Philips DLED 9206 z odświeżaniem 100 Hz na rok 2021

u mnie nic takiego nie ma....


a w 4k to już w ogóle nie ma takiej opcji...tam jest max ideał
A mam jeszcze prośbę, zobaczyłbyś u siebie na netflix serial zwierzęta z bliska odcinek1 wielkie koty i tam jest to widoczne podczas szybkch scen z polowania Ok 21 do 23 minuty. Z góry dzięki. Ogólnie prośbą do wszystkich co mają ten tv.
 

ferg80

Member
A mam jeszcze prośbę, zobaczyłbyś u siebie na netflix serial zwierzęta z bliska odcinek1 wielkie koty i tam jest to widoczne podczas szybkch scen z polowania Ok 21 do 23 minuty. Z góry dzięki. Ogólnie prośbą do wszystkich co mają ten tv.




Faktycznie jak 3 razy cofnąłem tą scenę z polowaniem to zauważyłem to co mówisz ale nie wiązał bym tego z ruchem ponieważ:
- dot. to tylko lwa który w miarę wolno się porusza( gdy wychodzi z krzaków) a na faktycznie szybkich scenach tego nie ma.
- jak napisałem wyżej na lwie to widać a uciekająca bardzo szybko ofiara tego nie ma to trochę dziwne.


Co by nie było zauważyłem to. Na meczach tego nie mam z sygnału tv. To dziwne. A może ten materiał z tym lwem jest jakoś poprawiany przez producenta do 4K


Otoczka na lwie trochę przypomina scene z filmu ,,PREDATOR" gdy ma włączone maskowanie.
 
Ostatnia edycja:
Faktycznie jak 3 razy cofnąłem tą scenę z polowaniem to zauważyłem to co mówisz ale nie wiązał bym tego z ruchem ponieważ:
- dot. to tylko lwa który w miarę wolno się porusza( gdy wychodzi z krzaków) a na faktycznie szybkich scenach tego nie ma.
- jak napisałem wyżej na lwie to widać a uciekająca bardzo szybko ofiara tego nie ma to trochę dziwne.


Co by nie było zauważyłem to. Na meczach tego nie mam z sygnału tv. To dziwne. A może ten materiał z tym lwem jest jakoś poprawiany przez producenta do 4K


Otoczka na lwie trochę przypomina scene z filmu ,,PREDATOR" gdy ma włączone maskowanie.

Dokładnie o to chodzi, rzeczywiście podobne do maskowania 😀
 

SDman

Banned
Ja te fałszywe konta pseudo posiadaczy Oleda brawo koala i sdman
@KLOSjanku nie bądź nie uprzejmy -OLED się wypali prędzej czy później, ludzie go kupujący powinni być tego świadomi, oczywiście Ty pozwolisz sobie po trzech latach na następny ale nie każdy jest taki zasobny w "gruby portfel".
Technologia LCD ma się dobrze i widać postęp, posiada również modele klasy Premium, które dobrze ustawione nie ustępują OLED`om , a w niektórych warunkach mogą je nawet przewyższać.
 
Nie ma idealnego telewizora moi drodzy, powiedzmy sobie to wyraźnie, oczywiście oprócz naszego Philipsa 9206 :) wymienię zalety- cena, ambilight i funkcje,obraz, dźwięk, jest bardzo dobrze złożony i użyte bardzo dobre materiały, pilot cudowny, a minusy? - nie działa koledze Tobot HDD, oraz kiepskiej jakości materiału, nie przerobi sam w 4k :)
 

tobot

Member
Nie ma idealnego telewizora moi drodzy, powiedzmy sobie to wyraźnie, oczywiście oprócz naszego Philipsa 9206 :) wymienię zalety- cena, ambilight i funkcje,obraz, dźwięk, jest bardzo dobrze złożony i użyte bardzo dobre materiały, pilot cudowny, a minusy? - nie działa koledze Tobot HDD, oraz kiepskiej jakości materiału, nie przerobi sam w 4k :)
Bzdura za bzdurą - wybacz poeto drogi, ale siejesz wiatr.
Mam ok 6 TB materiałów w różnej jakości, większość w 2k, bo taki miałem wcześniej tv. Poza tym poza moimi filmami również kiepściutko 9206 wypada w odtwarzaniu nagranego z niego materiału: po przewijaniu często się zawiesza, długo, baaardzo długo wczytuje zadany dysk - jednym tzw słowem współpraca po USB do bani, nie ta epoka.

Dźwięk... :niewiem: jeśli to dudnienie na brzydkich niskich średnich (lub wysokich niskich - jak komu wygodniej: chodzi mi o zakres ok. 110 - 160 Hz) nazywasz ładnym dźwiękiem... na co dzień słuchasz smartfona czy jak...? Ambilight - jarmark, wiocha. Mnie przeszkadzało, wyłączyłem. Nie chcę migających lampek, czy zmieniających się "sympatycznie" kolorków na ścianie w momencie, kiedy coś oglądam na ekranie - nie dla lampek kupuje się tv zdaje się (mnie się zdaje). A może bardziej dla lampek, jak dla odtwarzania plików z USB..? Pilot NORMALNY, materiały również! Nie widzę w tv za 5000 nic nadzwyczajnego z powodu NORMALNOŚCI użytych materiałów, nie gloryfikuj! No i główna kwestia: obraz. Zdecydowanie może być, akceptowalny. Trochę za dużo purpury, przez co gęby wyglądają czasami jak u... lubiących alkohol lub długo przebywających na zimnie. I ponoć (nie moja opinia, a tutejszych testów odbiorników zbliżonych, zarówno niższych i wyższych hierarchicznie TEJ (!) firmy) nie da się tego wyprostować. Zawsze jest opcja oglądania bez koloru. Ale, jak kiedyś napisał nasz forumowy guru: "każdy wybiera, co mu pasuje". W sumie ten NASZ (jeszcze) tv nie jest taki brawo, brawo. Na szczęście ja mam jeszcze wyjście :) Zawiodłem się na Philipsie, a jeśli sięgnięcie do sąsiednich wątków np. o 9506 i 9636... Ponoć nasz kochany i kochający producent wypuścił upgrade, po którym ludziska dużo sobie obiecywali. Na tym się skończyło. Tym, co nie gonią za bylejakością będę odradzał tegorocznego Philipsa.
 
Ostatnia edycja:

tobot

Member
...Z drugiej strony ciężko jest cokolwiek doradzić szczególnie tym ,co nie gonią za bylejakością. Wszystko jest naj, the best, super, hiper i w ogóle niezastąpione, lepszego już nie będzie - w słowie. Rzeczywistość jest zgoła zupełnie inna.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Kolego tobot po pierwsze primo to jest taka opcja jak edycja... A po drugie primo jeżeli tv nie odpowiada to go zwróć. Po co wydawać 5 tys i się z nim męczyć później??
Ja ciągle czekam na swój (burdel w ME). Od poniedziałku do dzisiaj kompletowali tv. Co można kompletować w kompletnym tv?? No ale mam info że do poniedziałku będzie. I jeżeli coś mi nie spasuje to go oddam i tyle w temacie.
 

ferg80

Member
Bzdura za bzdurą - wybacz poeto drogi, ale siejesz wiatr.
Mam ok 6 TB materiałów w różnej jakości, większość w 2k, bo taki miałem wcześniej tv. Poza tym poza moimi filmami również kiepściutko 9206 wypada w odtwarzaniu nagranego z niego materiału: po przewijaniu często się zawiesza, długo, baaardzo długo wczytuje zadany dysk - jednym tzw słowem współpraca po USB do bani, nie ta epoka.

Dźwięk... :niewiem: jeśli to dudnienie na brzydkich niskich średnich (lub wysokich niskich - jak komu wygodniej: chodzi mi o zakres ok. 110 - 160 Hz) nazywasz ładnym dźwiękiem... na co dzień słuchasz smartfona czy jak...? Ambilight - jarmark, wiocha. Mnie przeszkadzało, wyłączyłem. Nie chcę migających lampek, czy zmieniających się "sympatycznie" kolorków na ścianie w momencie, kiedy coś oglądam na ekranie - nie dla lampek kupuje się tv zdaje się (mnie się zdaje). A może bardziej dla lampek, jak dla odtwarzania plików z USB..? Pilot NORMALNY, materiały również! Nie widzę w tv za 5000 nic nadzwyczajnego z powodu NORMALNOŚCI użytych materiałów, nie gloryfikuj! No i główna kwestia: obraz. Zdecydowanie może być, akceptowalny. Trochę za dużo purpury, przez co gęby wyglądają czasami jak u... lubiących alkohol lub długo przebywających na zimnie. I ponoć (nie moja opinia, a tutejszych testów odbiorników zbliżonych, zarówno niższych i wyższych hierarchicznie TEJ (!) firmy) nie da się tego wyprostować. Zawsze jest opcja oglądania bez koloru. Ale, jak kiedyś napisał nasz forumowy guru: "każdy wybiera, co mu pasuje". W sumie ten NASZ (jeszcze) tv nie jest taki brawo, brawo. Na szczęście ja mam jeszcze wyjście :) Zawiodłem się na Philipsie, a jeśli sięgnięcie do sąsiednich wątków np. o 9506 i 9536... Ponoć nasz kochany i kochający producent wypuścił upgrade, po którym ludziska dużo sobie obiecywali. Na tym się skończyło. Tym, co nie gonią za bylejakością będę odradzał tegorocznego Philipsa.




Nie mogę się z tobą zgodzić bo Ambilight to doskonała rzecz i zajefajny wynalazek( i uwierz mi jak skończy się ochrona patentowa chyba w 2027r to wiele marek to wprowadzi). Po drugie dźwięk jest chyba obecnie jednym z najlepszych na rynku w telewizorach . Po trzecie twarze nie są czerwone tylko normalne naturalne ale do tego trzeba ustawić wszystko ręcznie bo jak pisałem wyżej ustawienia fabryczne to dno. Ja rozumiem,że twoim głównym kryterium jest podpięty dysk ale nie możesz przez to nieprawdziwie oceniać czegoś co jest po prostu dobre ( dźwiek, ambilight...w kwestii obrazu każdy może mieć swoje odczucia) . Jeżeli uważasz ,że dźwięk jest słaby to wskaż model , który w tej półce cenowej ma lepszy.Przejdę się kiedyś do sklepu i sprawdzę.

Swoją drogą , nie chciałbym być właścicielem sklepu w , którym klient co 2 tygodnie kupuje i oddaje telewizor bo ciągle coś mu nie pasuje. Ja wszystko co potrzebowałem sprawdziłem w sklepie przed zakupem. Bez obrazy oczywiście.;-)
 

tobot

Member
Kolego tobot po pierwsze primo to jest taka opcja jak edycja... A po drugie primo jeżeli tv nie odpowiada to go zwróć. Po co wydawać 5 tys i się z nim męczyć później??
Ja ciągle czekam na swój (burdel w ME). Od poniedziałku do dzisiaj kompletowali tv. Co można kompletować w kompletnym tv?? No ale mam info że do poniedziałku będzie. I jeżeli coś mi nie spasuje to go oddam i tyle w temacie.
Tak, właśnie wzwracam. :) Edycja.., no jest, ale przeczytaj: nawet ze specjalistycznym sprzętem ponoć się nie da - pisałem. I znów EDYCJA: tv kupiony nowy nie powinien, przypadkiem zupełnie, odbierać najlepiej jak to możliwe??? To raczej w gestii producenta powinno być dogmatem... Hm, oczywiście producent może to widzieć tak, że właśnie jego odbiorniki są the best, ale to tak jakby gryzie się z wynikami testów i, przede wszystkim, z wrażeniami użytkowników
 

tobot

Member
Nie mogę się z tobą zgodzić bo Ambilight to doskonała rzecz i zajefajny wynalazek( i uwierz mi jak skończy się ochrona patentowa chyba w 2027r to wiele marek to wprowadzi). Po drugie dźwięk jest chyba obecnie jednym z najlepszych na rynku w telewizorach .
(...)

Swoją drogą , nie chciałbym być właścicielem sklepu w , którym klient co 2 tygodnie kupuje i oddaje telewizor bo ciągle coś mu nie pasuje. Ja wszystko co potrzebowałem sprawdziłem w sklepie przed zakupem. Bez obrazy oczywiście.;-)


Nie spodziewałem się, że będą taaakie babole (usb). Nawet nie pomyślałbym wcześniej o sprawdzeniu. Teraz przeciwnie. Biorę ze sobą wszystkie (prawie) dyski, pendrive'y i zabawa w sklepie.
Z dźwiękiem nie dam się przekonać. I, fakt, być może jest najlepszy na rynku, ale niestety nie znaczy to, że jest dobry :p Więcej na temat porównania dźwięku z różnych tv nic nie dodam, bo albowiem nie korzystam z głośników tv (z powodu jak wyżej :) ).
Ambi... no cóż, na szczęście da się wyłączyć - mnie nie przypadła ta funkcja do gustu.

Dzięki za ostatnie zdanie, oczywiście nie czuję się w żaden sposób urażony. I wzajemnie: bez urazy.
 
Ostatnia edycja:

conqest

Well-known member
Bez reklam
@tobot
Niestety ale tak nie jest. Podobno Panasonic daje w miarę dobry obraz po wyjeciu z pudła a tak poza tym to nie spotkałem się z taką sytuacją aby komuś pasowało wszystko po wyjęciu tv z pudła. Tak po prostu nie ma. Jak mówi Kiki - każdy tv wymaga kalibracji i niestety ale tak jest. Czy ty weźmiesz usługę kalibracji profesjonalnej czy sam sobie z tym poradzisz i ustawisz pod siebie to nie istotne, ale niestety nie ma tak że wyjmiesz z pudła i będzie igła. Zresztą każdy ma inne preferencje i każdy ustawia pod siebie.
 
Ostatnia edycja:
Nie mogę się z tobą zgodzić bo Ambilight to doskonała rzecz i zajefajny wynalazek( i uwierz mi jak skończy się ochrona patentowa chyba w 2027r to wiele marek to wprowadzi). Po drugie dźwięk jest chyba obecnie jednym z najlepszych na rynku w telewizorach . Po trzecie twarze nie są czerwone tylko normalne naturalne ale do tego trzeba ustawić wszystko ręcznie bo jak pisałem wyżej ustawienia fabryczne to dno. Ja rozumiem,że twoim głównym kryterium jest podpięty dysk ale nie możesz przez to nieprawdziwie oceniać czegoś co jest po prostu dobre ( dźwiek, ambilight...w kwestii obrazu każdy może mieć swoje odczucia) . Jeżeli uważasz ,że dźwięk jest słaby to wskaż model , który w tej półce cenowej ma lepszy.Przejdę się kiedyś do sklepu i sprawdzę.

Swoją drogą , nie chciałbym być właścicielem sklepu w , którym klient co 2 tygodnie kupuje i oddaje telewizor bo ciągle coś mu nie pasuje. Ja wszystko co potrzebowałem sprawdziłem w sklepie przed zakupem. Bez obrazy oczywiście.;-)

podesłałbyś swoje ustawienia obrazu?
 

tobot

Member
Kolego TOBOT myślę,że robiony przez kolegę KIKI test TV uwzględni twój problem i definitywnie stwierdzi, gdzie leży problem


Po wczorajszym upgrade i po duuuużej dozie cierpliwości tv przeczytał (prawidłowo!) ku mojemu zadowoleniu materiał z 6cio TB HDD. Trwało to ok 20 min. - napracował się, ale później już dawał radę. Natomiast wynikł problem z odczytem materiału nagranego z tv. Przy normalnym odtwarzaniu - ok., ale jak przewinąłem ok 1min zaciął się. Wyłączenie odtwarzania i ponowne uruchomienie (wznowienie) odtwarzania dalej ruszyło. Generalnie uważam, że nie jest najlepiej w temacie USB
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
W temacie o 8535 dużo ludzi wymieniało się swoimi ustawieniami na forum, można być tak zrobić i w tym wątku. Zawsze komuś by to pomogło. Sam chętnie podzielę się swoimi jak tylko go kur... w końcu dostanę haha
 
Dobra dosyć tego hejtu i pierniczenia, jadę z kolesiem tobot na maxa, co ty sobie kolego wyobrażasz? Że będziesz pierniczył swoje kocopoły trzy para piętnaście? Teraz przekonałem się po twojej wypowiedzi, że jesteś zwykły troll, co ty byś chciał, żeby do TV dodali ci kolumny opera Grand Callas? Ten tv ma bardzo dobry dźwięk w porównaniu do innych tv, jaki kartonowy bas? Chyba że ktoś będzie stukał w twoją głowę, to wtedy będzie kartonowy bas, koleś bzdury wypisuje i śmieje się i zmyślą historie, to zwykły troll,który będzie pisał zwiewne głupoty o wymyślał różne problemy i pisał głupoty o czerwonym obrazie i kartonowym basie i śmieje się zza monitora z nas i wali se kapucyna pod stołem, cisnąć z trollem ludzie na maxa, nie widzicie że to trolowski hejt? Jechać z nim !!!! Nie chodzi o tv, chodzi że głupoty wypisuje co i rusz problem wyssywa z palca!!!!
 
Do góry