Philips DLED 9206 z odświeżaniem 100 Hz na rok 2021

ferg80

Member
Mówię raz jeszcze obraz jest mega ostry, kolory są piękne, czarny jest bardzo dobry. Testowałem go z Sony który ma bdb obraz (stały obok siebie) i nie wypadł gorzej napewno. Dlatego go zostawiłem u siebie bo obraz naprawdę jest ok




...też mam takie odczucia. Obraz w pełni zadowalający. ....a mnie interesuje tylko obraz. Reszta to dodatki i bajery. Jednak musisz ze 2 dni poświęcić na ustawienia pod siebie lub wybrać coś z wcześniejszych ustawień publikowanych bo fabryczne to dramat.





Po za tym muszę powiedzieć,że obraz po 2 miesiącach użytkowania jeszcze lepszy jak był, Nie wiem czy to kwestia wygrzania:D matrycy czy te 5 aktualizacji zrobiły swoje. Inna sprawa,że co któryś dzień coś tam sobie poprawiam w ustawieniach:popcorn:
 
Ostatnia edycja:

ferg80

Member
...a tak z ciekawości zapytam : Ten test Tv będzie czy nie będzie??????? Czy to już mity tylko o tym krążą?????????????????????????????
 

mkaw70

Member
Też mam uwagi do tego modelu, dzisiaj byłem w MM i potwierdzam, na demo Philipsa obraz jakby za mgłą, próbowałem swoich ustawień i dalej jakby zamglony i nie ostry, dziwne to bo samsung obok stał i obraz ostry jak brzytwa.
 

ferg80

Member
Też mam uwagi do tego modelu, dzisiaj byłem w MM i potwierdzam, na demo Philipsa obraz jakby za mgłą, próbowałem swoich ustawień i dalej jakby zamglony i nie ostry, dziwne to bo samsung obok stał i obraz ostry jak brzytwa.




...Może Samsung więcej płaci panom w sklepie. To busines. Wiesz jak to jest. Handlowcy od tv też jeżdżą po sklepach.Weź pilota i poustawiaj. Powiem ci tak : ...jeżeli chodzi o Media markt to ogólnie chyba jest tendencja aby nie promować marki Philips , bo jak kupowałem Oleda to mi go obrzydzali a był dobry. teraz jak kupowałem LCD to jeszcze bardziej obrzydzali a jest dobry. To nie wiem o co chodzi z tym sklepem. Kasa leci od innych producentów i tak podkręcają odbiorniki i tak je lansują. Każdy chce zarobić. Nie patrzył bym na sklepy, Samemu trzeba poustawuać.




Inna sprawa , jak ci pasuje samsung to bierz Samsunga. Proste. Jak komuś Sony to bierze Sony.
 
Ostatnia edycja:

Yeti16

New member
11.12 zamówiłem w MM i zamówienie ma być zrealizowane dopiero 23.12.... Tragedia.

Panowie inny temat jeżeli mogę offtop. Polećcie coś przyzwoitego 65" do 3.5k zł. Wiem, że wodotrysków nie będzie. Główny wyznacznik to obraz i kolory. Ambi, android i inne bajery totalnie nieistotne.
 

mkaw70

Member
Coś z tą promocja na konkretne marki TV jest, w MM Philipsy stoją w dupianych miejscach, półki Prz podłodze czy nisko, gdzieś tam po kątach, a inne na eksponowanych miejscach. Ale odnośnie obrazu to rozumiem że są pewnie tak ustawione, ale ja sam próbowałem ustawić pod siebie i za wiele to nie zmieniało, sprzedawca mówił, że z Philipsa i to nawet największy problem przy kalibracji jest, że najdłużej to schodzi bo trudno to dobrze ustawić.
KIKI - czy możesz to potwierdzić ? Czy jest różnica między markami jeśli chodzi o trudność i czas przy kalibracji i?
 

billcrps32

New member
Philips 2021 in one of the Polish stores, but it was one series, maybe it will be a little faster. miniLEDs are, however, the most interesting things in the plans for 2021
 
Prześlę ktoś ustawienia dolby na netflixa. Moje te bez hdr nie zdają egzaminu, nie mogę zastosować punktu bieli 20 punktowej, obraz robi się pomarańczowy trochę.. ma ktoś sprawdzoną konfigurację? Conqest prześlesz może?
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Panowie ustawiam choinkę... Żona mnie zje jak tego nie zrobię bo miałem rano już to zrobić a jakoś zeszło... Później jest KSW nie wiem czy dam radę dzisiaj. Może ktoś inny da
 

ferg80

Member
Prześlę ktoś ustawienia dolby na netflixa. Moje te bez hdr nie zdają egzaminu, nie mogę zastosować punktu bieli 20 punktowej, obraz robi się pomarańczowy trochę.. ma ktoś sprawdzoną konfigurację? Conqest prześlesz może?


ja na dolby vision na Netflix mam tak. Mnie zadowala.


styl obrazu : HDR-osobisty
kolor: 78
kontrast podświetlenia: 85
ostrość: 8
jasność: 70
zaawansowane:

redukcja szumów- maximum
redukcja zniekształceń -maximum
ostrość ultra resolution.-włącz
wzmocnienie kolorów-nieaktywny
gama kolorów- nieaktywny
temperatura barwowa-własne
dostosowanie punktów bieli :
2-punktowe: 110, 90,96, 1, 1, 1
20-punktowe: 11, -4, 0,-4,
kalibracja kolorów-nieaktywny
tryb RGB - nieaktywny



kontrast :
tryb kontrastu- nieaktywny
zwiększenie rozdzielczości HDR- nieaktywny
kontrast dynamiczny : nieaktywny
kontrast obrazu : 98
czujnik światła : wyłącz
gamma : 1


Ruch:
style obrazu- osobisty
perfect natural motion- 10
perfect clear motion - 10






Polecam ustawiać na nowym Wiedźminie. Dobra jakość.
 
Ostatnia edycja:
Do góry