Philips DLED 85x6 z serii Performance.

Mens

Member
Kurcze a zastanawialem sie wlasnie nad jakims tegorocznym LG Nano z tych nizszych serii. A co do Philipsa to jest juz jedna niezbyt pozytywna opinia na jego temat.
 

marek1225

New member
czy znana jest specyfikacja - procesor/ram
jak jest wydajnościowo w stosunku do PUS85x5
wiem, że w nowszym modelu ma być android 10 a nie 9, ale co z resztą?
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Według tabelki

Procesor w PUS85X6 to MT9970A
Pamięć:
Dram - 4 GB
Flash - 16 GB

Procesor w PUS79X6 to T32
Pamięć:
Dram - 1.5 GB
Flash - 8 GB

Więcej danych w tabelce:
2021-03-10_Toengels-Philips-Blog_Philips-TV-Overview-Range-Line-up_2021.png
 
Ostatnia edycja:

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pojawił się nowy komentarz w sklepie Euro RTV, tym razem pozytywny odnośnie PUS85X6 :)
Czekamy, kiedy Kiki będzie miał te modele u siebie, i nam coś więcej o nim napisze.
 

aone

New member
W Euro w ramach "50pln za każde wydane 500pln" można kupić PUS8506/12 w ciekawszej cenie. Zamówiłem 50PUS8506/12 za 3349pln, żeby sprawdzić czy jest poprawa względem zeszłorocznych 'the one'.
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Trzymam kciuki by wszystko było dobrze, i tegoroczne modele nie miały już tej przypadłość z zeszłego roku, czy też innej.
Ciekawie kiedy Kiki dostanie je na swój sklep?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Cena dla niebieskich i bez promocji jest znacznie niższa.
A do tego jest dodatkowo pakiet.
Dostępne będą od środy u nas.
Nowe miejsce testowe już jest i działa więc teraz będziemy szybciej publikować testy.
 

aone

New member
No to po tygodniu używania 50PUS8506 mogę już coś napisać.

- eARC nie przesyła LPCM 5.1 z PS4 w połączeniu z Marantz NR1510. DD, DD+, DTS, DTS 96/24 działają poprawnie. Przewody OK, a amplituner identyfikuje pracę w trybie eARC.
- Android TV nadal ma stare UI. Wersja Android 10.
- Color banding jak na 8 bitową matrycę jest OK i nie rzuca się w oczy.
- Jasność SDR i Dolby Vision na domyślnej kalibracji jest OK. HDR/HDR+ zdecydowanie wymaga pracy w ustawieniach.
- CPU/RAM to ten sam zestaw co w Sony XH90, więc całość nie zamula i przeklikiwanie się to sama przyjemność ;)
- Tryb automatycznej gry poprawnie wykrywa PS4. Nie testowałem ALLM i VRR.
- Chromecast może działać w trybie stand-by, więc TV przyjmuję polecenia asystenta po wyłączeniu.
- Bezramkowa obudowa to występuję tylko na zdjęciach promocyjnych, bo o ile ramki wąskie to i tak jest jeszcze czarny pas po drodze do matrycy.
- Kolor srebrny jest wybitnie srebrny, więc jeśli ktoś spodziewał się a la szczotkowane aluminium to się zdziwi ;)
 

Attachments

  • 1.jpg
    1.jpg
    749,4 KB · Wyś: 62
  • 2.jpg
    2.jpg
    913,1 KB · Wyś: 46
  • 3.jpg
    3.jpg
    781,5 KB · Wyś: 41
  • 4.jpg
    4.jpg
    453,7 KB · Wyś: 55

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Miałeś zeszłoroczny model PUS8535 i problemy z obrazem? Jeśli tak, to jak wypada obecny w stosunku do zeszłorocznego?

Masz może sygnał z DVB-T i DVB-S, by sprawdzić, czy nadal jest możliwe stworzenie ulubionej listy kanałów naziemno-satelitarnej?

Jak kąty widzenia?

I ogólnie, czemu na zdjęciach ramki w telewizorze wyglądają jak ze szczotkowanego aluminium, a w rzeczywistości jest nie ładny srebrny?

43PUS8506_12-U3P-global-001


43PUS8506_12-U2P-global-001
 
Ostatnia edycja:

aone

New member
Miałeś zeszłoroczny model PUS8535 i problemy z obrazem? Jeśli tak, to jak wypada obecny w stosunku do zeszłorocznego?

Masz może sygnał z DVB-T i DVB-S, by sprawdzić, czy nadal jest możliwe stworzenie ulubionej listy kanałów naziemno-satelitarnej?

Jak kąty widzenia?

I ogólnie, czemu na zdjęciach ramki w telewizorze wyglądają jak ze szczotkowanego aluminium, a w rzeczywistości jest nie ładny srebrny?

Nie miałem poprzedniego modelu i tego obecnego raczej długo mieć nie będę. Okazuje się że TV nie dogaduje się z moim amplitunerem marantza w trybie HDMI Enhanced. Przy okazji znalazłem bad pixel, więc nie ma co się bujać dalej z tematem ;)

Co do pozostałych pytań- Porównując do zdjęć z wątku PUS8535 to nie zauważyłem problemów z obrazem. Na pewno tryb HDR/HDR+ wymaga kalibracji bo jest wybitnie ciemny.
- DVB nie mam możliwości sprawdzenia ale w instrukcji jest mowa o tworzeniu do 5 list ulubionych kanałów.
- Ramka i stojak jest w srebrnym macie. Zdjęcie promocyjne jest z jakiejś innej bajki lub modelu.
- Kąty widzenia raczej standard jak na VA.
 
Do góry