Philips DesignLine = rewolucyjna szklana konstrukcja. Test otwarty.

dbdareczek

New member
Czy ktoś z naszych uzytkowników kupił już taki telewizor ?

Witam wszystkich użytkowników Forum.

Może późno, ale zgłaszam, iż od kwietnia użytkuję Philips'a 46PDL8908S/12.

Niestety ja również mam kłopoty z kalibracją obrazu. Korzystam z porad ze strony Forum Philipsa, ustawiania wprowadziłem sugerowane do modeli 8xx8, a dokładnie 8008 i niestety na czarnej planszy widać, że matryca nie jest równomiernie podświetlana - są bledsze "placki". Sytuację ratuje dynamiczne podświetlanie - na włączone - wtedy czarna plansza jest cała czarna, ale wiadomo gubią się szczegóły obrazu.

Może już ktoś ma skalibrowany obraz w takim TV i poda te ustawienia na forum, byłoby fajnie :smile:
 

adamo_

New member
Bez reklam
masz go opartego o ścianę ? czy wisi dotykając podłogi . Zrób jakieś fotki bo ciekaw jestem jak w domu wygląda i po cholerę to szkło na dole ?. Czy martwisz się o to czy ktoś Ci go nie stłucze np piłką ? a jak by ledy od dołu podpiąć to by świeciło szkło w górę :) mimo to żeby swiat był w Photoshopie to bym ten telewizor chyba skadrował.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
A kto normalny gra w pilke w mieszkaniu, czy turla kule do kregli pod sciane?
To jest tv dla uzytkownikow z wyobraznia, czyli takich ktorzy maja tez nietuzinkowe wnetrza, a ktos kto prowadzi przedszkole w domu, czy urzadza boisku z salonu, nie kupuje takiego tv. Proste ;)
 

dbdareczek

New member
masz go opartego o ścianę ? czy wisi dotykając podłogi . Zrób jakieś fotki bo ciekaw jestem jak w domu wygląda i po cholerę to szkło na dole ?. Czy martwisz się o to czy ktoś Ci go nie stłucze np piłką ? a jak by ledy od dołu podpiąć to by świeciło szkło w górę :) mimo to żeby swiat był w Photoshopie to bym ten telewizor chyba skadrował.

Do TV jest w zestawie sprytny uchwyt, na którym u mnie wisi jak każdy inny telewizor (jest możliwość regulacji kąta pochylenia - przy wiszącym 10 stopni w dół, przy opartym o ściąnę 10 stopni w górę), z tym że dzięki tej szybie fajnie schowały się wszystkie kable. Pod TV jest zwykła szafka pod sprzęt RTV, której góra jest mniej więcej na równo z dolną krawędzią TV.
Próbowałem zrobić zdjęcia, ale jakoś mi to nie wychodzi, na wyłączonym działa jak lustro i cały pokój widać, a na włączonym niewiele poza obrazem na TV widać. Zresztą nic więcej nie będzie widać niż na zdjęciach z testu.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To jest absolutnie wyjątkowy telewizor , żadna firma już nie podnosi tak wysoko poprzeczki z napisem Design jak PHILIPS
 

PanMarsellus

New member
Od dwoch tygodni jestem posiadaczem tego tv. Przesiadlem sie z 55 calowego lg lcd. Wiec jezeli chodzi o przekatna samego ekranu to nie widze roznicy. Jezeli chodzi o gabaryty calego zestawu. To pudlo jest tak wielkie ze nie zmiescilo sie w windzie. Ledwo dalismy go rade wniesc we dwie osoby. Samo zawieszenie bylo rowniez wyzwaniem. Waga i rozmiar tragedia. Dostep do tv od tylu tragedia. Wszystko trzeba podlaczyc przed zawieszeniem do sciany. Pierwsza wrazenia to - ambilight rewelacja. pozniej czern. O tak ten tv posiada gleboka czern. Ciemne jest ciemne a nie szare. W jakosci obrazu to pierwsza znaczoca roznica. Tv ma mase doslownie mase opcji poprawy kalibracji obrazu i szczerze wlasnie tutaj poleglem. Za duzo tego. Radze nie podswietlac dynamicznie lepiej jak jest podswietlony po calosci.

Prosba z mojej strony. Jezeli ktos posiada jakis poradnik a propo jego kalibracji z checia przyjme.
 

R_e_k_i_n

New member
Wygląd kosmiczny.
Obraz ostry, kolory + ambilight+hue = bajka :)
3D na dobrym poziomie.
PS3 - gra się super + ambilight+hue!
Odwzorowanie ruchu - szkoda ale tutaj Philips poległ...
Ale wygląd jest taki super + ambilight , że nie mogłem się wstrzymać i musiałem dokupić jako 2 TV do 2 pokoju :D
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dostaliśmy jedną sztukę w extra cenie. Dla kogoś kto ma nowoczesne mieszkanie - super sprawa.
 

koziolek10

New member
czy uzytkownik KIKI pamieta moze jakie byly wrazenia z gry na konsoli?. jakies smugi itp?
czy w koncu ktos zbadal input lag?. moze ktos wie w jakim innym tv jest ta sama matryca co w tym modelu?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Input lag - nie pamiętam.
Grając na Xbox nie było opóźnień więc moŻesz śmiało grać.
Matryca VA.
 
Do góry