. Shield Pro, Xbox series X oraz kino 2.1 Bose.
Jakość obrazu po kilku dniach zabawy plus ustawienia od Kikiego oraz mała moja regulacja. Dobrze to wygląda.
Nawet żona stwierdziła, że Sony XF w sypialni, gdzie od początku była zachwycona jakością obrazu. Tutaj Philips naszym zdaniem wygrywa.
Android ok, ale nie używam.. Wiadomo NVIDIA.
Ambilight 4-stronny daje radę, chociaż brakuje tego kawałka pod głośnikiem.
Ale za to dźwięk przy swoim ustawieniu equalizera brzmi całkiem dobrze. Coś pod nagłośnienie Samsunga, w Sony dźwięk zawsze kulał.
Za te kasę warto. W ciągu 6 lat zmieniałem 3 TV, ten jest 4 do salonu. Także za 2 lata kolejny, o ile stanieją miniledy.
Załączam kilka fot, ale wiadomo zdjęcia, a real nie odda wizualnie jakości.
Pozdrawiam
 

Attachments

  • IMG20211219125727.jpg
    IMG20211219125727.jpg
    33,4 KB · Wyś: 96
  • IMG20211219130146.jpg
    IMG20211219130146.jpg
    28,4 KB · Wyś: 75
  • IMG20211219125732.jpg
    IMG20211219125732.jpg
    25,4 KB · Wyś: 68
  • IMG20211219130148.jpg
    IMG20211219130148.jpg
    23,9 KB · Wyś: 65

conqest

Well-known member
Bez reklam
Zgadzam się z tym co mówisz oprócz jednej rzeczy mianowicie clounding jest (był) większy zdecydowanie niż w Sony. Cieszy mnie że potwierdzasz iż po dobrych ustawieniach może śmiało konkurować z soniakiem. Mój stoi na stoliku więc brak ambi pod głośnikami kompletnie mi nie przeszkadza.
 

pekus1982

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zgadzam się z tym co mówisz oprócz jednej rzeczy mianowicie clounding jest (był) większy zdecydowanie niż w Sony. Cieszy mnie że potwierdzasz iż po dobrych ustawieniach może śmiało konkurować z soniakiem. Mój stoi na stoliku więc brak ambi pod głośnikami kompletnie mi nie przeszkadza.

Duże znaczenie tutaj ma rodzaj podświetlenia..
XF ma Fullaray, tutaj jest natomiast direct czyli krawędziowe podobnie było w Sony model niżej, dlatego dopłaciłem do XF i tego nie widać za bardzo.
Gdyby 9206 miał Fullaray i robił promki powiedzmy z 6999 na 5549.. wtedy byłby to model kompletny.
Jasność jest bardzo dobra, te 500 nitów czy 1000, dla ludzkiego okaz w zupełności wystarczy przy odpowiednim ustawieniu.
A jednak Ambi maskuje i jednocześnie daje niezły efekt szczególnie wieczorami.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Oczywiście że podświetlenie jest bardzo ważne. Właśnie ja mam xh 9096 i to jest jedyna rzecz jaką mi przeszkadza ( teraz już mniej) w tym modelu Philipsa.
 

Esseker352

New member
Podkręć go trochę w ustawieniach HDR to dopiero ci się spodoba

Okazało się, że mam wersję netflix na 2 urządzenia która nie obsługuje HDR :D stąd problemy z zastosowaniem waszych ustawień na netflix.

Po wprowadzeniu Twoich korekt Ferg80 i aktywowaniu HDR obraz żyleta!

Mam tylko problem z ciemnymi scenami. Konkretny przykład: Wiedźmin na netflix odcinek 5 drugiego sezonu minuta 1:00.
Bardzo ziarnista Twarz Lydii. Też tak macie? Zacząłem się zastanawiać czy mój egzemplarz nie jest jakiś trefny.
Na zdjęciu to wygląda jeszcze gorzej niż na żywo, ale widać o co chodzi.
Sceny w dzień bez zastrzeżeń.
 

Attachments

  • IMG_20211219_155856.jpg
    IMG_20211219_155856.jpg
    974,9 KB · Wyś: 59

piotrgryf

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mam i ja to cudo. Świetny telewizor. Philips okazał się lepszy od Sony XR93. Gdybym nie widział tego na własne oczy nigdy bym nie uwierzył.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

ferg80

Member
Okazało się, że mam wersję netflix na 2 urządzenia która nie obsługuje HDR :D stąd problemy z zastosowaniem waszych ustawień na netflix.

Po wprowadzeniu Twoich korekt Ferg80 i aktywowaniu HDR obraz żyleta!

Mam tylko problem z ciemnymi scenami. Konkretny przykład: Wiedźmin na netflix odcinek 5 drugiego sezonu minuta 1:00.
Bardzo ziarnista Twarz Lydii. Też tak macie? Zacząłem się zastanawiać czy mój egzemplarz nie jest jakiś trefny.
Na zdjęciu to wygląda jeszcze gorzej niż na żywo, ale widać o co chodzi.
Sceny w dzień bez zastrzeżeń.




Tak.Też tak mam ale nie tak przesadnie jak na twoim foto. Tak jest chyba film nakręcony. Nawet na to uwagi nie zwróciłem. Takie sporadyczne braki jakościowe mi nie przeszkadzają ...tym bardziej ,że to raczej kwestia ustawień. Coś tam można pozmieniać ale dla mnie ogólnie jest zadowalająco.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Styl obrazu - Dolby Vision - jasny
Kolor- 63
Kontrast podświetlenia - 90
Ostrość - 7
Jasność - 57

Zaawansowane -> czyszczenie obrazu
Redukcja szumów - minimum (ustaw jak uważasz)
Redukcja zniekształceń MPEG - minimum (sytuacja jak wyżej)

Zaawansowane-->ostrość
Ultra resolution - włącz

Zaawansowane--> kolor
Wzmocnienie kolorów - wyłącz(nieaktywne)
Gama kolorów - Szeroka (nieaktywne)
Temperatura barwowa - Własne
Dostosowanie punktu bieli:
2 - punktowe :
Czerwony - WP = 120
Zielony - WP = 105
Niebieski - WP = 93
Czerwony - BL = 0
Zielony - BL = 0
Niebieski - BL= 0

20 points:
1: -11, -15, -15
2: -4, -6, -14
3: 6, 3, 1
4: 2, 1, -1
5: 0, 0, -1
6: 0, -2, -4
7: 0, -2, -3
8: 0, -2, -4
9: -2, -3, -3
10: -3, -1, -3
11: -2, -3, -2
12: -2, 0, 0
13: -2, -2, -1
14: -2, -1, 0
15: -1, 0, 0
16: -1, 0, 0
17: 0, 0, 0
18: 1, -2, 0
19: 3, 0, 0
20: 0, 0, 0

Kalibracja kolorów(nieaktywne)

Zaawansowane--> Kontrast
Tryb kontrastu - zoptymalizowany dla obrazu (nieaktywne)
Zwiększenie rozdzielczości HDR - Włącz (nieaktywne)
HDR Premium - Wyłącz (nieaktywne)

Kontrast dynamiczny - Wyłącz (nieaktywne)
Kontrast obrazu - 98
Czujnik światła - Wyłącz (nieaktywne)
Gamma - -2


Ruch
Style ruchu - osobisty (ustaw wg uznania)
Perfeck Natural Motion - 10 (jw)
Perfect Clear Motion - 10 (jw)
 

SDman

Banned
Film jest nakręcony poprawnie, bez ziarnistości.
Trzeba się sporo napocić aby to zniwelować, kolega po zakupie rok temu 58pus8535 kombinował ponad 2 miesiące i skutek jest zadowalający.
Nie są to jednak ustawienia dla niebieskich bo one do tego modelu były złe.
Oczywiście z profesjonalną kalibracją również niewiele mają wspólnego.
 
Do góry