Philips DLED 9206 z odświeżaniem 100 Hz na rok 2021

Wiersz dla kolegi Tobot, dużo pisał, więc mu się należy wiersz-

Szukanie telewizora, to jego życiowa zmora, wciąż znaleźć próbuje, sony,samsung philips- nic nie pasuje,spróbuj rozwikłać troski jego,obraz i dźwięk zły i hdd do tego,zrozummy jego troski te, że wszystko jest na nie o nie nie o nie,myśl wciąż się snuje,że to ramka i żaden kodek mi nie pasuje,nie musi iść do wróżki, żeby wiedzieć że za szerokie są nóżki,myśl Wciąż chodzi niczym ziemia owalna, nie nie nie,obraz to porażka totalna,nie ma telewizora który by spełnił marzenia mi,oprócz mojego ośmioletniego El dżi ;-)
 
Ostatnia edycja:

tobot

Member
Wiersz dla kolegi Tobot, dużo pisał, więc mu się należy wiersz-

Szukanie telewizora, to jego życiowa zmora, wciąż znaleźć próbuje, sony,samsung philips- nic nie pasuje,spróbuj rozwikłać troski jego,obraz i dźwięk zły i hdd do tego,zrozummy jego troski te, że wszystko jest na nie o nie nie o nie,myśl wciąż się snuje,że to ramka i żaden kodek mi nie pasuje,nie musi iść do wróżki, żeby wiedzieć że za szerokie są nóżki,myśl Wciąż chodzi niczym ziemia owalna, nie nie nie,obraz to porażka totalna,nie ma telewizora który by spełnił marzenia mi,oprócz mojego ośmioletniego El dżi ;-)
Wow!
Dzięki. Ładne. I szybko.
Gratuluję!
(szczerze) :smile::lol:
Życiowa zmora nieeee... chwilowa. Nawet nie zmora - podejście z uśmiechem raczej. Założenia są takie a nie inne, wymagania co do technologii która ponoć nie stoi w miejscu itd itp. Dane techniczne podparte tym, co napisane w instrukcji i.. zong. Nic to, Cierpliwość ma gorzkie korzenie, za to jej owoce są słodkie ;)

A! Dzięki Wszystkim za pomoc, wskazówki i takie tam :) Jesteście wielcy!
 
Ostatnia edycja:

wysio

Member
Bez reklam
Sprawdziłem na swoim Philips OLED 705. Dysk przenośny 1TB. Wrzuciłem kilka filmów w tym dwa o pojemności ponad 40 GB w HDR oraz HDR 10+ i birate 64Mbps, gdzie te wszystkie aplikacje z filmami nie oferują takiego birate, a co za tym idzie, jakości. Wszystko ładnie działa, bez żadnych przycięć czy zacięć. Także ja nie rozumiem problemu z USB i marką Philips.
 
Ostatnia edycja:

penny

Member
Trochę to dziwne co piszesz. Obraz jest bardzo dobry a może i doskonały jak na LED-y. A to,że nie da się do tego TV podpiąć jakiegoś dysku czy pena to dla mnie osobiście żaden problem. Niepotrzebna rzecz w czasach stremingu i aplikacji internetowych.Trochę relikt przeszłości ...chociaż też jak pisano wyżej wydaje mi się, że to kwestia kodeków do zapisanego na dysku materiału. ,,,ale oczywiście każdy ma swoje kryteria. Dla mnie ważny jest obraz w TV.


..co do serwisu PHILIPSA czy polityki podejścia do klienta to zgadzam się,że jest to dramat. Klient po zakupie TV jest traktowany jako wróg.


USB mam za free, a streamingi kosztują i nie oferują wszystkiego. Jak mi pęka 20 filmów miesięcznie, gdzie na streamingach tego nie ma? Dla mnie te USB i multimedia, kodeki audio i wszystko co leci na kino to podstawa akurat. Dlatego taki samsung raczej odpada, chyba, ze zostawiam blu ray i tam uzywam usb.

Tak z ciekawosci czy streaming ma audio Atmos i 4K? Filmy są praktycznie w dniu premiery? Bo na USB to mam i na kino leci najlepsza jakość :)
 

penny

Member
Też oglądam często filmy w MKV, które zajmują nawet 60 GB, tyle że nie z dysku USB, a przez sieć. Mam dysk USB, ale znów dla mnie wygodniej puszczać film z komputera przez sieć. W ten sposób wszystko ładnie działa. Z ciekawości sprawdzę, jak to będzie wyglądało z dysku przenośnego. Może spróbuj skorzystać z innego odtwarzacza. Ja używam dwa najlepsze - Mx player i kodi. Firmowa aplikacja jest słaba.

jakiego programu na komputerze uzywasz po sieci czy moze masz jakis dysk sieciowy gdzie zrzucasz filmy na biezaco ? Napisy bez problemu idą z filmem, wybór sciezki dzwiekowej itp?
 

pekus1982

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dokładnie też tak myślę. Kiedyś równie używałem dysku. Ściągałem filmy w pracy i oglądałem w domu. W chwili obecnej jak mam Netflix, Amazon prime, HBO go, Canal Plus online dysk leży kompletnie nie używany. Tak jak kolega dla mnie również to nie będzie problemem nawet gdyby nie działało( chociaż faktycznie działać powinno). Dla mnie liczyl sie będzie obraz ( mam nadzieję że nie gorszy niż na 9096). W przeciwnym wypadku oddam go i tyle...

Dawno mnie tutaj nie było... Po przygodzie z PUS 5702, później 8102.. szkoda, że wadliwa matryca plamy robaki, kurz itd.. TV był naprawdę klasą premium.. Czerń rzadko spotykana w LED. Później Samsung seria MU9002 no i czas na wymianę pod konsole series X.. Także 2.1 wejście no i wybór chyba padł na tego Philipsa...

Co do filmów to polecam tylko i wyłącznie KoDi..
Czy ktoś odpalał dysk przez te aplikację. Przecież TV jest na andku więc nie powinno być problemu raczej z płynnością..

Ja osobiście używam NVIDIA Shiled Pro, ale to zupełnie inna bajka w płynności i odtwarzaniu czegokolwiek.

W sypialni posiadam Sony XF wersję 55.. Obraz super.. faktycznie wspominał tutaj kolega bodajże Artur o szczelności i strzelającej obudowie. Potwierdzam, ale jakość obrazu DV na Netflix czy YouTube jest przepaścią dla Samsunga MU użytkowanego w salonie.

I tak czytam szukam czekam również na test i cisza... Kilka osób zadowolonych, ale na stronach sieci mało kto nie jest zadowolony... Także brakuje mi trochę informacji zarówno treściwych jak i wizualnych na Youtubie... Ciężko coś wyczytywać na temat tego modelu.
A widać, że jakościowo prezentuje się naprawdę dobrze.
Także wstrzymałem się z zakupem w sieci mimo 3 rat w gratisie i czekamy na rozwój sytuacji...

Pozdrawiam wszystkich zainteresowanych tym modelem..
Oby nie było przykrych niespodzianek jak z 8102.

P.S.
Co do dysku zewnętrznego to dodam tylko od siebie, że posiadam coś takiego podpięte pod Shielda i czasami lubię sobie odpalić stare filmy w jakości 4kHDR jak np. Avatar, który waży ponad 80GB i śmiga, że aż miło..
A jakość obrazu powala..
Dlatego sam fakt, że nie czyta, a powinien taki TV na obecne czasy itd.. Ale również to, że strumieniowanie poprzez serwisy jest dużym plusem, ale nie wszystkie filmy moi drodzy są dostępne w takiej jakości jak te co mamy zapisane właśnie na tych przenośnych X TB....
W swojej ulubionej kolekcji sentymentu.

A odpalić sobie Braveheart czy Szeregowca Ryana to już czysta poezja w takiej jakości...
Dlatego też chciałbym powrócić do korzeni ambilight... I cieszyć oko jeszcze bardziej.
 

ferg80

Member
USB mam za free, a streamingi kosztują i nie oferują wszystkiego. Jak mi pęka 20 filmów miesięcznie, gdzie na streamingach tego nie ma? Dla mnie te USB i multimedia, kodeki audio i wszystko co leci na kino to podstawa akurat. Dlatego taki samsung raczej odpada, chyba, ze zostawiam blu ray i tam uzywam usb.

Tak z ciekawosci czy streaming ma audio Atmos i 4K? Filmy są praktycznie w dniu premiery? Bo na USB to mam i na kino leci najlepsza jakość :)


Nie za bardzo rozumiem pytanie? Przecież np. NETFLIX ma filmy w 4K , Dolby Atmos, Dolby vision. Jedne są a inne nie...zależy jaka produkcja.
 
Pekus 1982, działa ci w tym sony xf smartview? Bo nam już nie działa, pokazuje że niby połączony, a obrazu zero,resetowanie nic nie daje,dlatego musiałem kupić pena,żeby filmy przez USB oglądać, w tym Philipsie nie ma takich jazd, bo nie musisz przełączać na kopie obrazu, tylko dzieje się to automatycznie, z pozycji aplikacji,aplikacje na tym sony nie działają, aplikacja chce byś wpisał kod, spoko kod jest,ale z pozycji pilota, nie możesz wpisać cyfr i leżę i kwiczę, tylko USB lub lub cda lub hdmi
 

pekus1982

Klub HDTV.com.pl
VIP
Działa wszystko, ale czasami jak włączę TV pilotem to w momencie jak ukaże się obraz to po sekundzie się wyłączy i muszę ponowić włączenie. Nie wiem czy wina softu. Ogólnie obraz petarda. Jasność mega...
I tutaj również korzystam z KoDi, wtyczki Polsatu i NcGo śmigają aż miło... Także jestem zadowolony. Filmy z pena również gdyż testowałem duże pliki... Odpalane oczywiście przez KoDi.


Pekus 1982, działa ci w tym sony xf smartview? Bo nam już nie działa, pokazuje że niby połączony, a obrazu zero,resetowanie nic nie daje,dlatego musiałem kupić pena,żeby filmy przez USB oglądać, w tym Philipsie nie ma takich jazd, bo nie musisz przełączać na kopie obrazu, tylko dzieje się to automatycznie, z pozycji aplikacji,aplikacje na tym sony nie działają, aplikacja chce byś wpisał kod, spoko kod jest,ale z pozycji pilota, nie możesz wpisać cyfr i leżę i kwiczę, tylko USB lub lub cda lub hdmi
 

tobot

Member
Czy ktoś oprócz kolegi tobot może potwierdzić problemy z odtwarzaniem przez USB przy wysokich bitrate'ach?
wtrącę: bitrate nie miał u mnie żadnego znaczenia. Po prostu nie odtwarzał. Fakt, nie sprawdzałem poniżej ok 5000kbps - chyba takich nie mam :/
I przypomnę: to samo miało miejsce na tym modelu (65PUS9206) w sklepie!!!
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
wtrącę: bitrate nie miał u mnie żadnego znaczenia. Po prostu nie odtwarzał. Fakt, nie sprawdzałem poniżej ok 5000kbps - chyba takich nie mam :/

Bitrate nie ma tu nic do znaczenia ,wiadomo przy 4K musi być wysoki ,przy Full Hd powinno być miniumum 8000 kbs żeby w ogóle obraz jakoś wyglądał ,Problem zapewne dotyczy samego nośnika firma nie gwarantuje że każdy pendrive czy dysk da się odtworzyć
Ciekawe jest nagrywanie na nośnikach ten Philips szyfruje nagrania i to w taki sposób że nie da się ich otworzyć na drugim identycznym telewizorze - czyli szyfrowanie jest do konkretnego telewizora
 

tobot

Member
Bitrate nie ma tu nic do znaczenia
A i owszem, ma. Nie wszystkie tv łykają powyżej 20-22kbps! Przynajmniej takie mam doświadczenia z poprzednich lat, dzisiaj być może są zmiany. Na przykładzie 65PUS9206 - zgadza się, nie ma znaczenia: nie odtwarza niczego bez względu na bitrate


Ciekawe jest nagrywanie na nośnikach ten Philips szyfruje nagrania i to w taki sposób że nie da się ich otworzyć na drugim identycznym telewizorze - czyli szyfrowanie jest do konkretnego telewizora
Ale novum! Każda firma ma swoje kodowanie i cokolwiek nagrane na TYM jednym tv, konkretnym, nie da się odtworzyć nigdzie indziej! Nawet na identycznym modelu tej samej firmy (przynajmniej tak stoi w instrukcji i tak działa w tych tv, które miałem :p )
 

lukwaw

New member
TV dzisiaj dotarł. Rozpakowałem tylko na chwilę, żeby sprawdzić czy cały i działa. Miałem pod ręką pendrive z 3 filmami FHD z bitrate od 10 do 14Mbit/s i wszystko śmiga elegancko. Pendrive sandisk 128GB usb 3.0
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Polecam Technisat HD K2 nagrywa i pozwala zgrywać!

Też mam tuner Technisata nagrywa i szyfruje ,Nagrań nie można odtworzyć na innym tunerze ani ich edytować za pomocą programów komputerowych ,Technisat w ogóle specyficznie nagrywa - nie nagrywa pliku jako całość tylko w częściach 1gb Z mojego punktu widzenia zaletą Technisata jest jego stabilność
 

tobot

Member
TV dzisiaj dotarł. Rozpakowałem tylko na chwilę, żeby sprawdzić czy cały i działa. Miałem pod ręką pendrive z 3 filmami FHD z bitrate od 10 do 14Mbit/s i wszystko śmiga elegancko. Pendrive sandisk 128GB usb 3.0
Po prostu załamka :/
Aż takie różnice pomiędzy tymi samymi modelami???
 
Do góry