Philips DLED 9206 z odświeżaniem 100 Hz na rok 2021

wysio

Member
Bez reklam
Panowie, spokojnie. Każdy ma inne oczekiwania. Gdyby każdy z nas był taki sam, świat byłby nudny. Temat o konkretnym modelu TV, ale od kilku stron w sumie niewiele faktów na jego temat, tylko mnóstwo niepotrzebnych wypowiedzi i porównań. Chyba bardziej powinniście wymieniać się doświadczeniami związanymi z tym TV, a nie pisać nie na ten konkretny temat.
 

tobot

Member
Dobra dosyć tego hejtu i pierniczenia, jadę z kolesiem tobot na maxa, co ty sobie kolego wyobrażasz? Że będziesz pierniczył swoje kocopoły trzy para piętnaście? Teraz przekonałem się po twojej wypowiedzi, że jesteś zwykły troll, co ty byś chciał, żeby do TV dodali ci kolumny opera Grand Callas? Ten tv ma bardzo dobry dźwięk w porównaniu do innych tv, jaki kartonowy bas? Chyba że ktoś będzie stukał w twoją głowę, to wtedy będzie kartonowy bas, koleś bzdury wypisuje i śmieje się i zmyślą historie, to zwykły troll,który będzie pisał zwiewne głupoty o wymyślał różne problemy i pisał głupoty o czerwonym obrazie i kartonowym basie i śmieje się zza monitora z nas i wali se kapucyna pod stołem, cisnąć z trollem ludzie na maxa, nie widzicie że to trolowski hejt? Jechać z nim !!!! Nie chodzi o tv, chodzi że głupoty wypisuje co i rusz problem wyssywa z palca!!!!
Przede wszystkim gramatyka - podstawy. Nisko upadłeś.

Co do pozostałych Twoich podejrzeń... powiedz co bierzesz i kto Ci daje? Znów bzdura za bzdurą. O mnie piszesz, czy o sobie - tak tylko się po cichutku zastanawiam... Ja piszę to, co mam. A gdzie żeś, spostrzegawczy intelekcie, przeczytał w moich postach o kartonowym basie? Nie wiesz o czym mowa - nie wtrancaj się. (Może taki wzwrot dotrze...?). Ja troll... W sumie... czemu nie... psioczę na wszystko, co mierne, tandetne, byle jakie. Oczywiście wg. mnie ;) Nie wymagam nie wiadomo czego od np. głośników tv, zaskocz!, niech będą, jakie są - o.k., ale nie wrzeszcz, że są ponadprzeciętne. Nie są, niczym nie odbiegają od innych, nawet trochę słabsze ze względu właśnie na rezonans, o którym wyżej. Nie przeszkadza? O.K. Ciesz się światem, który widzisz i w którym żyjesz.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Przymierzam się do kupna tego Philipsa ,podejrzewam że nie jest aż taki zły jak to piszecie .Szkoda że nikt nie napisał jak sprawuje się tuner satelitarny ,telewizor jest wyposażony w złącze CI z tego co wyczytałem nie powinno być problemu w przypadku modułów w systemie Conax , ale nie wiadomo jak jest w przypadku np modułu Polsatu
Wiadomo że wszystko rozbija się o pieniądze i taki Philips nie może konkurować dźwiękiem np z B&O Avant
 

tobot

Member
Jeśli chodzi o moje dość krytyczne spojrzenie: nie twierdzę, że jest zły, do niczego itp. Chciałbym tylko zaprzeczyć tym, którzy pieją z zachwytu. Nielogiczny, nieuzasadniony zachwyt - tylko tyle ;) Całkiem przeciętny, z przechyłem na +, tv. Może się podobać, mnóstwo ustawień, fajnie, dość sprytnie (żeby nie użyć słowa "inteligentnie", bo to już przesada: modnie, ale przesadnie) działające podświetlenie matrycy, wygląd O.K.! Tutaj inni mogliby pozazdrościć :) Resztę moich spostrzeżeń przeczytałeś lub przeczytasz. A!: bardzo dobre tłumienie odbić: najlepsze z trzech tv, do których ostatnio się przymierzałem.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Ten telewizor często jest w promocji nawet w chwili obecnej jest obniżka za 55'
Panowie może wiecie czy w przypadku 55 cali i 65 cali głośniki są takie same
 

MickyMic

New member
Cześć,
Do mnie dotarł w końcu ten TV (65"), mam go od 2 dni, nie jestem takim fanem TV jak większość tutaj (właściwie wolałbym nie mieć TV), więc opinia będzie lajtowa. Porównanie mam tylko (lub aż) z 42" plazmą Panasonica, która padła po 12 latach. Generalnie OK, tzn.:
- z anteny TVN, TVPIS, itp czyli HD jest OK poza twarzami ludzi gdy są małe, w scenach w oddali 4-5 osób na raz, twarze są jakby zaszumione, minecraftowe, jak dla dużej kompresji mpegów z dawnych lat) - może ktoś ma pomysł co z tym zrobić (próbowałem zmniejszać kontrast, f. ostrości, ale chyba niewiele dało - tak się na szybko bawiłem),
w plazmie tego nie kojarzę ale tam ekran mniejszy no i plazma by design miała wygladzać obraz,
- na testowych materiałach do LG OLED 4K, HDRy, itp jakość jak z reklamy, nie widzę różnicy do OLEDów, które mi prezentowano w sklepie, może czasem jest jaśniej, ale to też zależy np: materiał LG z farbkami OLED czy ten LCD bez różnicy, materiał z krajobrazem, góry, skały chyba trochę czerni brakuje, ale może te góry w cale nie miały być czarne, w końcu to granit��,
- ambilight super sprawa (żona się uparła��), nie wyobrażam sobie wieczorem ekranu bez tego��, w dzień mnie drażni, może kiedyś pojawi się opcja "switch off daylight ambilight" i będzie się automatycznie w dzień wyłączać������, ale jest guzik na pilocie dedykowany do tego, da się przeżyć,
- minusem jest dla mnie cała technologia (4k, Motiony, HDRy i inne bajery), np: fragment Alien-a z 79 w wersji 4K do d..., czerń czarna, ale reszta nienaturalnie szczegołowa, wydetalowiona, zbyt czysta, czy nie wiem jak to nazwać, za to pewnie w "oryginale" będzie pixeloza ☹️ - dla mnie tragedia (tu nie chodzi o ten TV) - może ma ktoś z was pomysł jak poprzez odpowiednie ustawienia osiągnąć efekt nazwijmy to "starej jakości" ale na dużym ekranie?
- jeśli chodzi o ruch, czy smużenie, na ustawieniach smooth lub z tymi Motionami na high level to fakt jest OK, ale dla mnie to jakieś takie nienaturalne, zbyt dokładne, nie wiem jak to nazwać, ale w rzeczywistości świat się tak nie rusza, np: na starym TV ten efekt dało się odczuć w Interstellar (teraz mogę mieć to ciągle ☹️),
- dźwięk fajny (jak na TV co ma kilka cm grubosci), panas tu przegrywa, jak trzeba lepszego to pozostaje zewnętrzne stereo, dla mnie takie rozwiązanie jest OK,
- smartami się jeszcze nie bawiłem więc nie wiem,
- małym minusem jest to że albo smarty (np YT) albo menu ustawień, nie da się konfigurować w trakcie (ale te konfigurację to tylko na start mam nadzieję, a potem tylko on/off��),
- na YT nie da się oglądać/sluchać i wyszukiwać równocześnie - czy to przypadłość tego TV? Na phonie i PC działa,

I na koniec pytanie do znawców, czy można ten TV powiesić na dwóch srubach? Mam stary uchwyt, który przyczepia się na 2 śruby a dwie dolne to tylko dystanse do ściany. Panas na tym wisiał wiele lat (wagę mają podobną), ale ten jest większy, czy naprężenia mogą mu zaszkodzić?
 

kazanek

Member
Jeżeli już piszesz o tvpis, to też napisz szczerze że nie TVN, tylko WSI 24 :) to tak już będzie bardziej dokładnie i obiektywnie :)

Nie żebym się czepiał ale z całego wpisu kolegi wyłapałeś tylko te 5 liter ?!

Co do problemów z obrazem , najlepiej wyłączyć wszystkie finczery dotyczące ruchu . Nie mam tego tv ale pewnie tryb kinowy na początek powinien dać lepszy (starszy) efekt .
 

Rachet

Member
On generalnie mało co łapie. Obraża każdego kto śmie mieć inne zdanie o jego ukochanym telewizorku. Za wpis o koledze tobocie, nawoływanie do jakiś jazd powinna nim zainteresować się moderacja.
WSI24, hmm, żyjesz jak widzę ArturasArtur w świecie urojeń i spisków to ci coś zdradzę co będzie zgodne z twoim postrzeganie świata. Wszyscy co mają tutaj inne zdanie na temat telewizora z tematu to opłacane przez konkurencje trole, mi na przykład płaci samsung, kto tobotowi nie wiem, ale podejrzewam LG.
 
Siła złego na jednego widzę :) jak kolega owy pisze tvpis, to niech napisze także TVN WSI 24, tylko tyle wyłapałem, bo do reszty się nie wtrącam i nie jest to mój ukochany tv, wolałbym mieć 3 razy droższy , tak i niech moderacja mnie zbanuje, nie będę musiał czytać waszych głupstw, rachet- ostatnio w TVN był Urban, idź mu tam odwłok wymasuj, skoro tak ich kochasz :) wtedy dopiero będzie teoria spiskowa, czy mu wymasowałeś, czy nie dał ci i się wzbraniał ;-) beż odbioru, buziaki
 

MickyMic

New member
Rzeczywiście tryb kinowy dla mnie OK, dzięki. A odnoście uchwytu na dwie śrubki ktoś coś?
@arturas określenie TVPiS nie uważam za pejoratywne, po prostu jest to stacja rządowa a teraz mamy taką a nie inna władzę. Niech będzie TVP i wróćmy do merytoryki
 

tobot

Member
kto tobotowi nie wiem, ale podejrzewam LG.

Skąd te podejrzenia...? :/ Oddałem poprzedni tv i zarzekałem się, że wrócę do lg. Próbowałem od Sony, przez Samsunga do Philipsa... nawet zacząłem mieć chęć na zaczekanie na minileda Sharpa. Ale.., właśnie kupiłem lg. Niestety nie płacą. Jak dotychczas ja im płacę
 
Ostatnia edycja:

MickyMic

New member
W moim 9206 rogi są nieco ciemniejsze, niż reszta matrycy, widoczne tylko na białym tle (nie chciałoby mi się reklamować TV z tego powodu).
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Właśnie dzisiaj dostałem swojego w 65 calach. Teraz czeka mnie zabawa z kalibracją, chociaż powiem że naprawdę nie ma dramatu nawet po wyjęciu z pudła. W porównaniu z 8535 to przepaść.
 

tobot

Member
W moim 9206 rogi są nieco ciemniejsze, niż reszta matrycy, widoczne tylko na białym tle (nie chciałoby mi się reklamować TV z tego powodu).


W moim rogi były nieznacznie ciemniejsze, ale widoczne to było tylko na białym (lub zbliżonym do białego) obrazie. Podczas normalnego używania nie było żadnych w tym temacie niedociągnięć
 
Do góry